Katana

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • oyo
    Toks žmogus
    • 2006 05 07
    • 611

    Kairiarankiu anksciau praktiskai nebuvo - japonu kulturoje juos nuo vaikystes peraukledavo (priezastis vardinti butu ilgoka, gautusi kulturinis-filosofinis traktatas. Reikalas tas, kad ginklai nemegsta "sinisteriu" (t.y. kairiarankiu), nes ju mastymas kiek kitoks. Rytuose su "desine" puse siejami karo, o su "kaire" - taikus menai ir religija). Jei pasitaikydavo kairiarankis kardininkas, jis buvo vadinamas "velnio fechtuotoju". Su tokiu kovoti neiprasta, bet ilgai jis neistempdavo

    Kardo laikysena yra butent tokia, o ne kitokia. Yra pora isimciu, bet jos tik patvirtina taisykle ir jai is esmes nepriestarauja - tai atbulinis (gyaku) paemimas ir "lydinti ranka" (soete), kai viena ranka atitraukiama nuo rankenos ir dedama ant kardo geleztes nugareles. Kardo tradicija siekia jau apie 12 simtmeciu, ir iki siol niekas nepasikeite i kita puse.
    www.kendo-lka.lt
    www.kendo.visiems.lt
    www.armleg.com/nebulagleam/

    Comment

    • DarkSide

      Autorius Angelika Hellos
      Ką gi dideliem berniukam (sory panos pastebėjau , kad daugiausia vaikinai rašo ) dideliu žaisliukų reik. Bent tokį vaizdą susidarau
      man dabar idomu koki vaizda susidarei? beto tai nera zaisliukas, kaip patipasakei kad jei pirktum naudotum pagal paskirti, tai pati turetum suprast kad tai nera zaisliukas, ir jis neskirtas vien ant sienospasikabint

      Comment

      • oyo
        Toks žmogus
        • 2006 05 07
        • 611

        Ne zaisliukas. Tokiu astriu zaislu nebuna, o jei ir buna, tai greit nebelieka zaidzianciuju

        Bet jei tai butu vien banalus skerdimo inagis, kam vargintis su puosyba:



        (Katanos rankenos galas - fuchigashira. Ziurim ir dziaugiames )
        www.kendo-lka.lt
        www.kendo.visiems.lt
        www.armleg.com/nebulagleam/

        Comment

        • DarkSide

          sutinku pilnai! kam butu taip stengrati, tobulint, puost (nors tiek nedaug, bet taikliai), ir mokitis valdit. jai nori zaisliuko nusipirk pistoleta

          Comment

          • Lax..
            reLaxed




            • 2005 12 24
            • 516

            Gal oyo galėtų truputį daugiau papasakot apie kairiarankius kovotojus? arba linkų parekomenduot.
            P.S. Nesu kairiarankis, bet lb. įdomu pasidarė.

            Comment

            • oyo
              Toks žmogus
              • 2006 05 07
              • 611

              Nera tokiu linku. Ne tradicija...
              Kartais buna atsitiktiniai paminejimai, ir nebutinai saltiniuose apie budo.
              Labai rimtai reaguoti i tai nereikia - nemanau, kad kas nors is musu dirba taip intensyviai, kad tradicinis kardo ar teptuko laikymas darytu zala kairiarankio smegenims
              www.kendo-lka.lt
              www.kendo.visiems.lt
              www.armleg.com/nebulagleam/

              Comment

              • niekšas
                forumo idiotas

                • 2006 08 23
                • 544

                Autorius arna
                norėjau tavęs paklausti kodėl katanos laikomos rankose tik toje pačioje pozicijoje? galvoje turiu tai, kad dešinė visada arčiau tsubos (ar kardo 'rankenos"), o kaire visada žemiau jos? Ar negali būti tarkim atvirkščiai? ir galiausiai, kas įtakoja būtent tokią tradicinę katanos laikyseną? (o kaip kairiarankiai kariai senovėje laikydavo katanas?).
                Aš tai, kaip tipas mokesis (ir iš dalies tebesimokantis) aikido, galiu pasakyti, kad taip laikyti tiesiog patogiau. Kol nesimokiau, buvau priprates visokius pagalius ir pan. (mėgdavau su broliu pagaliais pakovoti, tipo kaip kardais ) laikyti kaire ranka priekyje, bet kai pradėjau mokytis aikido,ir parodė kaip laikyti teisingai, tai greitai pripratau, ir dabar neišsivaizduoju kaip galima laikyti kitaip. Kartais pabandau pravaryt kiriotoši ir kaire priekyje, gaunasi, bet ne tas , nelabai patogu, bent jau ne taip kaip laikant teisingai.

                "Todel ginklus vadinti zudymo irankiais yra seklu, ju paskirtis yra uztikrinti tvarka ir ramybe, o jei kas juos panaudoja ne pagal paskirti, anksciau ar veliau atsiims savo (asmeniskai as taip tikiuosi)." < Gerbiamas oyo, norėčiau nesutikt, per visus tuos pilietinius karus japonijoje, katanos buvo naudojamos tiek gintis, tiek žudyti, tiek tvarkai užtikrint, tiek pinigų pasidaryt (tipo visoki samdomi žudikai, kurie žudė už pinigus). Dar nepamirškim, kad kai nebūdavo karų, samurajai juos naudojo savo ambicijoms patenkinti. Nes vykdavo dvikovos praktiškai be priežasčių, vienintelis pretekstas buvo "įrodyti savo meistriškuma" . Nors nieko nesakau, aš irgi labai mėgstu "įrodinėti savo meistriškumą"

                Comment

                • oyo
                  Toks žmogus
                  • 2006 05 07
                  • 611

                  Gerb. Niekshe

                  Jusu nuomone kaip ir palaiko jusu ivaizdi! Bet as ramus - mano parasytas poziuris turi gana mazai spragu. Minejau, kad ginklas neatsako uz pasekmes; atsako ji pavartojes subjektas. O toliau jau jo bedos. Ginklas uz blogus darbus kosmaru nesapnuoja, i kalejima neseda ir pragare nekencia

                  P.S. Jeigu megstate siaip sau be priezasciu "irodineti savo meistriskuma", turit tiketis, kad irgi galit susilaukt pasekmiu (ir uz jas atsakyti kaip uz ne "siaip sau").
                  P.P.S. Jei megstate irodineti savo meistriskuma sau, reiskia, jus dar ne meistras O jei savo meistriskuma irodinejate kitiems,itariu, kad kazkas blogai su jusu aikido
                  Paskutinis pakeitimas nuo oyo; 2007-01-13, 01:06.
                  www.kendo-lka.lt
                  www.kendo.visiems.lt
                  www.armleg.com/nebulagleam/

                  Comment

                  • niekšas
                    forumo idiotas

                    • 2006 08 23
                    • 544

                    Autorius oyo
                    Gerb. Niekshe

                    Jusu nuomone kaip ir palaiko jusu ivaizdi! Bet as ramus - mano parasytas poziuris turi gana mazai spragu. Minejau, kad ginklas neatsako uz pasekmes; atsako ji pavartojes subjektas. O toliau jau jo bedos. Ginklas uz blogus darbus kosmaru nesapnuoja, i kalejima neseda ir pragare nekencia

                    P.S. Jeigu megstate siaip sau be priezasciu "irodineti savo meistriskuma", turit tiketis, kad irgi galit susilaukt pasekmiu (ir uz jas atsakyti kaip uz ne "siaip sau").
                    P.P.S. Jei megstate irodineti savo meistriskuma sau, reiskia, jus dar ne meistras O jei savo meistriskuma irodinejate kitiems,itariu, kad kazkas blogai su jusu aikido
                    Geras .Ne, šiaip tai mėgstu irodinėt meistriškumą, bet tik ne be priežasčių ant tiek naglas nesu. Ir šiaip, tai sakydamas, turėjau raumenyje, kad suprantu kodėl samurajai taip elgdavosi. O šiaip jau senokai išaugau iš to amžiaus, kai "irodinėjau meistriškumą", be to atėjo sunkūs laikai šioj sritį, mat samurajiškai (tipo vienas ant vieno(aš vadinu tai "samurajiškai" ) su manim eiti visi bijo, o ir šeip prieš netreneruota asmenį turiu didelį pranašumą, tai ir "yrodinėti" neįdomu, o eiti prieš grupę... Nežinau ar mano jėgoms... Reiktų dar keleta meteliu pasitreneruoti .
                    Beje, aš ir nelaikau saves meistru, nes pagal mane, meistru gali vadintis tik individas stovintis ne žemiau 10to dano.
                    Paskutinis pakeitimas nuo niekšas; 2007-01-13, 18:23.

                    Comment

                    • Kurotani
                      Rimtas forumo narys

                      • 2007 01 01
                      • 119

                      Autorius oyo
                      Sprendziant pagal parasyma, pati treniruote nera susijusi su katana? Ar tiesiog neteisingai supratau?
                      Na taip Oyo-sama, gerai supratote, tobulinuosi beginklės kovos mene, kol kas domiuosi tik kendo istorija , manau kad jums užkliuvo mano pasisakymas apie energija ir kovinguma, neklystu?

