Kinas

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Silvestras
    Rimtas forumo narys



    • 2008 04 18
    • 162

    Spoileris:
    Autorius Spirit of Nightmare
    10 Geriausių 2010 metų filmų plakatų

    10. The American

    Spoileris:


    9. Rabbit Hole

    Spoileris:


    8. Winnebago Man

    Spoileris:


    7. The Next Three Days


    Spoileris:


    6. Devil

    Spoileris:


    5. The Expendables (ispaniškas plakatas)


    Spoileris:


    4. Kick-Ass ("Propagandiniai" plakatai)

    Spoileris:





    3. The Social Network

    Spoileris:


    2. Buried

    Spoileris:


    1. Black Swan (Tarptautiniai plakatai)

    Spoileris:






    "I don't want anymore bullshit from anyone... and that includes me!" - originaliausias tagline'as iš visų čia paminėtų.

    Maybe ir neblogas list'as, bet American su Devil reikia vyti kuo toliau, nes tikrai be emocijų čia apsieita, žiauriai standartinis variantas.
    Dėl pirmos ir antros vietos ko ne labiausiai ir sutinku, srs mindfuk bizness, išlaikytos visos tradicijos, alpstu nuo tokių dalykų. Neseniai ir pats buvau juos atradęs, iškart kliūvo į akis. Rabbit Hole galėjo būt žymiai aukščiau už dabartinę poziciją. Keista, bet Next Three Days visai nesužavėjo, gal kur matyta jau.. Be to 'The Expendables' kiečiau man atrodo meksikonų versijoje, nors JAV irgi neblogas, vienas originaliausių per paskutinį laiką veiksmo tematika.

    Mano manymu geriausias kick-ass bandymas iš visos jų parodijinės serijos


    EDIT:
    Kažkaip suintrigavo mane ši tema taip sakant, tad noriu pasidalint keliais įsimintinais praeitų metų posteriais. Visų pirma svarbiausias faktas iš visų: Inception!!! Kas berinko šį topą, jis padarė didžiausią spragą neįmesdamas šio grando. Wow, ką mes turim vietoj absoliutaus epo, o gi kažkokį American ir Devil random'ą. Nu ždž, sakykit ką norit, o Inception privalėjo čia būt ir jokiu "bet".

    Inception
    Spoileris:


    127 Hours
    Spoileris:


    Nowhere Boy
    Spoileris:


    Waiting For Superman
    Spoileris:


    Middle Men
    Spoileris:


    Casino Jack and the United States of Money
    Spoileris:


    Accidents Happen
    Spoileris:


    I'm Here
    Spoileris:
    Paskutinis pakeitimas nuo Silvestras; 2011-01-03, 20:33.

    Comment

    • Spirit of Nightmare
      !,,!_ (-_-) _!,,!

      • 2008 10 17
      • 209

      Visiškai sutinku dėl "Inception"!! Jis šiaip buvo įkištas į "Honorable mansion", bet kas iš to...

      Šiaip 2010, palyginus su praėjusiais buvo daug derlingesni tiek filmų, tiek poster'ių ir t.t. atžvilgiu. Dar keletas nuo manęs.

      True Grit - kaip dažnai Holivude rasi filmą, ant kurio plakato nebūtų nei vienos nuotraukos, iliustracijos ir t.t. išskyrus mažytę juostelę apačioje, kuri yra visai nepastebima. Tik vesterno stiliaus šriftu užrašyti creditai. Nemanau, kad jis turėjo patekti į tą dešimtuką, bet tikrai tarp originalesnių iš šiemetinių.

      Spoileris:


      TRON: Legacy - ne kiekvienam šiandieniniam Holivudo sci-fi filme rasi tokiu akį traukiančius plakatus:

      Spoileris:



      Shutter Island - konkrečiai šitas, kurį įdėjau. Toks nespalvingai spalvingas, net nežinau kaip pavadint, bet tikrai patrauktų akį.

      Spoileris:


      Toy Story 3 - šitame plakate gal ir per daug veikėjų ir jie truputį bado akis, bet idėja nestandartinė.

      Spoileris:


      Harry Potter and the Deathly Hallows: part 1 - gana nestandartinių Hariui Poteriui plakatų serija.

      Spoileris:






      Jei mėgsti fantastiką (nesvarbu ar sci-fi ar fantasy) užeik čia

      [2010.01.21 15:03:03] Rain Dragon: šiaip tu gi pradedantysis rašytojas, tai dalių trumpumas yra atleistinas~

      Comment

      • Silvestras
        Rimtas forumo narys



        • 2008 04 18
        • 162


        Gyvulių Karalystė / Animal Kingdom

        A Crime Story

        Režisierius: David Michôd
        Scenarijaus autorius: David Michôd
        Šalis: Australija
        Išleidimo metai: 2010
        Žanrai: Drama, kriminalinis
        IMDb reitingas: 7.6/10 (4,121)
        Trukmė: 1 val. 53 min.
        Vaidina: Ben Mendelsohn, Joel Edgerton, Guy Pearce, Luke Ford, Jacki Weaver, Sullivan Stapleton, James Frecheville, Dan Wyllie

        Animal Kingdom tapo saldžiausiu Australijos kino stebuklu iš 2010 metų repertuaro. Iš tikro tai visai nedidutė nepriklausoma kino juosta laimėjusi pagrindinį Sundance festivalio prizą ir pastačiusi ant ausų visą kritikų bei gurmanų pasaulį. Turbūt niekas nesitikėjo tokios sėkmės nuo debiutuojančio režisieriaus David'o Michod'o. Juosta sudalyvavo ne viename stambiame kino festivalyje, laimėjo keletą apdovanojimų, o australietė pionierė Jacki Weaver buvo nominuota Auksinio Gaublio statulėlei tarp geriausiųjų antro plano aktorių moterų kategorijoje.

