eh? trecia patiko maziausiai? o.O Man kjp tik atvirksciai xD Nors galas galetu buti truputi tikroviskesnis, bet vis tiek, nereali
O sjp tj visos man Koji Suzuki knygos patiko. Nors Tamsus Vanduo, tos istorijos.. ugh.. Nu nepabaigtos, damn it! Nors is zinau kaip toliau ten viskas turetu vykt, man reikia, kad butu parasyta x.x Gal as tupa ir visai ne taip supratau xD
he he.. noreciau kai kurias vieno rasytojo (kurio vardas dabar zinoma uzstrigo) perskaityt knygas, bet vis nezinau kaip galeciau jas gaut ak.. kokia ironija xDD
japonu rasytoju knygos
Collapse
X
-
nezinau, Murakis juodai nusibodes, pirmenybe teiksiu visada Kobo Abei.
dar praeina Yasumari Kawabata ir Tanizakis.Rašyti komentarą:
-
Labai patinka Junichiro Tanidzaki, skaiciau pora kuriniu, bet labiausiai patinka "The Makioka Sisters" ("Ziemos Peizazas"), kur parodyta Japonija pries II Pasaulini Kara. Dar labai idomu buvo skaityti "A Fool's Love" ("Naomi").
Siulau Junichiro Tanidzaki knygas tiem, kas megsta Japnijos kultura ir iprocius, nes jis vienas is zymiausiu XX amziaus japonijos rasytojas.
Dar vienas idomus rashytojas - Kazuo Ishiguro, kuris gime Nagasakoje, o dabar gyvena Britanijoje. Skaiciau "Never let me go" ir "The Unconsoled", patiko labai, bet sitos knygos pasakoja apie Europos salis.
Jis turi tris knygas ir apie Japonija - "An Artist of the Floating World", "A Pale View of Hills", "The Remains of the Day", pati neskaiciau, bet girdejau daug geru atsiliepimu.
Apie Haruki Murakami jau nieko ir nesakysiu - dauguma ir taip skaite jo knygas. Galiu pasakyti tik, kad "Dansu dansu dansu" ir "Prisukamo paukščio kronikos" tikrai verta perskaityti.
O dabar labai noriu nupirti Kobo Abe "Moteris smelynuose". Kas nors skaite, ar verta ieskoti?Rašyti komentarą:
-
Šiaip esu gan mažai skačiusi japonų rašytojų knygų ,bet iš skaitytu labiausiai patiko Koji Suzuki "Skambutis" "Tamsus vanduo" ,o šiuo metu skaitau Haruki Murakami "Kafka pakrantėje "Rašyti komentarą:
-
Šiuo metu skaitau Yasumari Kawabata ,, Tūkstančiai gervių". Tai– poetiškas pasakojimas apie Japonijos grožį, žmonių santykių gilumą, kūniškos aistros šėlsmą ir dvasinį tyrumą, senųjų tradicijų ir šiuolaikinio pasaulio susidūrimą. Tai istorija apie jauną vyriškį, aistringai įsimylėjusį mirusio tėvo meilužę, apie tyros sielos mergaitę su tūkstančiais gervių papuošta skepetaite ir arbatos gėrimo ritualą, nuo seno jungusį praeitį ir dabartį, saisčiusį mylinčias širdis ir apvalydavusį sielą bei mintis.
Tačiau šiuolaikinėje Japonijoje vietoj arbatos namelių steigiami barai, arbatos rykai išparduodami, o kimono apsivelkamas vis rečiau...
Puiki knyga tiems, kas domisi Japonijos kultūra, žmonių santykių subtilybėmis.Rašyti komentarą:
-
Turejau nusipirkus knyga Shoko Tendo
"Jakudzos mėnulis." Gangsterio dukters atsiminimai nuostabi knyga xD
Anotacija
Su ilgais rudais plaukais ir standžiai aptemtais madingais džinsais 39-erių Shoko Tendo atrodo kaip bet kuri kita stilinga Japonijos moteris - kol ji nenusimeta marškinėlių, po kuriais slepiasi tatuiruotė, dengianti jos nugarą ir didžąją dalį kūno. Drakonai, feniksai, moteris apnuoginta krūtine ir peiliu dantyse - tai Tendo vaikystės ir jaunystės, praleistos tarp jakudzų, simboliai.
Kai perskaitysite šią autobiografiją, serialas Sopranai: mafijos kronika, palyginti su Shoko Tendo gyvenimu, atrodys lyg muilo opera. Itin kontraversiškai sutikta Japonijoje ir sulaukusi net 11 leidimų Tekančios saulės šalyje, knyga praskleidžia uždangą į slaptąjį šiuolaikinės Japonijos mafijos - jakudzos - pasaulį.
