Kendo

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Nebu
    Syscemos Valdovas

    • 2006 08 07
    • 199

    Priežasčių kodėl treniruojasi vieni ar kiti žmonės yra begalės ir jos priklauso nuo kiekvieno individualiai, treniruočių tikslai taip pat. Jei dar neskaitei, Arnai, į šiuos tavo keliamus klausimus bando atsakyti Hisashi Noma savo traktate "Kendo Reader". Štai viena citata :
    "Now I would like to tell you about an old man of very stern character whom I once knew. He had practised Kendo every day for more than 20 years during which time he never missed a single days training. Regardless of whether it was extremely hot or cold, he continued to train with ceaseless enthusiasm. Throughout this period he never had any particular desires or ambitions about becoming especially strong or skilled, instead he just kept training for the simple reason that he enjoyed it."
    Taigi priežastys gali būti pačios paprasčiausios ir nereiktų labai gilintis į ezoterinius ar fikcinius išvedžiojimus. Ypač tada, kai tik pradedi treniruotis. Motyvacija ir priežastys mano manymu taip pat kinta treniruočių eigoje.
    Japonijoje beabejo viskas paprasta - nori nenori nuo pat mažens esi įsukamas į kendo "liūną" . O Lietuvoje manau priežastys kodėl žmonės pradeda tai propaguoti varijuoja nuo paprasčiausios egzotikos ar noro sutvirtėti iki domėjimosi japonų kultūra, karių tradicijomis ir t.t. . O gilesnis domėjimasis kaip tu sakai, manau ateina ir turėtų ateiti su laiku besitreniruojant ne vienerius ir ne dvejus metus.
    Pirmuosius metus turėtume galvoti kaip teisingai atlikti kirtį, kaip statyti kojas, o ne mąstyti apie aukštas materijas ir žvaigždžių įtaką mūsų veiksmuose.

    Čia mano kukli nuomonė .
    O daba pasigailėsi!!!

    Comment

    • oyo
      Toks žmogus
      • 2006 05 07
      • 611

      P.S. Mano kendo studijose aiškinimasis,
      -kas aš buvau užužpraeitame gyvenime ar
      -kaip kendo treniruotės įtakoja taiką ir harmoniją pasaulyje,
      yra pačiame iiiiiiiiilgo prioritetų sąrašo gale.
      Ką tas keičia?
      Va tarkim, pamatysiu aš rytinės kavos tirščiuose, kad buvau Satsuma provincijos daimyo Yamamoto iš Kioto vasalas, baigęs gyvenimą seppuku, tai ką man tada daryt? Džiaugtis ar nusigraužti nagus? O mano kendo nuo to taps geresnis ar blogesnis? Taigi.

      P.S. Į gilius asmeniskus klausimus kiekvienas turi bandyti rasti atsakyma pats.
      Paskutinis pakeitimas nuo oyo; 2007-09-02, 20:34.
      www.kendo-lka.lt
      www.kendo.visiems.lt
      www.armleg.com/nebulagleam/

      Comment

      • oyo
        Toks žmogus
        • 2006 05 07
        • 611

        Dėmesio visiems kendokoms bei kendofanatams!

        Rugsėjo 22-23 dienomis, atsiliepdami į Lietuvos Kendo asociacijos kvietimą, Vilniuje viešės ir kendo patirtimi dalinsis šie "Hizen" kendo klubo meistrai:
        - J. Humm, 6 dan (Britų kendo asociacijos vyr. instruktorius)
        - S. Miyamura, 5 dan
        ..ir meistrės :
        - Y. Miyamura 3 dan
        - A. Burch, 3 dan

        Renginys vyks klubo "Trijėga KenYuKai" užsiėmimų vietoje - A. Vivulskio mokyklos sporto salėje (Minties 3).
        šeštadienį numatomi keli intensyvūs mokomieji užsiėmimai (pradedančiųjų ir pažengusiųjų lygių), sekmadienį - atestacijos ir bendros kovos - jigeiko.

        Kviečiame dalyvauti tiek klubo narius, tiek visus kitus, praktikuojančius kendo ar juo besidominčius.

        Žiūrovams įėjimas laisvas. Kita smulkesnė informacija bus pateikiama vėliau, šiame skyriuje.

        Geros dienos visiems
        www.kendo-lka.lt
        www.kendo.visiems.lt
        www.armleg.com/nebulagleam/

        Comment

        • Krad
          It's time to spy


          • 2007 03 24
          • 585

          oyo, kaip pas jus klube "lvl kėlimas" vyksta? ta prasme kyu ar dan. Nes aš dar biški sistemos nepagaunu >_< Dėl dan'o tai suprantu, kad į japoniją važiuoja mūsų liaudis, o toliau nieko dar nesusigaudau...
          Guns make you stupid, but duct tape makes you smart.

          Comment

          • oyo
            Toks žmogus
            • 2006 05 07
            • 611

            Japonai labai lengvai duoda kyu ir danus, tas tiesa. Mandagūs jie žmonės Be to, kokį I daną dažnai jie mėgsta duoti "kreditan", kad žmogus įsipareigotų dirbti ir iš tikro pasiekti tą lygį
            Bet į Japoniją būtinumo važiuoti nėra. Galimybių daug: Japonai patys gali atvažiuoti į Lietuvą (kaip buvo praeitą savaitgalį); galima važiuoti laikytis dano į Europą (pvz., Vokietijoj labai griežti kriterijai, išsilaikęs I daną pas vokiečius, Japonijoj temptum ant II-III).
            Daną turėtų suteikti ne vienas egzaminuotojas, o bent trijų žmonių komisija. taip išvengiama "dano už gražias akis".
            Su kyu iš viso lengva. Man būtų galima atestuoti iki II kyu. Bet klubo ir kendo Lietuvoje labui noriu, kad žmonės dirbtų ne dėl "kyu", o dėl savęs. O atėjus laikui, atestavimą visada geriau padaryti tada, kai jį praveda patyrę meistrai.
            www.kendo-lka.lt
            www.kendo.visiems.lt
            www.armleg.com/nebulagleam/

            Comment

            • Krad
              It's time to spy


              • 2007 03 24
              • 585

              Mmm... Nu maždaug aišku tada. Matysim kaip ten man seksis toliau - kol kas puse velnio visai, išmoksiu po biški ;]
              Guns make you stupid, but duct tape makes you smart.

