Japonologija

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Sloth
    [SrX]

    • 2007 09 14
    • 277

    #31
    Jei nori tik kalbos ir nieko daugiau, tada į OC stot neapsimoka, nes visų pirma, gali tekti kankintis su kultūros bruožais ir filosofijom. Tai tikrai nėra filologinės studijos, kaip daug kas mano. Taipogi daug kas tikrai daro pertrauką metams, vien tam, kad stotų į OC, arba stoja į panašaus balo reikalaujančias studijas, pastudijuoja metus ir pereina į OC ( dažniausiai pastudijuoja politologiją ).
    Dėl japonų kalbos, tai ją mokytis yra pakankamai sunku, kadangi gramatikos atžvilgiu tai viena sudėtingiausių kalbų, turiu nuvilti tuos, kurie išmokę hiragana/katakaną jau galvoja, kad lengva kalba . Be to, Japonų kalbos dėstytoja laaaabai žiauri, išdėsto gerai, bet krūvis nežmoniškas.

    P.S Visa kritika iš piršto laužta, nes nors medžiagos ir trūksta tikrai, bet nėra nei vieno neprofesionalaus dėstytojo. Na, bent jau sinologijoje, bet ir japonologai nusiskundimų nereiškia.

    Comment

    • FlameHaze
      The end of everything


      • 2009 05 05
      • 89

      #32
      Autorius Sloth
      Jei nori tik kalbos ir nieko daugiau, tada į OC stot neapsimoka, nes visų pirma, gali tekti kankintis su kultūros bruožais ir filosofijom. Tai tikrai nėra filologinės studijos, kaip daug kas mano. Taipogi daug kas tikrai daro pertrauką metams, vien tam, kad stotų į OC, arba stoja į panašaus balo reikalaujančias studijas, pastudijuoja metus ir pereina į OC ( dažniausiai pastudijuoja politologiją ).
      Dėl japonų kalbos, tai ją mokytis yra pakankamai sunku, kadangi gramatikos atžvilgiu tai viena sudėtingiausių kalbų, turiu nuvilti tuos, kurie išmokę hiragana/katakaną jau galvoja, kad lengva kalba . Be to, Japonų kalbos dėstytoja laaaabai žiauri, išdėsto gerai, bet krūvis nežmoniškas.

      P.S Visa kritika iš piršto laužta, nes nors medžiagos ir trūksta tikrai, bet nėra nei vieno neprofesionalaus dėstytojo. Na, bent jau sinologijoje, bet ir japonologai nusiskundimų nereiškia.
      japonu kalbos gramatika nera sunki.. gal cia tik mano patirtis nezinau :/
      lietuviu daug sunkesne (pabandykit uzsienieti lietuviu kalbos pamokyt suprasit). plius japonu kalboje nera kirciavimo, tarimo vingrybiu kaip su anglu ir daug kitu sunkumu.
      japonu kalba tiesiog skirtinga labai taigi sunku keisti minciu eiga. pradzioje gal siek tiek sunkoka susigaudyti officialios ir casual kalbos manieros arba slango.
      japonu kalboje tikrai sunku yra isiminti visus reikalingus kanji
      bei kaip jau minejau pakeisti mastyma.
      nes pvz anglu ir japonu kalbos yra priesingybes viena kitai.
      na o hiragana/katakana is vis ne prie ko tai tik zenklai kuriuos iskales gali nesuregzti nei vieno sakinio japonu kalba.
      net ir zodziu bagazu milzinisku pastrigsi su veiksmazodziu formom arba specifiniais isireiskimais. gramatiskai tai nera sunku tiesiog logiskai analogu musu kalboje nelabai yra.
      Paskutinis pakeitimas nuo FlameHaze; 2010-10-19, 11:50.
      I am the bone of my sword. Steel is my body and fire is my blood. I have created over a thousand blades. Unknown to death. Nor known to life. Have withstood pain to create many weapons. Yet, those hands will never hold anything. So as I pray, unlimited blade works.

      Comment

      • Sloth
        [SrX]

        • 2007 09 14
        • 277

        #33
        Taip, Lietuvių kalbos gramatika tikrai sunkesnė, tai faktas, bet japonų, lyginant su kitomis kalbomis yra tikrai sunki. Aišku, aš kadangi pats ne japonologiją studijuoju, tai nesiginčysiu. Bet pavyzdžiui tarp OC studentų yra toks prikolas, kad jei sujungtume kinų gramatiką ir japonų tarimą - būtų tobula kalba :>

        O dėl būtinybės keisti mąstymą - tai tas būdinga ko gero visoms Azijos kalboms, kadangi sakinių konstrukcija yra kultūrinis ypatumas.