Ir viena ryta neberadau knygos savo lentinoj nuo to karto savo knygas dedu atskirai =.=Rašyti komentarą:
-
-
Iš smalsumo buvau nusipirkęs tą Hagakure, buvo įdomu, tačiau faktas, kad tai gal vos 1/4 pilnos knygos, ir tai su apkarpymais ir suavkarietintais teksto išdarkymais, kad lengviau būtų skaityt mažiau susipažinusiems su japonų kultūra. Liūdna dėl, to bet aišku originalo nei gautum taip lengvai nei sugebėtum perskaityt. Šita Hagakurė versta iš anglų kalbos, tad angliškasis variantas irgi ne ką padėtų.Rašyti komentarą:
-
Skaičiau tik H. Murakami kūryba ,,Dansu dansu dansu" patiko, o ,,Prisukamo paukščio kronikos" taip ir neįveikiau.Rašyti komentarą:
-
Joo as ir skaiciau Koji Suzuki - skambuti, kilpa ir spirale... lyg ir taip vadinos tos 3 dalys, aisku paskutine knyga patiko maziausiai...Rašyti komentarą:
-
Esu tik pora perskaicius kadais
tai Koji Suzuki- skambutis. Isties nelabai megstu tokio pobudzio knygu,tieiog buvo idomu paskaityt,nes buvo kazkas rekomendave,na jei kam nors patiko tas filmas ,tai tada vertas pakaityti,nes knyga daug idomesni,ir istikro skiriasi lb nuo filmo,daug kitokiu faktu ir issamesne.Na ir cia aprasyma jos radau :
Nors knyga vadinasi "Skambutis", tačiau pagrindinė romano "veikėja" yra vaizdajuostė, užkrėsta mirtinu virusu. Intriguojanti pradžia iškart įtraukia skaitytoją į paslaptingų įvykių sūkurį. Po netikėtos keturių paauglių mirties žurnalistas Kadzujukis Asakava imasi aiškintis šią painią istoriją, po ilgų ieškojimų susiranda vaizdajuostę ir pats ją pasižiūri. Nutinka tai, kas nutiko ir keturiems draugams - jis sulaukia skambučio ir sužino, jog po savaitės turės palikti šią ašarų pakalnę. Vėliau "vaizdajuostės istorija" įgauna vis didesnį pagreitį - paslaptingus įvykius tiriantis žurnalistas apsilanko atkampioje vietoje įsikūrusio poilsio komplekso kotedže, kur išsiaiškina naujų detalių (pvz., kokia vaizdajuostėje užfiksuotų vaizdų prasmė ir kas jų autorius), dar labiau sukomplikuojančių visą įvykių eigą. Laiko lieka vis mažiau ir mažiau, nes "tirpsta" Asakavai likusi savaitė iki mirties. Netikėta baigtis viską apverčia aukštyn kojomis: po savaitės miršta jo draugas, su kuriuo jiedu aiškinosi paslaptingą vaizdajuostės istoriją! Kodėl taip atsitinka, tarsi ir paaiškėja, tačiau tikros pabaigos romanas neturi - Asakava
fantazuoja ir toliau.
Taip pat dar to paties autoriaus kskaiceu Tamsus vanduo Si labiau patiko ne ana.Na cia saiubo megejams :>
Aprasymas:
Knygą sudaro 7 neilgos siaubo novelės. Kiekviena jų yra tarsi atskira istorija, tačiau pirmojoje minima, jog jas pasakoja močiutė anūkei, kai jodvi išeina pasivaikščioti, o paskutinėje tarsi reziumuojama - vėl atsiranda močiutė, kuri tampa šios istorijos pagrindine heroje. Kodėl istorijos būtent septynios? Ogi todėl, kad būtent tiek dienų anūkė vieši pas senelę ir ši, norėdama, kad jų pasivaikščiojimai būtų dar turiningesni, prigalvoja netikėčiausių "pasakaičių" apie žmogaus protui dažniausiai nesuvokiamus dalykus: baimes, nuojautas, mistinį siaubą. Skamba baisiai, tiesa? Tačiau pačios istorijos greičiau yra tam tikra prasme mielos, siaubas jose švelnus. įdomiau stebėti, kaip siaubo klišes konstruoja japonų siaubo literatūros atstovas, nei baisėtis vaizduojamais įvykiais.👍 1Rašyti komentarą:
-
Aš turiu vieną gerą knygą, kam patinka samurajai būtinai turit perskaityt:
Yamamoto Tsunetomo - Hagakurė Slaptoji samurajų knyga
Hagakurė(arba ,, Lapų šešėlyje") yra knyga, iš esmės paveikusi mįslingą Japonijos minties raidą. Tai mitais apipintų Tekančios saulės šalies karių - samurajų - mokymo vadovas ir elgesio kodeksas, puoselėjantiems tikrąją bušido dvasią - Kario kelią. Hagakurė buvo įslaptintas kūrinys - dabar su juo gali susipažinti visi , kurie siekia perprasti ir išsiugdyti tirko kovotojo dvasią.
Ši knyga nėra kaip viena istorija. Tai yra mintys ir pamokymai paremti faktais. Tarp šitų minčių visad būna susijusi ir papasakota istorija.Rašyti komentarą:
-
"Tylą" dabar kaip tik skaitau. Knyga tokia dienoraščio pavidalo,įtraukianti gan greitai. Dešimtbalėj sistemoj duočiau 9,5. Nes tobulumui ribų nėra.Rašyti komentarą:
-
Aš turiu vieną gerą knygą, kam patinka samurajai būtinai turit perskaityt:
Yamamoto Tsunetomo - Hagakurė Slaptoji samurajų knyga
Hagakurė(arba ,, Lapų šešėlyje") yra knyga, iš esmės paveikusi mįslingą Japonijos minties raidą. Tai mitais apipintų Tekančios saulės šalies karių - samurajų - mokymo vadovas ir elgesio kodeksas, puoselėjantiems tikrąją bušido dvasią - Kario kelią. Hagakurė buvo įslaptintas kūrinys - dabar su juo gali susipažinti visi , kurie siekia perprasti ir išsiugdyti tirko kovotojo dvasią.
Ši knyga nėra kaip viena istorija. Tai yra mintys ir pamokymai paremti faktais. Tarp šitų minčių visad būna susijusi ir papasakota istorija.👍 1Rašyti komentarą:
-
Miyamoto musashi- penkiu ziedu knyga galima atsisiust is linkomanijos. Lb idomi knygaRašyti komentarą:
Rašyti komentarą: