Nana Maru San Batsu

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Killerbee
    Iškrypęs dėdulė





    • 2006 12 11
    • 2910

    Nana Maru San Batsu

    Nana Maru San Batsu


    Režisierius: Masaki Ōzora
    Studija: TMS
    Žanrai: mokykla, komedija, sportas
    Transliacija: 05.07.2017 - 20.09.2017
    MAL reitingas: 6.86
    Trukmė: TV 12 ser. x 25 min.
    YouTube:
    Opening / Ending / AMV



    Aprašymas: Shiki yra botanas, kuriam mokykloje nieko gero negresia. Dauguma būrelių reikalauja bent jau minimalių fizinių duomenų ar kažkokių sugebėjimų, o berniukas moka tik skaityti knygas. Gal pavyktų surasti bendraminčių, bet Shiki dar ir labai nedrąsus ir kompleksuotas. Net klasės bibliotekininku tapti nepavyko, nors pareigos ir idealiai tiko. Dar priedu į partneres būtų gražiausią klasės mergą gavęs. Nevykėlis.... Shiki į akį krito viktorinų būrelis. Lyg ir žinias panaudoti galima ir raumenų ar ūgio nereikia, bet reikia dalyvauti varžybose. Ir dar prieš žiūrovus! Mari, ta pati gražiausia klasės merga, tiesiog dievina viktorinas. Ji Shiki'je mato didelę perspektyvą ir imasi ryžtingų verbavimo veiksmų. Mūsų botanas jau yra pasmerktas?



    Turbūt nėra labiau apkerpėjusio žanro už sportinį. Nepaisant to, kad pačio sporto įvairovė yra didžiulė, 98% anime yra labai jau panašūs. Siužetas, personažai, struktūra, tematika.....beveik viskas yra padaryta pagal tą patį griežtą šabloną. Mane, kaip žanro mėgėją, tai jau pradeda užknisti. "Nana Maru San Batsu" yra geras tos stagnacijos pavyzdys.
    - Koks čia dar sportas seriale apie viktorinas? - paklausite jūs mane.
    - Toks pat kaip ir šachmatai arba karuta. Ta prasme kaip ir ne sportas, bet visi žanro ypatumai jame yra.
    Su "Chihayafuru" šis serialas apskritai turi daug ką bendro. Mat varžybos čia yra ne kiek apie žinias, o apie reakciją ir meistriškumą. Skirtumas tame, kad vietoj kortelės išmušimo čia yra mygtuko paspaudimas. Jis dažniausiai yra spaudžiamas dar nesulaukus nei pusę klausimo ir čia slepiasi vienas iš pagrindinių anime minusų. Man patinka žiūrėti viktorinas, nes juose lengvai galiu dalyvauti ir pats. Patogiai sėdėdamas ant sofos ir gurkšnodamas arbatą ar kažką rimtesnio. Šiame seriale tai padaryti yra neįmanoma. Be to, čia trūksta ne tik normaliai perskaitytų klausimų, bet ir žinių apie Japonijos istoriją, geografiją, gamtą ar literatūra. Apskritai plačios žinios aišku yra reikalingos, bet nieko negarantuoja. Daug daugiau lemia reakcija, "iškalimas" ir patirtis. Tai man nelabai patiko. Siužetas absoliučiai banalus. Jei matėt bent 5 sportinius anime tai viską nuspėsite šimtą procentiniu tikslumu. Matosi, kad kūrėjai net nesistengė ir viską padarė pagal šabloną. Personažai irgi nėra vykę. Matėt "Yowamushi Pedal"? Shiki yra tas pats Sakamichis, tik be dviračio ir su kitu hobiu. Toks pat lievakas, kuris lygioje vietoje įsimyli naują veiklą ir visą save jai atiduodą. Ir nors greitai progresuoja, bet vis tiek išlieka tokiu pat nykiu personažu kaip ir pradžioje. Mari yra verta atskiro paminėjimo. Ji čia vienintelė merga su pretenzija į grožį ir šiaip personažas pusė velnio, bet esmė čia įgarsinančioje merginoje. Nedrįsčiau ja pavadinti aktore. Asmeniškai man, kaip ir daugeliui, nuo jos balsas linko ausys. Tikėjausi, kad greitai priprasiu, bet taip ir nepavyko. Bet nedideliam procentui žiūrovų atvirkščiai, įgarsinimas kaip tik patiko. Kiti personažai arba neįdomūs arba banalus arba apskritai nereikalingi. Piešimas pusėtinas, o humoro nepastebėjau. Ar yra šiame anime bent kažkas gero? Na nepaisant visko pačios viktorinos vis tiek yra gana įdomios. Į naudą yra ir nuolatinis taisyklių keitimas. Tai kaip ir viskas.

    Reziumė: Patarčiau nesusigundyti originalia viktorinos tema. Po ja slepiasi eilinis trafaretinis sportinis anime. Nebent labai jau pasiilgote šio žanro arba norite su juo susipažinti. Bet ir tokiu atveju galima beveik visada galima surasti geresnių kandidatų.


    Na ir aišku transvestitą įkišo.....be jokios prasmės.


    Spoileris:

    P.S. radę klaidą praneškite man asmenine žinute. Ačiū.
    4
    5
    0%
    0
    4
    0%
    0
    3
    50.00%
    2
    2
    50.00%
    2
    1
    0%
    0
  • Shenn
    Forumo ligonis


    • 2009 09 21
    • 539

    #2
    Buvai suintrigaves šiek tiek kai palyginai "Chihayafuru". Bet vėliau atkalbėjai nuo žiūrėjimo

    Comment

    • nemesis
      Super mega ultra rašytojas

      • 2010 11 08
      • 1178

      #3
      būūūū....school... būūūū....bad sport animū... būūū

      Comment

      • Miesto_Druidas
        the journeyman



        • 2010 08 17
        • 1515

        #4
        Autorius Killerbee
        Su "Chihayafuru" šis serialas apskritai turi daug ką bendro.
        Man tai pikta nuo tokių palyginimų... Lyg tame anime tik kortelės atmušinėjimą ir tematei... Vienintelis panašumas, tas principas, kad įgudę reaguoja jau į pirmus perskaitytus garsus/žodžius. Kur čia dar tas "daug kas bendro"???

        Comment

        • Killerbee
          Iškrypęs dėdulė





          • 2006 12 11
          • 2910

          #5
          Autorius Miesto_Druidas
          Man tai pikta nuo tokių palyginimų... Lyg tame anime tik kortelės atmušinėjimą ir tematei... Vienintelis panašumas, tas principas, kad įgudę reaguoja jau į pirmus perskaitytus garsus/žodžius. Kur čia dar tas "daug kas bendro"???
          Tas daug yra sportinė dalis. Kaip sportiniam anime tai kaip ir nemažai. Suprantu, kad tavo šventą karvę paminėjau, bet gal kaip nors man atleisi?

          Comment

          • Miesto_Druidas
            the journeyman



            • 2010 08 17
            • 1515

            #6
            Autorius Killerbee
            Tas daug yra sportinė dalis. Kaip sportiniam anime tai kaip ir nemažai. Suprantu, kad tavo šventą karvę paminėjau, bet gal kaip nors man atleisi?
            Sportinė dalis Chihayafuru nesibaigia vien tik greitu kortelės numušimu... Tai kaip kortas išsidėliosi, kuriai pusei savo ar priešininko prioritetą skirsi. Daugybė kitų dalykų, nei vien kaip greitai rankeles miklini, bet ir kaip sugebi įsiminti kortas, kaip vykdysi puolimą (pagal ištartų skiemenų skaičių) ir t.t. Aplinkos detalės irgi turi svarbią įtaką, pasakotojo tonacija ir tempas... Autorė sugebėjo tiek smulkių detalių žaidime pažymėti, kad kiekvienas sutiktas priešininkas yra skirtingas tokiam atrodytų paprastam žaidimuke ir pačios karutos fono - poemų nepamiršo. Chihayafuru tai turtingas anime, kurį kaskart žiūrint vis kažkas naujo atrandama ir pastebima. Jau kalbant vien apie tą iš pažiūros labai paprastą "sportinę" dalį. Aš abejoju kad šitas antrarūšis sportinis shounen'as bent dalelę to gali pasiekti.

            Comment

            • Killerbee
              Iškrypęs dėdulė





              • 2006 12 11
              • 2910

              #7
              Autorius Miesto_Druidas
              Sportinė dalis Chihayafuru nesibaigia vien tik greitu kortelės numušimu... Tai kaip kortas išsidėliosi, kuriai pusei savo ar priešininko prioritetą skirsi. Daugybė kitų dalykų, nei vien kaip greitai rankeles miklini, bet ir kaip sugebi įsiminti kortas, kaip vykdysi puolimą (pagal ištartų skiemenų skaičių) ir t.t. Aplinkos detalės irgi turi svarbią įtaką, pasakotojo tonacija ir tempas... Autorė sugebėjo tiek smulkių detalių žaidime pažymėti, kad kiekvienas sutiktas priešininkas yra skirtingas tokiam atrodytų paprastam žaidimuke ir pačios karutos fono - poemų nepamiršo. Chihayafuru tai turtingas anime, kurį kaskart žiūrint vis kažkas naujo atrandama ir pastebima. Jau kalbant vien apie tą iš pažiūros labai paprastą "sportinę" dalį. Aš abejoju kad šitas antrarūšis sportinis shounen'as bent dalelę to gali pasiekti.
              Tai aš ne kokybę ir lyginau, bet patikėk..panašūs jie ir ginčytis su manimi čia bergždžias reikalas. "Nana Maru San Batsu" net ir savo kortelių atitikmenis turi - bazinius klausimus, kuriuos irgi tiesiog iškalti reikia. Deja vu jausmas garantuotas....

              P.S. užsišikai čia dėl kažkokio Chihayafuru...vidutinis anime, ne daugiau...

              Comment

              • Miesto_Druidas
                the journeyman



                • 2010 08 17
                • 1515

                #8
                Tai kad žiūrėjai atmestinai tai ir vidutinis, užtai ir lygini su tokiais.
                ech... negi man dabar reiks šitą žiūrėt visą, kad įsitikinti ar bent kažkiek tiesos tavo kalboj yra...

                Comment

                • Killerbee
                  Iškrypęs dėdulė





                  • 2006 12 11
                  • 2910

                  #9
                  Nu taip, yra žmonių kuriems ir "Boku no Hero Academia" vos ne best visų laikų šaunenas. Kažkam svaigsta nuo SAO ir t.t. Fanbojai jie tokie, mato daugiau nei reikia.

                  Comment

                  Working...