        Istorija labai paprasta ir tikrai girdėta ne vieną kartą. Australijos Cody'žių gangsterių šeimyna aiškinasi santykius su vietinėmis policijos pajėgomis. Šeimai vadovauja širdingoji Janine (J.Weaver) nuoširdžiai dievinanti ir mylinti kiekvieną iš savo atžalų. Dėka nelaimingai susikloščiusių įvykių į bendrą šeimos ratą sugrįžta seniai visų matytas Joshua (J.Frecheville), jauniausias Cody'žių atstovas ir Janine anūkas. Pilnai nesuprasdamas visų aplinkui vykstančių įvykių priežasties, Joshua nenoriai įtraukiamas į purviną intrigų, narkotikų, nužudymų, nevilties ir agresijos pasaulį.

        Labiausiai pradžiugino nestandartinis bandymas prieiti prie policijos ir kriminalistų santykių balanso. Visa valdžia jokiu būdu neatiduodama blogiesiems vyrukams ir farai nepaverčiami į masinį pajuokos objektą iš paskutinių bandanti susigaudyti kas, kur, kada ir kaip? Šiame filme policijos pareigūnai kur kas nuožmesni nei kitokiuose tokio pobūdžio juostose. Tiesą sakant visados jaučiasi jų savotiškas moralinis pranašumas ir nuolatinis Cody'žių šeimynos nuosmukis. Vienas šitas faktorius maksimaliai suaštrina tą plonytę liniją tarp gėrio ir blogio. Kad kaip ir skelbia filmo pavadinimas, žaidimo laukas paverčiamas į nuožmią ir beprecedentę gyvulių akistatą, kuriai yra tik vienas pavadinimas - žmonės.

        Antras dalykas dėl kurio šis filmas teoriškai negali nepatikti, tai visapusiška kokybe spinduliuojanti aktorių vaidyba. Net nežinau ar verta diskutuoti šia tema. Visa komanda kuo puikiausiai atliko savo darbą verta penketuko su pliusu. Kiekvienas įtikinamai įkūnijo kiek ramesnį ar daugiau impulsivesnį charakterį. Ypač norėčiau išskirti pradedajančio naujoko James'o Frecheville'io pasirodymą. Iš pirmo žvilgsnio ganėtinai lengvas ir daug emocijų nereikalaujantis vaidmuo turi savo auksinę vertę. Juk drama - tai ne tik ašaros, kartais tingus tylėjimas ir vienareikšmiškumas kur kas sunkiau įvaldomas nei įprastos žmogaus išreiškimo emocijos.

        Jei jau prakalbom apie dramą, tai galiu užtikrinti, kad sulauksite itin tikroviškos, nepagražintos istorijos su daugybe tragizmo ir visapusių išgyvenimų, ko ir galima pageidauti nuo dramos žanro. Nepriklausomo kino kinematografija tik įrodo savo statusą. Filmas išlaiko ramų tempą, itin dažnai įtemptų scenų metu režisierius nepanaudoja jokių lydinčiųjų garso efektų, vietoj to skirdamas tylos minutę ir taip sukurdamas unikalią tikroviškumo atmosferą. Karts nuo karto iššaunamas ginklas priverčia krūptelėti nuo staigaus išgaščio.

        Dar norėčiau paminėti Ben'o Mendelsohn'o personažą, Popiežiumi pravardžiuojama Andrew, mano manymu įdomiausią filmo veikėją. Neadekvačių elgesiu pasižymintis narkomanas įneša dar dagiau panikos ir dažniausiai pablogina situaciją, nuo ko mums žiūrovams aišku pasidaro tik įdomiau.

        Filmas tikrai nėra idealus, jis turi ne vieną trūkumą pavyzdžiui kaip išsamesnis pagrindinių veikėjų išvystymas ar kartais pasigendamas trilerio elementų nebuvimas, bet nepaisant šių išskirtinai mano asmeninių minusų, Animal Kingdom išties gali vadintis konkurencingu kriminalinio žanro kasneliu. Žinoma neišvysite amerikietiškų The Godfather, Goodfellas, Heat ar The Departed, bet kam išvis turėtų rūpėt kažkoks palyginimas, Animal Kingdom įrodė savo vertę ir užtikrintai gali džiaugtis dėl užtarnautos vietos šiuolaikiniame kriminalinio žanro pasaulyje. Ir aišku atskira padėka naujokui David'ui Michod'ui, kuo didesnės tolimesnės jam sėkmės bei dar daugiau kūrybiškumo.





        Paskutinis pakeitimas nuo Silvestras; 2011-01-21, 12:09.

        Comment

        • OpHiEll
          Rimtas forumo narys

          • 2009 11 29
          • 123

          TRON: Legacy - ne kiekvienam šiandieniniam Holivudo sci-fi filme rasi tokiu akį traukiančius plakatus:

          Spoileris:

          Na tikrai ne tik plakatai bet ir pats filmas akį patraukė, man kaip fantastikos megėjui tai buvo tikras perliukas ,Walt disney tikrai sukurė kažka tokio labai idomaus tikrai ispūdingai atrodantis dar nematytų technologijų pasaulis kuri dar gerai papildo puikus Duft pank soundtrackas ...Šitas filmas jau spėjo išpopuliarėti dar net jam nepasirodžius ant kino ekranu: traileriai yuotube sukėle daug diskusiju ,pardavinėjami daiktai su tron atvaizdais ,na ir žinoma gražus Walt disney trono pristatymas su lazerio,šviesos ir vandens efektais...


