Kadaise tamagochi-san aprašė savo nuotykius Japonijoje: http://www.animezona.net/forum/showthread.php?t=1394
Na, aš iki Japonijos nenusikapsčiau, tačiau sėdžiu pakankamai toli nuo Lietuvos ir, ko gero, galėčiau suteikti šiek tiek informacijos apie šalį, apie kurią, manau, lietuviai žino nedaug. Jau daugiau negu mėnesį sėdžiu Seule (Pietų Korėja) pagal studentų mainų programą, vadinasi, mano ataskaita nebus tokia išsami kaip tamagochi pasakojimas apie Japoniją, nes dar turiu tris mėnesius prieš akis ir tikrasis "turizmas" nusimato gruodžio mėn, kai iš Kuala Lumpūro atvyks draugė ir eisim siaubt Dongdaemun turgaus. xD
Tai, visų pirma, kas mane atginė į Korėją, galų gale, juk studijuoju anglų kalbą, o ne verslą ar finansus. Na, yra penkios paprastos priežastys:
...
Kad ir kaip graudžiai tai skambėtų, ši "berniukų" grupė suvaidino didelį vaidmenį visam šitam reikale. Ir bent 50% nulėmė svarstykles Korėjos naudai, sprendžiant tarp Korėjos ir Japonijos universitetų. Ar aš jau mačiau juos gyvai koncerte? Taip. Ar patiko? Besvietiškai. Tuo tą temą ir baigiam.
Man jau seniai patinka Korėja. Problema tame, kad informacijos prasme ją dažnai užgožia Japonija ir Kinija. Atvykau čia grynai dėl korėjiečių kalbos, kuri turi daugiau "jėgos" negu japonų ir turi rašto sistemą, kurią žmogus gali išmokti per dieną ir nesukti sau dėl to galvos. Be to, pragyvenimas čia pigesnis negu Japonijoj ir važiuojant į Korėją gali gauti stipendiją, kurios japonai nesiūlo. Ir sukis vienoj brangiausių šalių kaip nori. Tai va, vietoj Waseda University, atsidūriau Kyung Hee University. Tiesa, Kyung Hee turi sutartis su VU, VDU ir KTU, taigi, jeigu ką nesnauskit. Galų gale, Japonija visai čia pat. Kelios valandžikės traukiniu iki Pusano, o paskui keltu iki Fukuokos ir voila. Arba, aišku, galima skristi, bet čia jau nuo piniginės priklauso...
Maršrutas: Į Seulą skridau neseniai "atidarytu" maršrutu su vienu persėdimu. Finnair nuo birželio pradėjo tiesioginius skrydžius iš Helsinkio į Seulą, taigi, Vilnius-Helsinkis-Seulas, bendra skrydžių suma.. apie 10 val. Labai geras aptarnavimas, maloni akiai mėlyna oro linijų spalva, jeigu galit, skriskit su Finnair. Išskridau iš Vilniaus rugpjūčio 25 apie vidurdienį, rupjūčio 26 aštuntą ryto jau buvau Seule.
Kas pirma krito į akį - KARŠTIS. Dabar jau šiek tiek nukrito, šiuo metu lauke 20 laipsnių, bet turėkim omeny, kad dabar čia pusė dviejų nakties. Į Korėją neverta važiuoti vasarą - žiauriai karšta, drėgna ir dar lietus pliaupia kaip iš kibiro. Teko vieną dieną patirti tą lietų. Pliurijo mažiausiai dvylika valandų be perstojo. Spalis/balandis/gegužė - geriausi mėnesiai čia atvažiuoti. Ne per karšta, bet ir nešalta. Be to, daugybė įvairiausių festivalių vyksta.