        Comment

        • FlameHaze
          The end of everything


          • 2009 05 05
          • 89

          #34
          Autorius Sloth
          Taip, Lietuvių kalbos gramatika tikrai sunkesnė, tai faktas, bet japonų, lyginant su kitomis kalbomis yra tikrai sunki. Aišku, aš kadangi pats ne japonologiją studijuoju, tai nesiginčysiu. Bet pavyzdžiui tarp OC studentų yra toks prikolas, kad jei sujungtume kinų gramatiką ir japonų tarimą - būtų tobula kalba :>

          O dėl būtinybės keisti mąstymą - tai tas būdinga ko gero visoms Azijos kalboms, kadangi sakinių konstrukcija yra kultūrinis ypatumas.
          pvz klausimas ar esi ragaves sushi
          sushi wo tabeta koto ga aru? versti kaip... sushi valgei dalykas yra? visai kiti zodziai..
          haha mano galva pinasi nuo japonu kalbos bet kai pradedi galvoti automatiskai ziurejau ne mita o miteta (aka mite ita) ir jauti skirtuma tarp mono ir koto tai jau sioks toks zingsnis i prieki. galiu matyti konvertuoji ne mireru i mieru.. pradedi jausti te formas.. ir nesakai galiu suprasti wakareru haha yah as padariau sita klaida kazkada.. kodel negali buti taip gi yomeru galiu skaityti ..
          o kur dar toks dalykas kaip kore kara mo ikite iku. wakatte kuru.. okinakereba naranai varo is proto haha
          kai pradedi galvoti kad gyvenu yra sunde iru o ne sumu.. bet anglu kalboj tai ok "i live in lithuania". o cia.. hmm "i am living in lithuania"
          is tiesu.. skirtumu daug.. bet as tikiuos ismokti.
          I am the bone of my sword. Steel is my body and fire is my blood. I have created over a thousand blades. Unknown to death. Nor known to life. Have withstood pain to create many weapons. Yet, those hands will never hold anything. So as I pray, unlimited blade works.

          Comment

          • Shinjou
            Naujokas
            • 2010 10 18
            • 3

            #35
            norėdamas gyvent japonijoi turėčiau ir apie literatūra/filosifija jos nutuokt , ir apie kultūra daug žinoit , taigi tiesiog aš labiausiai nervinuos , ką daryt jei tikria greičiausiai prastai išlaikysiu valstybinį lietuvių arba net neišlaikysiu, kadangi kaip sakiau kalba man negraži FIASKO, tas pats buvo su ispanų kalba atėjau į būrelį ir pastebėjau , kad kalba pati mane atstumia nepatinka ir ją išmokt tik per prievarta galiu , lietuviškas kalbėjimas ne problema , o rašinys pati didžiausia problema..... mane motina skatina stot į škotija japonų kalba studijuot...... ką apie tai manote ? (nes tada reikėtu laikyt lietuvių mokyklinį )

            Comment

            • Sloth
              [SrX]

              • 2007 09 14
              • 277

              #36
              Na nežinau. Jei neišlaikysi gerai lietuvių kalbos egzo, tai tikrai nepatempsi ir japonų kalbos, arba tam tikrų su japonologija susijusių dalykų. Reikia sugebėt išmokti ir dalykus, kurių mokytis nenori. Tokiu atveju gal Škotija ir būtų lengvesnis variantas. Tačiau mano asmeninė nuomonė apie studijas UK yra gan prasta, nepaisant pačių prestižiškiausių universitetų. Visur kitur - geras finansavimas, gera reklama, daugiau praktikos, daugiau laisvadienių, bet tikrai nėra taip, kad išdėstytų žymiai geriau nei Lietuvoje.

