Kokia grožinę literatūrą skaitote? Pakomentuojam

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Katsu
    Hajimemashite



    • 2007 01 18
    • 192

    Autorius Souls
    Neseniai baigiau skaityt Lian Hearn Otoriu sakmes. Ten keturios knygos: "Giedancios grindys", "ir zole bus jam priegalvis", "menulio spindesys", "garnio kryksmas". Ten sukurta alternatyvi japonija, kur dar viduramziai, bet skirtingas zemynas, kuriame vyksta intrigos tarp skirtingu klanu. Istorija irgi gan itraukianti. Pagrindis veikejas - uzauges nuo pasaulio atsikrtame kaimelyje, kuriame gyvuoja religija panasi i krikscionybe. Ir kaip seniau Japoninoj krikscionys buvo persekiojami, tai taip ir cia. Kaimeli uzpuola ir gyventojus iszudo gretimas klanas, taciau pagrindini veikeja isgelbsi praeivis ir kaip veliau isirutuliuoja istorija, sis vaikinas padeda isgelbetojui igyvendinti planus, kurie pakeis visa krasta.
    Dar yra priešistorės viena knyga, bet jau kiek laiko praėjo - o pas mus nepasirodo, matyt, nėra verčiama ši knyga. Pats neskaičiau tik ketvirtosios dalies ir net kai iki galo nežinau kaip ten baigėsi, galiu pasakyti tik gerus ir šiltus žodžius apie šį įdomų ir įtraukiantį Lian Hearn pasaulį. Kas man labai svarbu buvo - tai tas autentiškumo prieskonis - aplinka, buitis, tradicijos ir t.t. - šiose knygose. Ir nors visa istorija yra fikcija, tikrų faktų ten beveik nėra, visgi tai netrukdo ir skaitant net neatsimeni.

    Dabar skaitau James Clavell "Siogūnas". Neįtikėtinai šauni knyga, tik gailiuosi, kad turiu vertimą, o originalo kalba...

    Comment

    • YuukiKuran
      Love vampires
      • 2009 02 23
      • 22

      As labiausiai megstu skaityti fantastines ir mistines knygas, bet nevengiu knygu, kuriose aprasomos gyvenimiskos istorijos...Cia knygos, kurias as skaiciau neseniai: S. Meyer "Saulelydis", Melvin Burrges "Heroinas", Inger Edelfeldt "Seseliai veidrodyje"...
      Saulėlydis. Vėl. Dar viena pabaiga. Nesvarbu, kokia tobula bebūtų diena, ji visuomet baigiasi...

      Comment

      • Eglaya
        Procrastinator


        • 2005 07 22
        • 561

        Pabaigiau S. Westerfeld trilogiją The Uglies ir dabar skaitau tęsinį Extras. Futuristinė Japonija, veikianti pagal populiarumo ekonomiką (vietoj pinigų renki atlygio arba populiarumo taškus). Šiaip keista skaityt, kai pagrindinis personažas nebe tas, kaip pagrindinėj serijoj, bet į gerąją pusę lenkia tai, kad kovos laukas - Japonija. Be to, labai gražiai įpaišyti visi -chan, -sensei ir manga-heads lol (žmonės, pasidarę plastines operacijas, kad būtų gražūs kaip mangos personažai rofl).

        Comment

        • Souls
          PLEASE DIE

          • 2007 04 26
          • 146

          Autorius Eglaya
          Pabaigiau S. Westerfeld trilogiją The Uglies ir dabar skaitau tęsinį Extras. Futuristinė Japonija, veikianti pagal populiarumo ekonomiką (vietoj pinigų renki atlygio arba populiarumo taškus). Šiaip keista skaityt, kai pagrindinis personažas nebe tas, kaip pagrindinėj serijoj, bet į gerąją pusę lenkia tai, kad kovos laukas - Japonija. Be to, labai gražiai įpaišyti visi -chan, -sensei ir manga-heads lol (žmonės, pasidarę plastines operacijas, kad būtų gražūs kaip mangos personažai rofl).
          Emm... Galima gauti sias knygas lietuvoj, kad ir bibliotekoj?
          [Insert your signature here]

          Comment

          • Botaro
            Akuma


            • 2005 11 17
            • 196

            Neseniai baigiau LOTR pirma dali skaityt. Pasigailejau, kad praeity skaiciau lietuvishkai ishwerstas LOTR knygas. Palyginus su originalu, lt wersija atrodo lyg skirta konkreciai waikams. Nu ko noret, sutrumpino kniga beveik 150 puslapiu.
            I have the Holy Lance

            Comment

            • Eglaya
              Procrastinator


              • 2005 07 22
              • 561

              Autorius Souls
              Emm... Galima gauti sias knygas lietuvoj, kad ir bibliotekoj?
              Nelabai. Jos nei išverstos į lietuvių k., nei angliško originalo nėra pirkti. Aš skaitau .pdf, nors draugė ir žadėjo atsiųsti visas knygas popieriniam formate....

              Comment

              • Snabas
                Rimtas forumo narys
                • 2008 11 12
                • 140

                Siuo metu - Jaunatis (New Moon) Bet jau beveik baigiau... Tiesa sakant, siek tiek vietom lempiska man ten pasirode, bet siaip faina.

                Comment

                • YuukiKuran
                  Love vampires
                  • 2009 02 23
                  • 22

                  Autorius Snabas
                  Siuo metu - Jaunatis (New Moon) Bet jau beveik baigiau... Tiesa sakant, siek tiek vietom lempiska man ten pasirode, bet siaip faina.
                  Sios serijos dalys tikrai geros man tai visos labai patiko...kuo toliau tuo fainiau... nerealiai laukiu uztemimo isleidimo
                  Saulėlydis. Vėl. Dar viena pabaiga. Nesvarbu, kokia tobula bebūtų diena, ji visuomet baigiasi...