          Spoileris:


















          Na nežinau kaip kiti bet aš šitam filmui duočiau tikrai 10 ,jis man žymiai geresnis už Avatar...

          Ps. aš tik gailiuosi vieno dalyko kad toks pasaulis neegzistuoja ištikrūju...
          Paskutinis pakeitimas nuo OpHiEll; 2011-01-07, 16:27.


          Big things have small beginnings


          There is no such thing as a perfect, but that doesn't mean we can not try to achieve perfection ...

          Comment

          • Silvestras
            Rimtas forumo narys



            • 2008 04 18
            • 162

            DUOČIAU ŠIAM TRAILERIUI OSKARĄ
            Tenka pripažint, kad dauguma šiuolaikinių trailerių (bent jau iš mainstreamo pusės) tikrai nepasižymi jokiu stebuklingu originalumu, yra kiek įmanoma nuvalkioti ir šiaip jau išanksto nubaido nuo peržiūros. Tačiau karts nuo karto išleidžia tokį kasnelį, kad net pradedi skaičiuot dienas iki filmo premjeros. Tikriausiai būtent dėl tokių atvejų daugelis ir myli kiną, kai pamatyti vaizdai pasikartoja mintyse lig kažkoks flashback'as-narkotikas. Ką galiu pasakyt, tikrai tikrai tikrai laukiu The Tree of Life, juk režisuoja Terrence Malick (Badlands, The Thin Red Line, Days of Heaven), daugiau nei patikimas žmogus. Be to filmas naudosis impresionizmo bruožais, kas jau matosi iš pačio trailerio ir šiaip net skelbiama oficialioje info. Parodomi vaizdai turėtų kaip reikiant pakutenti mūsų vaizduotę.

            LAUKIAMIAUSIAS 2011 METŲ DARBAS
            Filmas papasakos apie 1950-ų metų amerikiečių šeimą (B.Pitt & J.Chastain), o tiksliau apie jų vyriausio sūno Jack'o gyvenimą, nuo pačios vaikystės iki subrendusio amžiaus, kai vyras suvokia esąs pasimetęs šiuolaikiniame pasaulyje ir bandantis surasti atsakymus į gyvenimo prasmę. Nežinau kaip tiksliau aprašyt, čia optimaliausias mano žinių variantas. Nutariu filmas kaip reikiant paduos deep filosofijos.

            Žanrai: Drama / Sci-Fi / Fantasy

            Comment

            • Silvestras
              Rimtas forumo narys



              • 2008 04 18
              • 162


              Nenaudėliai / Skins (1-2 sez.)

              "Skins goes where Gossip Girl and others teen dramas from these shores wouldn't dare" - San Francisco Chronicles

              Režisierius: Bryan Elsley, Jamie Brittain
              Scenarijaus autorius: Bryan Elsley, Jamie Brittain
              Šalis: Didžioji Britanija
              Išleidimo metai: 2007 - ? (kūriamas)
              Žanrai: Drama, komedija
              IMDb reitingas: 8.8/10 (11,500)
              Trukmė: 4 sezonai + kūriamas
              Vaidina: April Pearson, Nicholas Hoult, Dev Patel, Joseph Dempsie, Mike Bailey, Mitch Hewer, Larissa Wilson, Giles Thomas, Hannah Murray

              Visi prisimenat tuos šiltus, spalvingus ir nuoširdžius animacinius serialus kaip Tom & Jerry, Dexter, Life With Louie ir kitus kultinius kūrinius? Taip vadinami multikai su kuriais užaugome ir kurie privertė juos pamilti bei įamžinti kartu su kitais vaikystės prisiminimais. Taip, buvo laikai... Tuo tarpu tokie serialai kaip "Skins" augins ir motyvuos šiuolaikinę paauglių kartą. O receptas iš tikro labai paprastas: seksas, narkotikai, tūsovkės, alkoholis ar bet koks kitas įmanomas išsivadavimas nuo dienos rūpeščių. Sveiki atvykę į 21-ojo amžiaus Angliją!

              Gerai, gerai, pakaks tos ironijos, kalbu kaip kažkoks senis. Be to multikai vaikams, o 'Skins' labiau orientuojasi į 16-19 - mečių tarpą. Serialas toks kokiu ir turėtų būti, parodantis tikrą šiuolaikinių paauglių vertę, kultūrą, išgyvenimus, motivaciją, laisvalaikio praleidimo būdus, prioritetus ir bendrą mentalitetą. 'Skins' susideda iš keturių dalių, kurias sukurė anglai Bryan'as Elsley ir jo sūnus Jamie Brittain. Visas veiksmas vyksta Bristolyje, viename iš Anglijos regionų. Serialo koncepcija išties labai paprasta. Autoriai tiesiog supažindina mus su konkrečia draugų kompanija iš to pačio koledžo (11 ir 12 klasė Lietuvoje) ir kiekvienoje serijoje papasakoja apie kiekvieną iš jų kiek išsamiau. Trumpiau tariant kiekvienam veikėjui skyriama maždaug po vieną seriją.