Aš gyvenu Dongdaemun-gu (Dongdaemun rajonas), Hoegi-dong (Hoegi apylinkė), tai yra rytų Seule, netoli miesto centro ir didžiulio turgaus. Tereikia pavažiuoti kelias stoteles metro. A. Viešasis transportas yra kažkas nerealaus. Nors nėra mėnesinių bilietų ir nuolaidų studentams, bet mes turim tokias korteles, kurias pakraunam ir gali jomis naudotis metro, autobusuose, netgi kai kuriuose taksi (beje, taksi važiuot ŽYMIAI pigiau negu Lietuvoj, už dvidešimt kilometrų kartą sumokėjom truputį daugiau negu 30 LTL).
Mūsų Hoegi stotis:
Traukinio viduj:
Greita, jokių kamščių, ir dar su oro kondicionierium. Pasaka.
Pinigai:
^ Čia tiek gavau iškeitus 180 eurų.
1$ ~ 1035 won. Bet dabar tiksliai nepasakysiu. Tačiau mes nesismulkinam ir apytiksliai skaičiuojam, kad tūkstantis vonų - du litai (turiu lietuvę kambariokę). Aišku, nusiskaičiuojam, bet esmė tame, kad čia nėra brangu. Kainos panašios kaip Lietuvoj, gal kai kur net ir pigiau. Pvz, šian buvau firminėj parduotuvėj, kelnės už 30.000won (> 60 LTL). Arba, firminiai sportiniai bateliai už penkiasdešimt dolerių. Pataisykit, jeigu klystu, bet Lietuvoj už tiek kažin ar gautum.
Taip pat mes bendrabuty (kurį europiečiai vadina kalėjimu arba koncentracijos stovykla, nes po dvylikos niekur negali išeit) neturim virtuvės, todėl reikia valgyt universiteto valgykloj arba kavinėse. Vakarietiškas maistas brangus, bet korėjietiškas ganėtinai pigus, tai ir gyvenam ant ramyeon (a.k.a. ramen), kimpab (korėjietiškas "suši" be žalios žuvies, dažniausiai su jautiena), ant griliaus kepta kiauliena (kurią reikia susukti į salotos lapą drauge su svogūnais, aštriu padažu, kopūstais ir viskuo, ką randi ant stalo, ir susigrūsti sau į burną, bet žiauriai skanu) ir soju (sodžiu).
Soju yra korėjietiška degtinė. Laipsnių 19.5%, bet jeigu nesisaugai, veikia kaip romas, ir dievaži, girdėjau, kad lenkai studentai nerealiai nusigėrė kartą. Korėjiečiams gėrimas tai kaip koks susidraugavimo ritualas. Pvz, vakar nuėjom pavalgyt su trim korėjiečiais, tai gavo tos kiaulienos ir soju. Sumokėjom kiekvienas po maždaug dešimt dolerių, bet korėjietiškos maisto porcijos yra tokios didelės, kad paskui išeini visas pripūtęs. Tai čia buvo pirma stadija. Davai, sako, korėjiečiai, einam į antrą levelį, t.y. į barą. Ok, nuėjom į antrą stadiją, į kitą barą. Užsisakė alaus (lietuviškas skanesnis) su užkanda. Išgėrėm visą alų ir išėjom į dar kitą barą, trečiai stadijai, nes antro levelio bare kiti korėjiečiai labai šventė ir buvo sunku susikalbėt. Beje, kas sako, kad korėjiečiai - drovūs žmonės, nematė jų po kelių stikliukų soju. Garbės žodis, Azijos italai. Temperamentas per kraštus liejasi. Tai va, po trečios stadijos, deja, turėjau grįžti į baraką, nes saulė nusileidžia ir paskui namo neįleidžia, bet, jeigu būtų įmanoma, ko gero, jie visą naktį mus po barus vedžiotų...
Kuo ypatinga korėjietiška virtuvė? AŠTRU. Ir ne taip lietuviškai aštru, ar aštru kaip kinų restoranuose, ar dar kaip nors kitaip. Jie turi tą savo nacionalinį pasidižiavimą "kimči" (marinuotos daržovės aštriam padaže. beje, korėjiečiai fotografuodamiesi sako ne "cheese", o "kimchi~" xD), kurį valgo su belenkuo. Dabar jau pripratau ir visai skanu, bet iš pradžių buvo taip aitru, kad galvojau Dieve padėk.