                  Comment

                  • 9inch
                    ELO

                    • 2007 11 13
                    • 159

                    Dabar pradedu skaityti autoriaus Michal Viewegh knyga "Mergaiciu auklejimas Cekijoje". Nuomones dar neturiu apie sia knyga, bet knyga daugiausiai apie gyvenimo realijas, young ppl like us ;]

                    Comment

                    • chibi_nemiga
                      Rimtas forumo narys

                      • 2008 08 01
                      • 117

                      Autorius YuukiKuran
                      Sios serijos dalys tikrai geros man tai visos labai patiko...kuo toliau tuo fainiau... nerealiai laukiu uztemimo isleidimo
                      Visos dvi? Jėga.
                      Na aš šiuo metu skaitau H. Murakami "Avies Medžioklę" bei A. Zurbos "Integralą" . Na ir Užtemimą gal prisiversiu pabaigt.. kadanors.:/ Šiaip tai nemėgstu kelių knygų pradėt skaityt, bet vat taip jau išėjo, tad dabar maždaug pagal nuotaiką skaitau.XD

                      Comment

                      • meniukas
                        Narys
                        • 2008 01 27
                        • 34

                        Perskaičiau Gintaro Beresnevičiaus ''Paruzija''
                        Senovės Egipto dievai,Antikiniai mitai, pagoniškos Lietuvos padavimai sumaišyti su nūdienos realijomis pagardinta sekso ir smurto scenomis, viskas perkošta per absurdo ir sarkazmo rėtį, dar įpinta gera dozė filosofijos ir tai gerai užmarinuota didžiuliame kiekyje alkoholio bei kitų psichotropinių medžiagų kiekyje.
                        Psichodelikos gerbėjams rekomenduoju (kitiems patariu vengti kaip velnias kryžiaus)

                        Comment

                        • Spirit of Nightmare
                          !,,!_ (-_-) _!,,!

                          • 2008 10 17
                          • 209

                          Aš neseniai pradėjau Arthuro Goldingo "Geišos Išpažntis". Kolkas labai fainai, nors ir ne japonų autoriaus bet apie Japoniją viskas rašoma, nemažai gali naujo apie kultūrą (ypač geišų kultūrą) sužinot.




                          Jei mėgsti fantastiką (nesvarbu ar sci-fi ar fantasy) užeik čia

                          [2010.01.21 15:03:03] Rain Dragon: šiaip tu gi pradedantysis rašytojas, tai dalių trumpumas yra atleistinas~

                          Comment

                          • Eglaya
                            Procrastinator


                            • 2005 07 22
                            • 561

                            Dabar skaitau Natsuo Kirino Real World

                            Spoileris:


                            Pasakojimas apie keturias paaugles. Vienos iš jų kaimynas vaikinukas vieną dieną nužudo motiną, ir pakeliui dar spėja pavogt mergaitės dviratį ir mobilų. Galiausiai ji savo daiktus atgauna, bet dar neaišku, kuo viskas baigsis, nes tas vaikinukas spėjo pasikalbėt ilgai su jos draugėm. Vnž, knyga tokia, dėl kurios man ima drebėt rankos. Bet tai tik įrodo, kad autorė labai gerai atvaizduoja paauglių japonų gyvenimą ir mąstyseną. Nu pavyzdžiui, mano laisvas vertimas iš knygos:

                            "Man tikrai labai gaila, Juzan. Šiaip ar taip, noriu, kad jis man grąžintų dviratį ir telefoną."

                            "Supratau. Šian su juo susitiksiu, tai ir paimsiu."

                            "Kur jis? Eisiu su tavim."

                            "Ne, nesakysiu. Pažadėjau nesakyt," nukirto Juzan. Daugiau nebegalėjau tverti, tad papasakojau jai viską, kas nutiko nuo vakar ryto. Ji klausėsi netardama nė žodžio.

                            "Nu ir kame bėdos?" galiausiai ištarė ji. "Ne mūsų reikalas. Tai, kad Kirmis nudėjo savo motiną, su mumis neturi nieko bendra."
                            xD karoče *subaladoja durnas personažes*

                            Comment

                            • dyrikaas
                              Narys
                              • 2007 05 14
                              • 53

                              Autorius chibi_nemiga
                              Visos dvi? Jėga.
                              jos tik dvi? tai kaip tada pas mane lentynoj guli 4?

                              bandau avineliu tylejimas kramsnot, bet pastaruoju metu prie skaitymo netraukia :/
                              Paskutinis pakeitimas nuo dyrikaas; 2009-05-12, 19:07.

                              Comment

                              • chibi_nemiga
                                Rimtas forumo narys

                                • 2008 08 01
                                • 117

                                Autorius dyrikaas
                                jos tik dvi? tai kaip tada pas mane lentynoj guli 4?

                                bandau avineliu tylejimas sramsnot, bet pastaruoju metu prie skaitymo netraukia :/
                                Na ne dvi, bet mano cituotoji panelė minėjo, kad perskaitė tik dvi ir jos visos buvo jėga.:/
                                Aš šiuo metu menkai randu laiko knygoms, tad tikiuos kad bent iki gegužės galo pabaigsiu H. Murakami 'Avies Medžioklę" ir dar vieną pradėtą.

                                Comment

                                Working...