              Po pirmų dviejų sezonų aktoriai pasikeičia ir atveriamas naujas lapas naujoms orgijoms, o dabar šiek tiek apie pirmą serialo pusę (pirmi du sezonai). Kaip jau paaiškėjo iš pirmų serijų, itin ramaus ir cevilizuoto miestelio paaugliai yra visapusiškai atsidavę hedonistiniam gyvenimo būdui ir visoms jo aktualijoms. Visas veiksmas persipina kažkur ties aštuonių pagrindinių veikėjų. Pabandysiu pristatyti. Tony (N.Hoult, About A Boy, A Single Man) - savotiškas savo draugų kompanijos lyderis, protingas, patrauklus ir arogantiškas pasipūtėlis mėgstantis krėsti purvinus pokštus ir manipuliuoti žmonėmis; Michelle (A.Pearson) - Tonio mergina, taip pat protinga ir patraukli asmenybė, tik kur kas emocionaliai silpnesnė už savo vaikiną; Sid (M.Bailey) - geriausias Tonio draugas, savotiškas kompanijos nevykėlis, visados dėvi akinius ir keistą juodą kepurę; Cassie (H.Murray) - anoreksija serganti mergina visiškai atsiskyrusi nuo savo šeimos, pasižymi keista bendravimo ir elgesio maniera; Jal (L.Wilson) - padoriausia kompanijos atstovė, groja klarnetu ir gerai mokosi; Chris (J.Dempsie) - pakvaišęs vaikinukas ryjantis narkotines tabletes, mėgsta šmaikščiai pakalbėti, yra įsimylėjęs savo psichologijos dėstytoją; Anwar (D.Patel, Slumdog Millionaire, The Last Airbender) - musulmonas bandantis suderinti savo įsitikinimus ir pakvaišusį Anglijos vaikėzų gyvenimo ritmą; Maxxie (M.Hewer) - blondinas, gėjus, šokėjas. Štai tokia trenkta kompanija kvaršins jūsų galvą.

              Jei dar nebūčiau jo matęs, manau tikrai susidomėčiau vien dėl originalaus trailerio, atspindinčio visą idėjinį šio projekto pagrindą. Tikrai parodo labai svarią mintį, nors aišku čia tik mano interpretaciją. Anyway, jau nuo pirmos serijos įsimylėjau šį serialą, visa dinamika, stilistika ir įvykių suktinė tiesiog neleidžia atsipūsti, o įvairiaplaniai veikėjai visaip įmanomai paįvairina šį itin skoningą ir maksimaliai įtraukiantį darbelį. Be to garso takelis atlieka vieną svarbiausių funkcijų, nes dainos dažnai persipina tarp rock, pop ir klubinės muzikos. Žodžiu turėsite progą išgirsti pilną tinkamai parinktų kūrinių komplektą, kuriuo kvepuoja jaunimo visuomenė. Po kiek laiko ruošiuosi papildyt Skins temą 3-4 sezonų aprašymu ir bendra išvada.


              Paskutinis pakeitimas nuo Silvestras; 2011-01-22, 13:36.

              Comment

              • Silvestras
                Rimtas forumo narys



                • 2008 04 18
                • 162



                JAV Nacionalinė kino kritikų draugija (Directors Guild of America) plačiai bendradarbiaujanti su Oskaro rinkimų programa paskirstė savo 2010 metų apdovanojimus už geriausius režisūros pasiekimus. List'as susideda iš penkių režisierių.

                Darren Aronofsky (Black Swan, Juodoji Gulbė)
                David Fincher (The Social Network, Socialinis Tinklapis)
                Tom Hooper (The King’s Speech, Karaliaus Kalba)
                Christopher Nolan (Inception, Pradžia)
                David O. Russell (The Fighter, Kovotojas)

                Verta paminėti, kad už borto liko tokie grandai kaip Koenų Broliai su savo naujuoju darbu True Grit (Tikras Išbandymas) ir Danny Boyle su 127 Hours. Sprendžiant iš visų online sklindančių kalbų Oskarų atžvilgiu, didžiausią tikimybę laimėti turi David'o Fincher'io Socialinis Tinklapis, realiausias konkurentas istorinė drama su Colin'u Firth'u Karaliaus Kalba. Taip pat labai daug kas diskutuoja dėl įspūdingiausio metų filmo Inception galimybių Oskaro lenktynėse, bet realiai jis neturi šansų, rimti dėdai turėtų praleist jį vien dėl principо, nes blockbuster'iai Oskaruose neturi vertės, net jei vaidyba su scenarijumi verti dėmesio, specialieji efektai automatiškai atbaido komisijos narius, tad jei kas tokio ir atsitiktų, tai būtų didžiausia staigmena.

                P.S. pats nė nemačiau daugiau nei pusės visų realiai į Oskaro laimėjimą pretenduojančių filmų, tad ir sirgti nėr už ką, bet su laiku tikrai ruošiuosi bent kelis pagrėbti.

                Comment

                • Silvestras
                  Rimtas forumo narys



                  • 2008 04 18
                  • 162

                  Kažkaip buvau čia jau papostinęs šio filmo trailerį, bet kad jau išėjo trečias ir informatyviausias variantas, nusprendžiau dar kartelį įmest vieno laukiamiausio metų filmo anonsą. Meldžiuosi vien tik, kad neištiktų Skyline likimas ir būtų bent jau žiūrimas, nes tikrai nereikalaučiau šedevro nuo blockbuster'io ir dar ateivių tematika. Tikiuosi šaunaus ir dinamiško kino spektaklio. Specialieji efektai pradžiugina visais 100%, be to +1 už dar sykį panaudotą tą "robotizuotą" melodiją iš pirmojo trailerio, kuri nuo pat pradžių ir patraukė mano dėmesį. Tikrai dar neprarandu vilties, kad pavyks sukurti bent jau vidutinio lygio entertainment'ą.