              Comment

              • FlameHaze
                The end of everything


                • 2009 05 05
                • 89

                #37
                Autorius Shinjou
                norėdamas gyvent japonijoi turėčiau ir apie literatūra/filosifija jos nutuokt , ir apie kultūra daug žinoit , taigi tiesiog aš labiausiai nervinuos , ką daryt jei tikria greičiausiai prastai išlaikysiu valstybinį lietuvių arba net neišlaikysiu, kadangi kaip sakiau kalba man negraži FIASKO, tas pats buvo su ispanų kalba atėjau į būrelį ir pastebėjau , kad kalba pati mane atstumia nepatinka ir ją išmokt tik per prievarta galiu , lietuviškas kalbėjimas ne problema , o rašinys pati didžiausia problema..... mane motina skatina stot į škotija japonų kalba studijuot...... ką apie tai manote ? (nes tada reikėtu laikyt lietuvių mokyklinį )
                apie kultura pradmenis tai tikria reiketu pastudijuoti jei norima gyvent japonijoje bet filosofija ir literatura nera butina.. ne visi mes filosofai ar literatura skaitom tas pats ir japonijoje.. plius kad ir kaip daug ismoksi pries vykdamas i japonija apie ja, ten gyvendamas vis tiek patirsi kulturini soka, tik mazesni tikriausiai. teorija ir praktinis patyrimas gan skirtingi dalykai. kai kurie net nelabai studijave japonu kultura gali ten lengvai pritapti o yra zmoniu kurie gali buti apie tai priskaite kalnus knygu bet sunkiai pritaps.
                tas pats ir su kalbos studijom gali studijuoti universitetuose ir pan.. bet reliai ten gyvenant teks ismokti daug nauju dalyku.. kad kalba taptu ne vadoveline o naturali.
                I am the bone of my sword. Steel is my body and fire is my blood. I have created over a thousand blades. Unknown to death. Nor known to life. Have withstood pain to create many weapons. Yet, those hands will never hold anything. So as I pray, unlimited blade works.

                Comment

                • Auste
                  =^.^=

                  • 2008 12 03
                  • 98

                  #38
                  man iskilo dilema. mokausi 12 klasej ir sugalvojau kad noriu studijuoti VU japonologija, tik va-nesimokau geografijos. ir turiu kvaila klausima-ar galima bandyt stot be metinio geografijos pazymio?^^

                  Comment

                  • Hellsing_lover
                    Purinsesu no Darukuneso




                    • 2007 02 15
                    • 1318

                    #39
                    Autorius Auste
                    man iskilo dilema. mokausi 12 klasej ir sugalvojau kad noriu studijuoti VU japonologija, tik va-nesimokau geografijos. ir turiu kvaila klausima-ar galima bandyt stot be metinio geografijos pazymio?^^
                    Visada gali, bet pati pagalvok - atimk tą balų skaičių, kuris duodamas už geografijos metinį ir tada pažiūrėk, kiek maksimum taškų gali gauti. Aišku, realiai tavo šansai patekti bus lygūs 0, nebent esi super pasižymėjusi olimpiadoje kokioje nors Lietuvos arba tarptautiniu mąstu - genijams va taip va kartais pasiseka

                    Prieina Alucard'as su savo plačiakrašte skrybele prie Raudonkepuraitės ir sako: So, who's the the Little Red Riding Hood now?

                    Comment

                    • Sloth
                      [SrX]

                      • 2007 09 14
                      • 277

                      #40
                      Sekančiais metais žada įvest modulines studijas, todėl dings dalis konkurso, nes priėmimas vyks kasmet. Taigi realiai galbūt nuo sekančių metų atsiras šansas įstot ir be geografijos, žodžiu gali bandyt, bet tikimybė vis tiek maža Nors lyginant su šiemetiniu konkursu ir kai kurių įstojusių balais, tai jei išlaikysi pakankamai gerai visus egzus, tai turėtų būt įmanoma įstot ir be geografijos.

                      Trumpai sakant, tikimybė maža, bet tikrai yra

                      P.S Dėl japonologijos gerai pagalvok, iš šiemetinių japonologų jau du metė studijas

                      Comment

                      • EmiKoRenai
                        Naujokas
                        • 2011 09 11
                        • 4

                        #41
                        Sveiki, nors esu vienuoliktoke, bet jau seniai svajoju apie sias studijas, tik va, problema, ta kad 2013 metais, kai baigsiu mokykla turbut nebus priemimo

                        Comment

                        • shikigamijako
                          Narys

                          • 2010 05 31
                          • 93

                          #42
                          Autorius EmiKoRenai
                          Sveiki, nors esu vienuoliktoke, bet jau seniai svajoju apie sias studijas, tik va, problema, ta kad 2013 metais, kai baigsiu mokykla turbut nebus priėmimo
                          Galėsi metus ką nors praveikti ir tik po to stoti vėl.
                          Dar vienas dalykas yra gretutinės studijos. Pasidomėk ar įmanoma pavyzdžiui pasirinkus sinologiją, dar mokytis ir japonologiją

                          Comment

                          • EmiKoRenai
                            Naujokas
                            • 2011 09 11
                            • 4

                            #43
                            O kas yra tos gretutines studijos?

                            Comment

                            • ForestTiger
                              Me cool!

                              • 2009 01 06
                              • 101

                              #44
                              Studijuoji tai kur įstojai ir greta dar vieną dalyką
                              Žiūrim į avatarą!

                              Comment

                              • EmiKoRenai
                                Naujokas
                                • 2011 09 11
                                • 4

                                #45
                                Tai nlb fainai atrodo studijuoti kažką kas nlb patinka,o patinkanti dalyka antraja eile.

                                Comment

                                Working...