              Comment

              • svetimas

                O kuriu galu tie kyu ir dan'ai reikalingi? na taip, suprantu, pripazinimas ir etc, bet juk per ilga laika treniruotese ir kovose imi suprasti ko pats vertas esi ir jei neturi tu kyu ar dan'u bet viduje vistiek jauti ar galetum tai pasiekti ar ne.

                Comment

                • oyo
                  Toks žmogus
                  • 2006 05 07
                  • 611

                  Pats suprasti gali. Tokiu atveju jų tikrai nereikia. Bet kyu ir danai rodo, kad tą pripažino ir kiti. Kendo juk japonų menas, o japonai - bendruomeniški žmonės.
                  www.kendo-lka.lt
                  www.kendo.visiems.lt
                  www.armleg.com/nebulagleam/

                  Comment

                  • svetimas

                    Tada as prie ju kazin ar pritapciau

                    Kiek zinau, Kendo atliekant kirti, kad ji uzskaitytu reikia ne tik gerai pataikyti bet dar ir saukti. Ar tai butina dalis?

                    Comment

                    • oyo
                      Toks žmogus
                      • 2006 05 07
                      • 611

                      I. Labai norėtum - pritaptum.
                      II. Taip.
                      www.kendo-lka.lt
                      www.kendo.visiems.lt
                      www.armleg.com/nebulagleam/

                      Comment

                      • svetimas

                        Bet yra toks procentas zmoniu, kuriuos gamta nuskriaude ir jie nelabai gali sukauti. Kaip tokioje situacijoje butu jie vertinami? Ar gali buti taip, kad jiems isvis nebutu leidziama turnyruose dalyvauti?

                        Comment

                        • oyo
                          Toks žmogus
                          • 2006 05 07
                          • 611

                          Man teko matyt zmoniu, kuriems pas mus medikai apsidrausdami is viso uzdraustu uzsiimti bet kokia kuno kultura (jie tai megsta). bet mano mineti kendokos ne tik uzsiiminejo, bet ir dalyvavo varzybose. Vienas su kelio problemom, kitam kaulu nepakankamumas berods, trecia suome, kuriai skydliaukes problemos (uzsiimineja devedama minksta itvara ant kaklo). Todel tas ne kliutis, kliutis yra noro trukumas.

                          Deja, mano sveikata irgi ne tokia, kokios noretusi, bet reikia dziaugtis tuo, kas yra.
                          Paskutinis pakeitimas nuo oyo; 2007-11-22, 10:24.
                          www.kendo-lka.lt
                          www.kendo.visiems.lt
                          www.armleg.com/nebulagleam/

                          Comment

                          • svetimas

                            Gydytojams visad lengviau uzdrausti, kad pacientui sugryzus galetu pasakyti "Sakiau, kad negalima, o jus vistiek taip darete, dabar cia jau jusu pacio bedos..." O viska darant protingai galima sportuoti.

                            O del draudimo, as turejau visai ka kita omeny, tiesiog visko pilnai neisdesciau, pamirstu kartais, kad zmones minciu neskaito As norejau pasakyti, jei zmogus yra nebilys, ar turi kazkokia tais problema/liga, del kurios negali kalbeti o juo labiau saukti, ar jam organizatoriai/teisejai leistu dalyvauti ir ar jam butu uzskaitomi taskai be saukimo?

                            Comment

                            • niekšas
                              forumo idiotas

                              • 2006 08 23
                              • 544

                              Kalbant apie sveikatą, tai kiek žinau iš savo patirties - sveikata ir kovinis sportas (ir išvis sportas) neitin suderinami dalykai Kuo didesnis fanatas esi, tuo labiau sveikatą susigadini Aš irgi buvau susigadinęs sveikata ant tiek, kad gydytojai tvirtino "nerekomenduoju sportu užsiiminėt, oi nerekomenduoju", bet argi aš jų paklausiau ir kaip vėliau paaiškėjo, teisingai padariau jų nepaklausęs. Dabar mano sveikata vėl beveik ideali (tobula niekad nebūna ). Durni šiaip tai tie gydytojai, nereikia jų klausyt. Aš jau daug metų jų neklausau (em.. jau daug metų pas tokius nė nebuvau).

                              Comment

                              • svetimas

                                Niekshe, tu neatrodai toks senas, kad jau sveikata skustumeisi O jei esi didelis kazko fanatas, tai ir gali susigadinti sveikata ir nebutinai tai sportas turi buti. Cia turbut tinka tas pasakymas, kas per daug - tas nesveika

                                Ir gydytojai nera durini (bent jau dauguma manyciau) bet galbut neatsakingi, nes ziuri kaip greiciau tuo pacientu atsikratyti (jei jis kokio bonuso neduoda ) Zodziu jie yra kaip ir nemazai dabartiniu zmoniu, jei nemato naudos sau - tai ir nesipleso per daug.

                                Jei nepaslaptis, ka ir kaip buvai sau susigadines?

                                Comment

                                Working...