                  Comment

                  • Spirit of Nightmare
                    !,,!_ (-_-) _!,,!

                    • 2008 10 17
                    • 209


                    Pakvaišę Žaidimai / Funny Games U.S.

                    The rules are simple. Pick a family and make them play.

                    Whether by knife or by gun, losing your life can sometimes be fun.


                    Režisierius: Michael Haneke
                    Scenarijaus autorius: Michael Haneke
                    Šalis: JAV, Pranczūija, D. Britanija, Italija, Austrija, Vokietija
                    Išleidimo metai: 2007
                    Žanrai: Kriminalinis, trileris, drama, siaubo
                    IMDb reitingas: 6.3/10 (26,168)
                    Trukmė: 1 h. 51 min.
                    Vaidina: Naomi Watts, Tim Roth, Michael Pitt, Brady Corbet, Devon Gearhart, Boyd Gaines

                    Vienas iš kontraversiškiausių bei kraupiausius filmus kuriančių režisierių Michael Haneke (The White Ribbon, Hidden) mus pakviečia į ankstesnio savo psichologinio trilerio "Funny Games" amerikietiškąją versiją.

                    Jauna šeima: tėvas, motina ir sūnus važiuoja į savo sodybą prie ežero, norėdami praleisti ten savaitę ar dvi atostogų. Oras puikus, kaimynai gerai nusiteikę, ko dar norėti. Išaušus rytui, motinai ruošiant pusryčius ir kalbantis telefonu su draugais, kviesdama juos į svečius, pas juos ateina jaunuolis, tuo metu apsigyvenęs kaimynystėje ir paprašo 4 kiaušinių, esą jo reikia ano namo šeimininkams. Kai jam juos duoda, jis net nepriėjęs iki durų kiaušinius pameta ir sudaužo. Po to į kriauklę, pilną vandens, įmeta jos telefoną. Netrukus pasirodo ir dar vienas taip pat apsirengęs jaunuolis, paprašo jos, leisti išbandyti golfo lazdą. Ann'ai, kuo toliau, tuo labiau jie ima nepatikti, tad ši netrukus paprašo jų išeiti iš namų. Bet šie mandagiai ima teirautis ar jie padarė kažką ne taip. Ann'a pakviečia vyrą ir šis liepia jiems išsinešdinti, šiems įžūliai nepaklusus trenkia vienam per veidą, o tas atsakydamas golfo lauda suknežina jam koją. Prasideda dviejų psichopatų ir niekuo nenusikaltusios jiems šeimos žaidimas...

                    Tenka pripažinti, kad filmas iš tikro neskirtas tiems, kurių nervai ne iš stipresniųjų. Daug žiaurių, psichologiškai veikiančių, o kartais tiesiog net protu nesuvokiamų vietų. Tad scenarijus buvo pakankamai neblogas, nepasakyčiau, kad labai įtraukiantis ar be klaidų padarytas, bet buvo tikrai originalus. Jau vien pažiūrėkit į netikėtą filmo eigą arba ypač pabaigą, suprasit, kad ne kiekviename Holivudo filme pasitaiko tokių siužeto vingių. Bet kelios vietos, turiu pripažinti, privertė nuobodžiauti.

                    Šiaip gana dažnai siaubo trileriuose aktoriai nebūna parinkti tokie, kokie turėtų, na, o šiame manau jie visi puikiai tiko savo vaidmenims, ypač du psichopatus vaidinę Michael Pitt (Silk, Last Days) ir Brady Corbet (Mysterious Skin, Thirteen). Jų tas nesuvokiamas žiaurumas, abejingumas skausmui, kančioms ar patyčioms, verčia šlykštėtis, bet kartu ir žavėtis tuo.

                    Buvo keletas dalykų, kurie tikrai nepatiko, tai vietą kai vienas iš tų dviejų vyrukų kalbėjo su kamera ir kai paėmęs televizoriaus pultelį atsuko vaizdą atgal. Jos visiškai niekam tikusios ir taip smarkiai sugadino filmą. Paprastai panašių klaidų (nors čia ne klaida, o sąmoningas režisieriaus sprendimas) per daug nepastebi ir jos vaizdo labai negadina, na, o čia... pasibaisėtina. Be to, prasti spec. efektai neleido mėgautis filmu.

                    Kam patinka psichologiniai trileriai, kraupūs vaizdai, žaidimai su gyvybe ir panašūs iškrypimai visai siūlau pažiūrėti ir šį filmą, tačiau (kaip ne keista) geriau pažiūrėti netgi pirmąją "Saw" dalį, ten netgi yra nebloga dozė mindfuck. O "Funny Games U.S." vertinu 6/10, gaila, nemačiau originalo, negaliu palyginti.















                    Jei mėgsti fantastiką (nesvarbu ar sci-fi ar fantasy) užeik čia

                    [2010.01.21 15:03:03] Rain Dragon: šiaip tu gi pradedantysis rašytojas, tai dalių trumpumas yra atleistinas~

                    Comment

                    • Silvestras
                      Rimtas forumo narys



                      • 2008 04 18
                      • 162

                      Šiandien aptikau labai įdomų projektėlį skraidanti interneto platybėse. Super originaliai atrodanti sci-fi drama LOVE. Pirmos mintys po trailerio peržiūros, tai neįtikėtinas panašumas su Moon filmu, nes idėjos pagrindas praktiškai identiškas. Astronautas Lee Miller praranda ryšį su Žeme ir paliekamas vienut vienutėlis kosminėje bazėje. Su laiku visos gyvybę palaikančios sistemos išsisenka ir vyras susiduria su didžiausia įmanoma problema - kaip nepamesti sveiko proto ir nepalūžti absoliučioje vienatvėje. Tačiau kažkiek visgi skiriasi nuo Moon kažkokiais flashback'ais su skirtingais vaizdais atspindinčiais žmonių gyvenimą. Filmas siekia įrodyti žmogišką priklausomybę bendravimui su aplinkiniais ir atskleisti tikrosios vilties galią. Kažkaip manau jog gali būt kartu ir gera drama bei nė ką blogesnis sci-fi'jus. Ką jau bekalbėt apie pati trailerį, tokį grožį privalo pamatyt bet koks kinui prijaučiantis žmogelis + filmo garso takelis susidės vien iš Angels & Airwaves kūrybos. Oi kaip laukiu šios premjeros, maksimaliai įmanomai suintrigavo. DVD išeina kovo 22 dieną, o prieš tai kino festivalių maratonas.

                      Comment

                      • Sloth
                        [SrX]

                        • 2007 09 14
                        • 277


                        spring summer fall winter... and spring
                        Pavasaris vasara ruduo žiema... ir pavasaris


                        Režisierius: Ki-duk Kim
                        Žanras: Drama
                        Išleidimo data: 2003 Rugsėjo 19d.
                        Trukmė: 103 min.
                        ImDB reitingas: 8.2
                        Vaidina: Yeong-su Oh, Ki-duk Kim, Young-min Kim, Jae-kyeong Seo, Yeo-jin Ha

                        Vidury ežero, plaukiojančioje šventykloje, senas vienuolis augina berniuką. Skamba įdomiai, tiesa? Nors visas filmo siužetas klostosi toje pačioje vietoje, o ir veikėjų realiai yra 3, tačiau filmas anaiptol nėra nuobodus, tiesą sakant, bežiūrint jį, laikas tiesiog praskriejo. Tai vadinama azijietiška dinamika - veiksmas ne išorinis, o vidinis.
                        Šiek tiek apie Backgroundą. Filmo siužetas perteiktas labai įmantriai, vėlgi, azijietiški, tiksliau budizmo motyvai - cikliškumas. Cikliškumas šiame filme užima ypatingą vietą, kadangi filmas sukasi veikiau ne apie kažkokio veikėjo, o pastato - šventyklos gyvenimą. Kiekvienas iš pavadinime minimų sezonų atitinka tam tikrą šventyklos gyvenimo tarpsnį, ir tai nėra tik metų laikai, prasmė gilesnė. Apskritai, filmas labai gausus budizmo motyvų, jį netgi galima žiūrėti, kaip tam tikrą vadovėlį. Jei šiek tiek domitės budizmu - suprasit filmą geriau, nesidomit - irgi gerai, vadinasi galėsit atsipalaiduoti, per daug negalvoti ir mėgautis šiuo šedevru.
                        Dabar trumpai apie siužetą. Senasis vienuolis auklėja berniuką, kuris turi jį pakeisti ir tapti ateities šventyklos prižiūrėtojų. Netikėtai į šventyklą atvedama serganti mergina, tarp kurios ir berniuko, kuris jau nebe berniukas, ( pažiūrėsit, suprasit ) užsimezga romanas. Nevaldoma aistra padaro savo ir įvykiai pasisuka kiek netikėta vaga...

                        Apibendrinimas. Tiesą sakant, perverčiau visus šios gijos lapus ir labai nustebau neradęs kelių mano manymu must-see filmų. Kadangi sesija praėjo, tai nusprendžiau artimiausiomis dienomis juos aprašyti. Taigi, kaip jau ko gero supratot "spring summer..." yra vienas iš šių must-see filmų. Tai išskirtinė juosta, vienas geriausių ir dvasingiausių filmų, kokius teko matyti per savo trumpą gyvenimėlį. Nors jis ir be galo paprastas, be jokių super sukrečiančių įvykių, tačiau palieka neišdildomą įspūdį. Galbūt todėl, kad nagrinėjamos visiems žmonėms iš prigimties bendros problemos - gyvenimas, meilė, mirtis. Ypatingai rekomenduoju žmonėms, kuriuos užgraužė sesija ar mokslai, ar šiaip gyvenimiškos problemėlės.

                        Mano įvertinimas : 10/10. Tiesiog šedevras ir sunku prie jo nors kiek prikibti.



                        Comment

                        • Bardakas
                          Žmogus Ne





                          • 2005 09 22
                          • 1462

                          Spoileris:
                          Autorius Sloth

                          spring summer fall winter... and spring
                          Pavasaris vasara ruduo žiema... ir pavasaris


                          Režisierius: Ki-duk Kim
                          Žanras: Drama
                          Išleidimo data: 2003 Rugsėjo 19d.
                          Trukmė: 103 min.
                          ImDB reitingas: 8.2
                          Vaidina: Yeong-su Oh, Ki-duk Kim, Young-min Kim, Jae-kyeong Seo, Yeo-jin Ha

                          Vidury ežero, plaukiojančioje šventykloje, senas vienuolis augina berniuką. Skamba įdomiai, tiesa? Nors visas filmo siužetas klostosi toje pačioje vietoje, o ir veikėjų realiai yra 3, tačiau filmas anaiptol nėra nuobodus, tiesą sakant, bežiūrint jį, laikas tiesiog praskriejo. Tai vadinama azijietiška dinamika - veiksmas ne išorinis, o vidinis.
                          Šiek tiek apie Backgroundą. Filmo siužetas perteiktas labai įmantriai, vėlgi, azijietiški, tiksliau budizmo motyvai - cikliškumas. Cikliškumas šiame filme užima ypatingą vietą, kadangi filmas sukasi veikiau ne apie kažkokio veikėjo, o pastato - šventyklos gyvenimą. Kiekvienas iš pavadinime minimų sezonų atitinka tam tikrą šventyklos gyvenimo tarpsnį, ir tai nėra tik metų laikai, prasmė gilesnė. Apskritai, filmas labai gausus budizmo motyvų, jį netgi galima žiūrėti, kaip tam tikrą vadovėlį. Jei šiek tiek domitės budizmu - suprasit filmą geriau, nesidomit - irgi gerai, vadinasi galėsit atsipalaiduoti, per daug negalvoti ir mėgautis šiuo šedevru.
                          Dabar trumpai apie siužetą. Senasis vienuolis auklėja berniuką, kuris turi jį pakeisti ir tapti ateities šventyklos prižiūrėtojų. Netikėtai į šventyklą atvedama serganti mergina, tarp kurios ir berniuko, kuris jau nebe berniukas, ( pažiūrėsit, suprasit ) užsimezga romanas. Nevaldoma aistra padaro savo ir įvykiai pasisuka kiek netikėta vaga...

                          Apibendrinimas. Tiesą sakant, perverčiau visus šios gijos lapus ir labai nustebau neradęs kelių mano manymu must-see filmų. Kadangi sesija praėjo, tai nusprendžiau artimiausiomis dienomis juos aprašyti. Taigi, kaip jau ko gero supratot "spring summer..." yra vienas iš šių must-see filmų. Tai išskirtinė juosta, vienas geriausių ir dvasingiausių filmų, kokius teko matyti per savo trumpą gyvenimėlį. Nors jis ir be galo paprastas, be jokių super sukrečiančių įvykių, tačiau palieka neišdildomą įspūdį. Galbūt todėl, kad nagrinėjamos visiems žmonėms iš prigimties bendros problemos - gyvenimas, meilė, mirtis. Ypatingai rekomenduoju žmonėms, kuriuos užgraužė sesija ar mokslai, ar šiaip gyvenimiškos problemėlės.

                          Mano įvertinimas : 10/10. Tiesiog šedevras ir sunku prie jo nors kiek prikibti.





                          Aš čia daugiau savo nuomonę pateiksiu kaip interpretavau filmą. Niekur neminima, kad vienuolis augina berniuką tam, kad jis paveldėtų teises į šventyklos priežiūrą, o ir pati istorija daugiau sukasi net ne apie šventyklą, o būtent sezonų kaitą, kuri yra didžiausia aliuzija į žmogaus brendimo ir savęs pažinimo raidą. Net drįsčiau pasakyti, kad čia nėra pagrindinių personažų, o nuotaika daugiau, bet pas Kim Ki Duk'ą visuose filmuose daugiau jaučiama nuotaika, personažai gali būt tamsūs ar šiaip atstumiantys, bet beveik visada jo filmuose išlieka labai šilta nuotaika. Veikėjų taip pat yra daugiau nei trys, pvz. policininkai, kurie iš pirmo žvilgsnio gal atrodo nebuvo labai svarbūs, tačiau atliko nemažą vaidmenį parodant žmogiškumą ir supratingumą, tad juos visiškai galima įvardint čia. Iš esmės, kadangi filmas ne į žmonių santykius orientuotas, o daugiau dvasinį gerbūvį, tai personažų nereiktų labai stipriai pabrėžt, apart to, kad jie egzistuoja filmo plotmėj ir sudaro detales siužetui. Taip pat čia labai subtilu sakyti, kad yra pavaizduota meilė, drįsčiau pasiginčyt, nes meilė čia vaizduojama gal iš mokytojo pusės ir yra tokia kaip meilė sūnui ar mokiniui. Tai ką tas berniukas jaučia merginai yra aistra ir tai puikiai pavaizduojama keliais etapais kurių nespoilinsim čia. Mirtis figūruoja, kaip gyvenimo vertinimo forma ir suvokimas, per mirtį ateina kančios pažinimas, tai labai stipriai pabrėžiama filme ir manau neatsiejama nuo gyvenimo. Tai vėlgi Budos doktrinos, tad pastaba, kad pilna budizmo užuominų teisinga, bet kaipgi kitaip galėtų būt kai visas filmas vyksta ala budistinėje šventyklėlėje.
                          Labiausiai gal užkabino galas, nors ir per daug užsuktas, kad buvo galima suprast kas bus, bet manau taip ir turėjo užsibaigt, o ne kitaip.
                          Spoileris:
                          Gyvenimo ratas
                          Maybe on Earth, Maybe in the Future
                          sigpic
                          Kurokawa idėjinis lyderis
                          Lėtai keičiu slaptažodžius

                          Comment

                          • Sloth
                            [SrX]

