One Litre of Tears

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Hellsing_lover
    Purinsesu no Darukuneso




    • 2007 02 15
    • 1318

    One Litre of Tears

    One Litre of Tears
    1リットルの涙

    Režisierius: Kito Aya
    Studijos: Fuji TV
    Žanrai: drama, romantika, mokyklinis
    Transliacija: 2005
    IMDb reitingas: 8.4/10
    Trukmė: 11ep. TV

    Jdorama || dramawiki

    Aprašymas: Paprasta 15 metų mokinė Ikeuchi Aya nerūpestingai leidžia savo mokyklines dienas kartu su draugais taip, kaip ir kiekviena jos metų mergina. Aya'os šeima išties gausi: ji turi dvi seses, Riko ir Ako, bei brolį Hiroki. Jos tėtis tikras "auksarankis", yra dirbęs įvairiausius darbus nuo laikrodininko iki siuvėjo bei šiuo metu pardavinėjantis tofu gaminius iš senelio paveldėtoje parduotuvėlėje, o mama dirba higieniste vietinėje ligoninėje. Tiesa, kartais Aya būna išties nerangi ir dažnai jai iš rankų krenta įvairūs daiktai ar ji paprasčiausiai nei iš šio nei iš to suklūpsta. Tačiau motinos širdis gerai nujaučia pavojus, todėl ji įkalba savo dukrą apsilankyti pas gydytoją, tikėdamasi, jog tai tik bus paauglystėje pasitaikantys sutrikimai... Deja, tai, kas laukė Aya'os, niekas negalėjo nė įsivaizduoti: jai buvo nustatyta nepagydoma liga, pakeitusi ne tik Aya'os, bet ir visų aplinkinių gyvenimą.
    Šis pasakojimas yra paremtas tikrais įvykiais, kurie yra aprašyti Kito Aya knygoje, be to yra išleistas atskiras filmas, atpasakojantis šią istoriją.






    Mano nuomonė: Kadangi tai mano pirmoji matyta dorama, todėl ir įspūdžiai išlikę gan stiprūs. Pirmiausiai, tai kas nepatiko ir labiausiai kliudė akį, tai aktorių vaidyba. Ypač pirmomis epizodo minutėmis ji atrodė tokia dirbtina, jog maniau, kad mesiu žiūrėti. Žinoma, gal toks įspūdis susidarė ir todėl, kad japonų kultūra išties labai kitoniška, jų formalumas bei dalykiškumas kartais gali labai nustebinti. Bet įpusėjus pirmam epizodui, tokia vaidyba lyg ir pagerėjo, arba aš su ja apsipratau, pajaučiau prielankumą. Kitas man kliuvęs dalykas, tai sudarytos dirbtinės situacijos: lyg iš niekur pradedantis pliaupti lietus, kuris labai neįtikinamai sudaro romantiškas aplinkybes. Galbūt ir būtų pro akis praslydęs toks motyvas, tačiau ne tada, kai jis kartojasi kelis epizodus. Dar būtų galima šiek tiek prisikabinti prie muzikos, kuri, nors ir buvo nebloga, tačiau ne visada "pataikydavo" į reikiamą sceną, arba dažnai besikartojanti visuose epizoduose ta pati "gaidelė" pradėdavo įkyrėti. Tačiau, nepaisant šių smulkmių, serialas išties paliekantis įspūdžius. Ypač jautresni žiūrovai ras kada nubraukti vieną kitą ašarėlę, o filosofus gal net užkabins klausimai, apie kurios, gyvendamas savo kasdieninį gyvenimą, galbūt nė nesusimąstytum, tačiau apie kuriuos tikrai verta ne vienam pagalvoti, siekiant savo gyvenimo tikslo bei kuriant laimės viziją.
    Vertinant bendrą rezultatą, skirčiau šiam serialui tvirtą 8 už istoriją, pateiktą taip kasdieniškai bei suprantamai.



    Spoileris:
    Dar nematėt?

    Tiesiogiai, MiniNova
    11
    5
    90.91%
    10
    4
    9.09%
    1
    3
    0%
    0
    2
    0%
    0
    1
    0%
    0

    Prieina Alucard'as su savo plačiakrašte skrybele prie Raudonkepuraitės ir sako: So, who's the the Little Red Riding Hood now?
  • Karolina1515
    Ufonautė

    • 2008 06 13
    • 57

    #2
    Aww... Pati pirma mano matyta japoniška dorama Šios doramos pabaiga privertė susimąstyti

    Comment

    • zhmogeliukas
      Super mega ultra rašytojas

      • 2007 03 21
      • 722

      #3
      Drama tikrai gera,labai patiko,ir tikrai neužsimirš, bet juk tai yra tiesiog drama, o ne live-action
      ir dar: coveris ne iš dramos,o iš fimo...
      Paskutinis pakeitimas nuo zhmogeliukas; 2009-06-10, 22:08.

      Comment

      • Nakanamori
        Narys

        • 2008 07 05
        • 70

        #4
        Pirma mano matyta dorama,kuri man labai patiko.ir manau vaidino gerai.ir veikėjai gražūs.ir istorija graži.žiauriai verkiau o.o 5/5

        Comment

        • Mei-chan
          Naujokas
          • 2010 10 30
          • 10

          #5
          Tikriausiai neįmanoma žodžiais apibūdinti ką tuo metu jaučiau kai žiūrėjau šią doramą. Tai pati geriausia slice of life/drama dorama.
          Su doramos pabaiga nėjo susitaikyti kažkur mėnesį laiko, vakarais atsigulusi tik ir galėdavau apie tai galvot. Tokios doramos iš dalies leidžia tau suprasti, kad tu gyveni puikiai palyginti su tais, kurie serga.
          Na, netęsiu litanijos savo, tiesiog žmonėms kurie yra labai jautrūs geriau jos nežiūrėti, nes aš vos ne kiekvienam epe susigraudinusi sėdėjau. x.x

          Comment

          • Miliukea
            Naujokas
            • 2011 08 24
            • 27

            #6
            Pirmoji matyta drama, irgi paliko gerą įspūdį, tokia istorija, tikrai verkiau, gyvenimiška, koks iš tikro sunkus gyvenimas buvo merginai... Šios dramos turbūt gyvenime neužmiršiu. Verčianti susimąstyti.

            Comment

            Working...