Ir dar, metalinės lazdelės. Sunkiau naudotis negu medinėmis, bet šiandien po kelių savaičių pertraukos paėmiau į ranką šakutę, ir galvojau, koks nepatogus daiktas.
^ Tiksliai nežinau, kas čia yra, nes taip ir nepaklausiau, tik valgiau. Tai buvo kažkokia sriuba iš grybų, tofu, kažkokių žolių ir dar belenko.
Žmonės, labai paslaugūs. Dažniausiai angliškai nežino nė žodžio, bet visuomet stengiasi padėti, jeigu ko paklausi. Be to, nors ir esi užsienietis, nelenda į akis (kaip pvz. Kuboj) ir leidžia tau ramiai būt. Aišku, vaikai gali atsisukt ir pažiūrėt smalsiai ar bandyt pakalbint, bet dar neteko sutikti įkyraus korėjiečio. Ir aš nemanau, kad jie drovūs. Tiesiog mandagūs. Neabejoju, kad yra ir atgrasių ar šiurkščių korėjiečių, bet tiesiog dar neteko susidurti, o jeigu ir susidurčiau... argi Lietuvoj ne tas pats?
Dėl jų anglų kalbos... man atrodo, kad anglų k. gramatiką daugelis (ypač jaunimas) moka gan gerai, bet jie taip bijo šnekėt, kad net baisu. Primena tuos laikus, kai buvau penktoj klasėj ir atėjus užsieniečiui svečiuj, bijojom žodį ištart, kad tik klaidų nepridarytumėm.
Dėl aprangos ir šiaip išvaizdos, persakysiu savo kambariokės žodžius, kad būtų objektyvu, nes iš mano pusės, objektyvumo būtų nedaug xDD
"Merginos rengiasi labai moteriškai." --> ant aukštų kulnų visos (iš pradžių stebėjausi, kodėl visos tokios aukštos, paskui nukreipiau žvilgsnį į grindis). Su labai trumpais šortais arba sijonais, bet, kaip sako mano kambariokė "kad ir kaip jos moteriškai besirengtų, vis tiek atrodo, kaip berniukai". Nu ką aš žinau.
Taip pat mano kambariokė sakydavo iš pradžių, kad vos tik atvažiavus, jai visi buvo vienodi, tačiau po kelių dienų pasakė va ką:
"Ale žinai, Egle, kuo toliau, tuo man jie visi gražesni darosi. Bet tik vyrai." xD
Mes gyvenam universiteto miestely, tai aišku, kad aplinkui šlaistosi daug jaunų ir stilingų >.>'' Dėl ūgio... susidarė įspūdis, kad korėjiečiai yra aukštesni negu kiti azijiečiai. Ta prasme, pagal mūsų standartus tai jie nėra labai aukšti (nors kartais praiena vienas kitas toks, kad ir aš atsisuku atgal O___O), bet sakykim mano ūgis turėtų būti kažkur apie 168 сm. Nėra taip, kad aš vaikščiočiau tarsi milžinas iškilęs, tačiau nėra ir taip kaip Lietuvoj, kai kartais įlipi į trulą ir pasijauti tarsi nykštukas (ypač tarp paauglių x.x). Čia jaučiuosi labai normalus žmogus (bet tik ūgio prasme xD).
Jo... taigi, kol dar per daug nenusišnekėjau, įmetu paskutinę nuotrauką šiandieną, azijietiškos gatvės ir einu miegot. Rytoj eisiu į Gyeongbok rūmus, reikia išsimiegot. Esu tikra, kad daug ką pamiršau... būtų gerai, jeigu užduotumėt klausimų (bet nesudėtingų xD), atsakyčiau, būtų lengviau žinot, apie ką rašyt. Ok, rytoj įdėsiu nuotraukų iš mūsų mažos kelionės į Suwoną (Seulo satelitinis miestas)... dabar... miego...
Pakeliui į Hoegi metro stotį...
Na, aš iki Japonijos nenusikapsčiau, tačiau sėdžiu pakankamai toli nuo Lietuvos ir, ko gero, galėčiau suteikti šiek tiek informacijos apie šalį, apie kurią, manau, lietuviai žino nedaug. Jau daugiau negu mėnesį sėdžiu Seule (Pietų Korėja) pagal studentų mainų programą, vadinasi, mano ataskaita nebus tokia išsami kaip tamagochi pasakojimas apie Japoniją, nes dar turiu tris mėnesius prieš akis ir tikrasis "turizmas" nusimato gruodžio mėn, kai iš Kuala Lumpūro atvyks draugė ir eisim siaubt Dongdaemun turgaus. xD
Tai, visų pirma, kas mane atginė į Korėją, galų gale, juk studijuoju anglų kalbą, o ne verslą ar finansus. Na, yra penkios paprastos priežastys:
...
Kad ir kaip graudžiai tai skambėtų, ši "berniukų" grupė suvaidino didelį vaidmenį visam šitam reikale. Ir bent 50% nulėmė svarstykles Korėjos naudai, sprendžiant tarp Korėjos ir Japonijos universitetų. Ar aš jau mačiau juos gyvai koncerte? Taip. Ar patiko? Besvietiškai. Tuo tą temą ir baigiam.
Man jau seniai patinka Korėja. Problema tame, kad informacijos prasme ją dažnai užgožia Japonija ir Kinija. Atvykau čia grynai dėl korėjiečių kalbos, kuri turi daugiau "jėgos" negu japonų ir turi rašto sistemą, kurią žmogus gali išmokti per dieną ir nesukti sau dėl to galvos. Be to, pragyvenimas čia pigesnis negu Japonijoj ir važiuojant į Korėją gali gauti stipendiją, kurios japonai nesiūlo. Ir sukis vienoj brangiausių šalių kaip nori. Tai va, vietoj Waseda University, atsidūriau Kyung Hee University. Tiesa, Kyung Hee turi sutartis su VU, VDU ir KTU, taigi, jeigu ką nesnauskit. Galų gale, Japonija visai čia pat. Kelios valandžikės traukiniu iki Pusano, o paskui keltu iki Fukuokos ir voila. Arba, aišku, galima skristi, bet čia jau nuo piniginės priklauso...
Maršrutas: Į Seulą skridau neseniai "atidarytu" maršrutu su vienu persėdimu. Finnair nuo birželio pradėjo tiesioginius skrydžius iš Helsinkio į Seulą, taigi, Vilnius-Helsinkis-Seulas, bendra skrydžių suma.. apie 10 val. Labai geras aptarnavimas, maloni akiai mėlyna oro linijų spalva, jeigu galit, skriskit su Finnair. Išskridau iš Vilniaus rugpjūčio 25 apie vidurdienį, rupjūčio 26 aštuntą ryto jau buvau Seule.
Kas pirma krito į akį - KARŠTIS. Dabar jau šiek tiek nukrito, šiuo metu lauke 20 laipsnių, bet turėkim omeny, kad dabar čia pusė dviejų nakties. Į Korėją neverta važiuoti vasarą - žiauriai karšta, drėgna ir dar lietus pliaupia kaip iš kibiro. Teko vieną dieną patirti tą lietų. Pliurijo mažiausiai dvylika valandų be perstojo. Spalis/balandis/gegužė - geriausi mėnesiai čia atvažiuoti. Ne per karšta, bet ir nešalta. Be to, daugybė įvairiausių festivalių vyksta.
Aš gyvenu Dongdaemun-gu (Dongdaemun rajonas), Hoegi-dong (Hoegi apylinkė), tai yra rytų Seule, netoli miesto centro ir didžiulio turgaus. Tereikia pavažiuoti kelias stoteles metro. A. Viešasis transportas yra kažkas nerealaus. Nors nėra mėnesinių bilietų ir nuolaidų studentams, bet mes turim tokias korteles, kurias pakraunam ir gali jomis naudotis metro, autobusuose, netgi kai kuriuose taksi (beje, taksi važiuot ŽYMIAI pigiau negu Lietuvoj, už dvidešimt kilometrų kartą sumokėjom truputį daugiau negu 30 LTL).
Mūsų Hoegi stotis:
Traukinio viduj:
Greita, jokių kamščių, ir dar su oro kondicionierium. Pasaka.
Pinigai:
^ Čia tiek gavau iškeitus 180 eurų.
1$ ~ 1035 won. Bet dabar tiksliai nepasakysiu. Tačiau mes nesismulkinam ir apytiksliai skaičiuojam, kad tūkstantis vonų - du litai (turiu lietuvę kambariokę). Aišku, nusiskaičiuojam, bet esmė tame, kad čia nėra brangu. Kainos panašios kaip Lietuvoj, gal kai kur net ir pigiau. Pvz, šian buvau firminėj parduotuvėj, kelnės už 30.000won (> 60 LTL). Arba, firminiai sportiniai bateliai už penkiasdešimt dolerių. Pataisykit, jeigu klystu, bet Lietuvoj už tiek kažin ar gautum.
Taip pat mes bendrabuty (kurį europiečiai vadina kalėjimu arba koncentracijos stovykla, nes po dvylikos niekur negali išeit) neturim virtuvės, todėl reikia valgyt universiteto valgykloj arba kavinėse. Vakarietiškas maistas brangus, bet korėjietiškas ganėtinai pigus, tai ir gyvenam ant ramyeon (a.k.a. ramen), kimpab (korėjietiškas "suši" be žalios žuvies, dažniausiai su jautiena), ant griliaus kepta kiauliena (kurią reikia susukti į salotos lapą drauge su svogūnais, aštriu padažu, kopūstais ir viskuo, ką randi ant stalo, ir susigrūsti sau į burną, bet žiauriai skanu) ir soju (sodžiu).
Soju yra korėjietiška degtinė. Laipsnių 19.5%, bet jeigu nesisaugai, veikia kaip romas, ir dievaži, girdėjau, kad lenkai studentai nerealiai nusigėrė kartą. Korėjiečiams gėrimas tai kaip koks susidraugavimo ritualas. Pvz, vakar nuėjom pavalgyt su trim korėjiečiais, tai gavo tos kiaulienos ir soju. Sumokėjom kiekvienas po maždaug dešimt dolerių, bet korėjietiškos maisto porcijos yra tokios didelės, kad paskui išeini visas pripūtęs. Tai čia buvo pirma stadija. Davai, sako, korėjiečiai, einam į antrą levelį, t.y. į barą. Ok, nuėjom į antrą stadiją, į kitą barą. Užsisakė alaus (lietuviškas skanesnis) su užkanda. Išgėrėm visą alų ir išėjom į dar kitą barą, trečiai stadijai, nes antro levelio bare kiti korėjiečiai labai šventė ir buvo sunku susikalbėt. Beje, kas sako, kad korėjiečiai - drovūs žmonės, nematė jų po kelių stikliukų soju. Garbės žodis, Azijos italai. Temperamentas per kraštus liejasi. Tai va, po trečios stadijos, deja, turėjau grįžti į baraką, nes saulė nusileidžia ir paskui namo neįleidžia, bet, jeigu būtų įmanoma, ko gero, jie visą naktį mus po barus vedžiotų...
Kuo ypatinga korėjietiška virtuvė? AŠTRU. Ir ne taip lietuviškai aštru, ar aštru kaip kinų restoranuose, ar dar kaip nors kitaip. Jie turi tą savo nacionalinį pasidižiavimą "kimči" (marinuotos daržovės aštriam padaže. beje, korėjiečiai fotografuodamiesi sako ne "cheese", o "kimchi~" xD), kurį valgo su belenkuo. Dabar jau pripratau ir visai skanu, bet iš pradžių buvo taip aitru, kad galvojau Dieve padėk.
Ir dar, metalinės lazdelės. Sunkiau naudotis negu medinėmis, bet šiandien po kelių savaičių pertraukos paėmiau į ranką šakutę, ir galvojau, koks nepatogus daiktas.
^ Tiksliai nežinau, kas čia yra, nes taip ir nepaklausiau, tik valgiau. Tai buvo kažkokia sriuba iš grybų, tofu, kažkokių žolių ir dar belenko.
Žmonės, labai paslaugūs. Dažniausiai angliškai nežino nė žodžio, bet visuomet stengiasi padėti, jeigu ko paklausi. Be to, nors ir esi užsienietis, nelenda į akis (kaip pvz. Kuboj) ir leidžia tau ramiai būt. Aišku, vaikai gali atsisukt ir pažiūrėt smalsiai ar bandyt pakalbint, bet dar neteko sutikti įkyraus korėjiečio. Ir aš nemanau, kad jie drovūs. Tiesiog mandagūs. Neabejoju, kad yra ir atgrasių ar šiurkščių korėjiečių, bet tiesiog dar neteko susidurti, o jeigu ir susidurčiau... argi Lietuvoj ne tas pats?
Dėl jų anglų kalbos... man atrodo, kad anglų k. gramatiką daugelis (ypač jaunimas) moka gan gerai, bet jie taip bijo šnekėt, kad net baisu. Primena tuos laikus, kai buvau penktoj klasėj ir atėjus užsieniečiui svečiuj, bijojom žodį ištart, kad tik klaidų nepridarytumėm.
Dėl aprangos ir šiaip išvaizdos, persakysiu savo kambariokės žodžius, kad būtų objektyvu, nes iš mano pusės, objektyvumo būtų nedaug xDD
"Merginos rengiasi labai moteriškai." --> ant aukštų kulnų visos (iš pradžių stebėjausi, kodėl visos tokios aukštos, paskui nukreipiau žvilgsnį į grindis). Su labai trumpais šortais arba sijonais, bet, kaip sako mano kambariokė "kad ir kaip jos moteriškai besirengtų, vis tiek atrodo, kaip berniukai". Nu ką aš žinau.
Taip pat mano kambariokė sakydavo iš pradžių, kad vos tik atvažiavus, jai visi buvo vienodi, tačiau po kelių dienų pasakė va ką:
"Ale žinai, Egle, kuo toliau, tuo man jie visi gražesni darosi. Bet tik vyrai." xD
Mes gyvenam universiteto miestely, tai aišku, kad aplinkui šlaistosi daug jaunų ir stilingų >.>'' Dėl ūgio... susidarė įspūdis, kad korėjiečiai yra aukštesni negu kiti azijiečiai. Ta prasme, pagal mūsų standartus tai jie nėra labai aukšti (nors kartais praiena vienas kitas toks, kad ir aš atsisuku atgal O___O), bet sakykim mano ūgis turėtų būti kažkur apie 168 сm. Nėra taip, kad aš vaikščiočiau tarsi milžinas iškilęs, tačiau nėra ir taip kaip Lietuvoj, kai kartais įlipi į trulą ir pasijauti tarsi nykštukas (ypač tarp paauglių x.x). Čia jaučiuosi labai normalus žmogus (bet tik ūgio prasme xD).
Jo... taigi, kol dar per daug nenusišnekėjau, įmetu paskutinę nuotrauką šiandieną, azijietiškos gatvės ir einu miegot. Rytoj eisiu į Gyeongbok rūmus, reikia išsimiegot. Esu tikra, kad daug ką pamiršau... būtų gerai, jeigu užduotumėt klausimų (bet nesudėtingų xD), atsakyčiau, būtų lengviau žinot, apie ką rašyt. Ok, rytoj įdėsiu nuotraukų iš mūsų mažos kelionės į Suwoną (Seulo satelitinis miestas)... dabar... miego...
Pakeliui į Hoegi metro stotį...
Comment