                            • 2007 09 14
                            • 277

                            Spoileris:
                            Autorius Bardakas

                            Aš čia daugiau savo nuomonę pateiksiu kaip interpretavau filmą. Niekur neminima, kad vienuolis augina berniuką tam, kad jis paveldėtų teises į šventyklos priežiūrą, o ir pati istorija daugiau sukasi net ne apie šventyklą, o būtent sezonų kaitą, kuri yra didžiausia aliuzija į žmogaus brendimo ir savęs pažinimo raidą. Net drįsčiau pasakyti, kad čia nėra pagrindinių personažų, o nuotaika daugiau, bet pas Kim Ki Duk'ą visuose filmuose daugiau jaučiama nuotaika, personažai gali būt tamsūs ar šiaip atstumiantys, bet beveik visada jo filmuose išlieka labai šilta nuotaika. Veikėjų taip pat yra daugiau nei trys, pvz. policininkai, kurie iš pirmo žvilgsnio gal atrodo nebuvo labai svarbūs, tačiau atliko nemažą vaidmenį parodant žmogiškumą ir supratingumą, tad juos visiškai galima įvardint čia. Iš esmės, kadangi filmas ne į žmonių santykius orientuotas, o daugiau dvasinį gerbūvį, tai personažų nereiktų labai stipriai pabrėžt, apart to, kad jie egzistuoja filmo plotmėj ir sudaro detales siužetui. Taip pat čia labai subtilu sakyti, kad yra pavaizduota meilė, drįsčiau pasiginčyt, nes meilė čia vaizduojama gal iš mokytojo pusės ir yra tokia kaip meilė sūnui ar mokiniui. Tai ką tas berniukas jaučia merginai yra aistra ir tai puikiai pavaizduojama keliais etapais kurių nespoilinsim čia. Mirtis figūruoja, kaip gyvenimo vertinimo forma ir suvokimas, per mirtį ateina kančios pažinimas, tai labai stipriai pabrėžiama filme ir manau neatsiejama nuo gyvenimo. Tai vėlgi Budos doktrinos, tad pastaba, kad pilna budizmo užuominų teisinga, bet kaipgi kitaip galėtų būt kai visas filmas vyksta ala budistinėje šventyklėlėje.
                            Labiausiai gal užkabino galas, nors ir per daug užsuktas, kad buvo galima suprast kas bus, bet manau taip ir turėjo užsibaigt, o ne kitaip.
                            Spoileris:
                            Gyvenimo ratas


                            Na, aprašymą aš tyčią palikau siaurą ir su klaustukais, tikrai nenorėjau spoilinti filmo, kadangi jis yra per daug nuostabus, neatleisčiau sau tokios nuodėmės.
                            Taip, pabrėžiama, kad berniukas auginamas, kaip pakaitalas nėra. Tačiau taip yra pagal tradicijas, į vienuolynus atnešami vaikai tam, kad jie užaugę taptų vienuoliais, žinoma, egzistuoja pasirinkimo laisvė, kokią matėm filme, tačiau dažniausiai jie tiesiog pakeičia juos auginusius mokytojus.

                            Dėl šventyklos ir sezonų kaitos sutinku, pasakymu apie šventyklą aš norėjau pabrėžti, kad veikėjai nėra tokie svarbūs, o sezonų įtakos siužetui vėlgi nenorėjau per daug spoilinti.

                            Meilę vėlgi turėjau omeny būtent žmogiškąją, o ne aistrą. Budizmas šitam filme anaiptol neapsiriboja vien šventykla ir keliais siužeto vingiais. Turiu omeny, kad iš tiesų ant kiekvieno kampo filmo metu galima išvysti tam tikrus budizmo simbolius.
                            Spoileris:
                            Ratas su skyle, akių klijavimas, reinkarnacija, karmos rata, karmos apvalymas. Žodžiu tikrai gausybė, kadangi jau praėjo šiek tiek laiko, po peržiūros, tai visko tikrai neatsimenu

                            Spoileris:

                            O ką manai dėl moters uždengtu veidu? Kodėl ji taip nenorėjo jo rodyt? Nepaisant to, kad įprastai žmonės atiduodantys vaikus savo veidus slepia, už to mano nuomone buvo šis tas gilesnio, bet ši vieta taip ir lieka ant klaustuko.

                            Comment

                            • Bardakas
                              Žmogus Ne





                              • 2005 09 22
                              • 1462

                              Autorius Sloth
                              Spoileris:

                              O ką manai dėl moters uždengtu veidu? Kodėl ji taip nenorėjo jo rodyt? Nepaisant to, kad įprastai žmonės atiduodantys vaikus savo veidus slepia, už to mano nuomone buvo šis tas gilesnio, bet ši vieta taip ir lieka ant klaustuko.
                              Iškart spoiler:
                              Spoileris:
                              Žinok aš labai seniai mačiau šį filmą ir man fragmentais prabėga vaizdas. Ir moterį uždengtų veidų buvau pamiršęs. Prisimenu, kad ji įkrenta į eketę atidavus kūdikį. Tai gali būt ir atsitiktinumai (nors tuo abejočiau) ar karma. Jos uždengtas veidas žinoma simbolizuoja gėdą, kaltę ir liūdesį. Bet, kad įsigilint ar ten gali būti daugiau užslėptų simbolių reiktų vėl peržiūrėt filmą ir atkreipt dėmesį į aktorių vaidybą, bei detales kurios vyksta tose scenose.
                              Maybe on Earth, Maybe in the Future
                              sigpic
                              Kurokawa idėjinis lyderis
                              Lėtai keičiu slaptažodžius

                              Comment

                              • Miglaja
                                Cute potato ~


                                • 2007 12 16
                                • 551

                                Kaip matau ir AZonoj yra nekomercinio kino mėgėjų. Iš tikro labai džiugu, kad pastebėjot ir Funny games, ir Spring summer fall winter.
                                Ir, Bastard, neįsivaizduoji kaip dėkoju, kad aprašei Skins. Jei ne tu, nebūčiau užsikabliavus ant šito serialo
                                Anime & Manga// Knygos // Muzika // Filmai

                                Comment

                                Working...