                      Comment

                      • oyo
                        Toks žmogus
                        • 2006 05 07
                        • 611

                        Cia buvo teisingai pasakyta.
                        Man, jeigu atvirai, siek tiek anksciau nelabai rupejo kendo, bet dabar matau, kad nesuprantant kardo, negalima suprasti ir daugelio beginkliu menu. Todel dometis tikrai naudinga.
                        www.kendo-lka.lt
                        www.kendo.visiems.lt
                        www.armleg.com/nebulagleam/

                        Comment

                        • DarkSide

                          Autorius niekshas
                          Beje, aš ir nelaikau saves meistru, nes pagal mane, meistru gali vadintis tik individas stovintis ne žemiau 10to dano.
                          Nebutinai reikia tureti 10ta dana kad buti meistru. visiskai su tavim nesutinku

                          Comment

                          • arna
                            emptiness

                            • 2006 06 20
                            • 1064

                            Oyo

                            Autorius oyo
                            Jei pasitaikydavo kairiarankis kardininkas, jis buvo vadinamas "velnio fechtuotoju". Su tokiu kovoti neiprasta, bet ilgai jis neistempdavo
                            Vat šitas sakinys mane gana suintrigavo. Kodėl jis ilgai negalėdavo ištempti? Treniruotėje, kovos lauke? kovoje vienas prieš vieną ar kelis? Suprantu, kad tai gana sudėtingi klausimai, kalba apie išimtis, bet kai gyvename XXII a. gal tai, kas buvo "išraunama" su šaknimis (t.y. kairiarankiškumas), tai gal dabar to visai nereikia daryti (viduramžių prietarai gana keistai šiom dienom žiūrėtusi). Juk čia kaip su raštu: vieni rašo iš kairės į dešinę, kiti - iš dešinės, dar kiti iš viršaus į apačią ir t.t.. Tad vienos taisyklės juk nėra kaip reikia teisingai rašyti. Tad kodėl taip negalėtų būti su kardo kovos menu?

                            Comment

                            • oyo
                              Toks žmogus
                              • 2006 05 07
                              • 611

                              To arna:
                              Tradicionalistines visuomenes bruozas - bendruomeniskumas ir savisaugos mechanizmai; reiskia, tradicija paremtas fechtavimas vienaip ar kitaip atsikrato ar asimiliuoja tai, kas yra netradiciska. Zodziu, - "baltai varnai tenka daug moketi uz savo originalia spalva"

                              To niekshas/DarkSide:
                              gerbiamieji, o ar nereiketu kazkaip supaprastinti "meistro" klausima ir prieiti prie bendros nuomones? Tikras desimtas danas yra retenybe, juos galima ant pirstu suskaiciuoti (i visokius dabartinius "baka-do " patriarchus, turincius desimta ar didesni dana, tiesiog nekreipkim demesio).
                              Va yra toks geras "senio" apibrezimas: "tai zmogus, kuris desimcia metu vyresnis uz jus" Tad gal ir meistru galima laikyti ta, kuris rimtu tradiciniu stiliumi uzsiima desimti meteliu ilgiau?
                              Paskutinis pakeitimas nuo oyo; 2007-01-15, 13:51.
                              www.kendo-lka.lt
                              www.kendo.visiems.lt
                              www.armleg.com/nebulagleam/

                              Comment

                              • Angelika Hellos
                                Naujokas
                                • 2007 01 03
                                • 10

                                Oyo-san
                                esate visiškai teisus - dabar tai pasiginčysim.
                                Taigi norėčiau plačiau išaiškinti savo mintį.
                                Ar kautynėms ar savigynai būtu naudojamas katana tai vistiek ginklas. O GINKLAI APSOLUTA MENTE TODO SKIRTI ŽUDYTI.
                                O kas dėl tų žaisliukų tai manau jog jūs vaikinai (gal ir klystu ) kabinsit tuos nuostabius meno šedevrus ant sienų. Taigi naudosit NE PAGAL PASKIRTĮ.
                                O kas naudojama ne pagal paskirtį manau praranda vertę.
                                Juk nei vienas neketinate su katana žudyti tai kam jūms jos reik.?
                                Tik neskieskit apie dvasines vertybes GAL KA IR ĮŽEISIU , BET VIEN PAŽIŪRĖJUS Į ANT SIENOS KABANTĮ KARDĄ DVASINGESNIS NETAPSI.
                                O puošiami visi daiktai kad mielesni širdžiai būtų
                                (sakykit ka norit bet tas kuris atima gyvastį tyčia ar ne jau savaime yra blogas o katana žudo nes tam ir yra skirtas )

                                Tai jūsų nuomonė ir gerbiu ją nes priešingu atveju negerbčiau jūsų . Manau esate puikus žmogus Oyo - san tokių šiam pasauliui trūksta.
                                Jei norite galime dar pasiginčyti BET NIEKAS PASAULYJE NEPRIVERS MANES NUSILEISTI NET PER SAKUROS ŠAKELĘ.

                                P.S. taip galite vadinti mane kaip norit bet žudymas man tėra žaidimas. (čia rimtai ) .
                                O pirmos eilės dažnai nukenčia tat patarčiau rinktis tolimesnes

                                Comment

                                Working...