Shokugeki no Souma

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Killerbee
    Iškrypęs dėdulė





    • 2006 12 11
    • 2910

    Shokugeki no Souma

    Shokugeki no Souma


    Režisierius: Yoshitomo Yonetani
    Studija: J.C. Staff
    Žanrai: komedija, erotika, šounenas
    Transliacija: 04.04.2015 - 26.09.2015
    MAL reitingas: 8.72
    Trukmė: TV 24 ser. x 25 min.
    YouTube:
    Opening / Ending / AMV



    Aprašymas: Soumos Yukihiros tėvas turi nedidelį restoraną. Na žodis "restoranas" gal ir per daug skambus tokiai užeigai, bet tik valgykla ją pavadinti neapsiverčia liežuvis. Tėvukas buvo puikus šefas ir sūnų nuo pat mažens užsikrėtė kulinarija. Berniukas svajoja vieną dieną pavyti ir net pralenkti savo tėvą, bet kol kas svajonės lieka svajonėmis. Beveik 500 pralaimėtų dvikovų iš eilės gali palaužti bet ką, bet tik ne Soumą. Viena dieną tėvas eilinį kartą iškeliauja pasibastyti po pasaulį, bet šį kartą nepalieka sūnaus likimo valei, o įkiša į prestižinę kulinarijos mokyklą. Vien baigti ją yra tikras žygdarbis ir tokius žmones bet kuris restoranas priims išskėstomis rankomis, o gal net ir kojomis. Pats Souma šį tėvo sumanymą sutiko neypatingai džiugiai, bet jo nuomonės niekas nepaklausė. Ir kas galėjo pagalvoti, kad tokioje mokykloje gali būti taip linksma?!



    Labai mėgstu visokius kulinarinius šou ir šefų kovas. Maistas mane nėra vien tik kuras kūnui, o vienas iš didžiausių malonumų gyvenime. Man patinka valgyti ir patinka gaminti pačiam, o kai mano maistas giriamas tai labai paglosto savimeilę. Tai ar galėjo man nepatikti šis serialas? Aišku, kad negalėjo, bet pradėkim nuo pradžių. Šis anime yra pats tikriausias šounenas, jei dar konkrečiau tai sportinis šounenas. Vietoj sportinių kovų ar muštynių su krauju čia yra kulinarinės dvikovos, bet pati esmė lieka ta pati. Kovos dėl to nėra mažiau įtemptos ar vaizdingos. Baigtį dažnai nulemia ne grubi jėga, o atrodo neesminės smulkmenos ir sumanumas. Pagrindinis personažas čia yra labai vykęs. Souma neturi kažkokių super galių, bet turi galvą ant pečių ir patirtį. Jo užsispyręs, pozityvus ir atviras charakteris traukia prie savęs tiek serialo personažus tiek ir žiūrovą. Bent jau aš negaliu įsivaizduoti tokio zanūdos, kuriam nepatiktų šis berniukas. Patiko man ir Soumos santykiai su Erina ir to santykiavimo norėjosi daugiau. Net nestebau, kad šitos porelės netyčia neuždarė kokiam nors sandėliuke arba nepaklaidino miške. Jei to neatsitiks ir ateityje tai net plyš vienas kitas šablonas.^^ Apskritai paėmus personažai kaip ir standartiniai (išskyrus nebent nudistą), bet visiškai neerzina. Na gerai, Megumi labai jau pilka, bet jos galbūt buvo tiesiog per daug. Nupiešta gražiai, kruopščiai ir spalvingai. Prisikabinti nelabai yra prie ko. Humoro daug ir jis kartais sugeba prajuokinti arba bent jau priverčia nusišypsoti.
    Vis tik aš suprantu, kad serialas jau nuo pat pradžių gali daug ką atbaidyti. Pagrindinė priežastis yra kulinariniai orgazmavimai ir erotika. Suprantu, kad kažkaip reikia parodyti patiekalo skonį, bet ar būtina buvo tai daryti taip...chm...vaizdingai? Esu matęs Yakitate!! Japan tai išgyvenau, bet ar išgyveno nepasiruošę žiūrovai? Galiu tik spėti, bet manau, kad tikrai ne visi. Erotikos ir su ja susijusio fanserviso irgi yra truputi per daug. Mergaitės ir taip yra visai seksualios tai kam joms piešti tokias dideles pieno liaukas ir dar pastoviai jas demonstruoti? Serialas tikrai nuo to nepagerėjo, o greičiau atvirkščiai. Kartais ta erotika net priartėja prie hentajaus ribos...

    Reziumė: "Lazdos" paskutiniu metu mane džiugina - jau antras iš eilės tikrai geras serialas. Ir antra iš eilės pakankamai kruopšti adaptacija. Man kaip ir dzin, bet kartais originalo fanų būna gaila. Shokugeki no Souma tikrai nėra šedevras, bet man labai patiko. Galiu ramia sąžine rekomenduoti visiems shounenų mėgėjams. Net gaila, kad pasibaigė ir dar taip nelaiku.....


    Savo žanre ir šiais metais turbūt geriausias serialas. Bent jau kol kas.


    Spoileris:

    P.S. radę klaidą praneškite man asmenine žinute. Ačiū.
    23
    5
    56.52%
    13
    4
    34.78%
    8
    3
    8.70%
    2
    2
    0%
    0
    1
    0%
    0
  • Augis24
    AZ rėmėjas




    • 2009 03 29
    • 767

    #2
    Super! Suziurejau ongoing ir laukdavau kiekvienos serijos. Labai patiko tai, kad jeigu idemiai ziurimas anime, jame akcentuojama ivairiu kulturu patiekalai ir jie pateikiami labai detaliai apipasakojami, kaip ir kiekvienas dalykas apskritai susijantis su maistu siame anime. Viskas butu kaip ir ciki piki, nu bet tas ecchii... I still approve it
    Nezinau, gal cia kaip kam, bet jau tokios euforijos valgant maista dar neteko patirti Na, bent jau ne iki tokio laipsnio..
    Ir vis tiek duodu 5.

    Nikumi visai egzotiska man...
    Vienas dalykas beziurint si anime buvo toks: niekada nebuvo serijos, per kuria nebuciau kazko valges. Atrodo, kad negaleciau paziureti sito anime nepabandes kazka kramtyt ar valgyt
    Paskutinis pakeitimas nuo Augis24; 2015-10-05, 03:00.

    Comment

    • Froxas
      Narys


      • 2012 05 26
      • 62

      #3
      ir baigtas sezonas ziureti ir manga skaityta. Puiki adaptacija, sakytusi vienas is geriausiu siu metu, bet dar neaisku ka one-punch man mums duos, bei gan didelis megejas monogatari series
      Ecchi man visiskai nekliuvo, nes man jis asisijavosu kaip komedijos elementas. O dar tas hype... senai jau prisimenu, kad kas taip sugebetu prikaustyt demesi
      duotu 5. nes is sio anime ir nesitikejau jokio romance todel nusivylimo neturejau, todel ir nemazinu balo del jos stokos
      po sio anime praktiskai nebeimanoma i maista ziureti taip kaip anksciau
      p.s. dekui uz Yakitate!! Japan. neteko girdeti apie ji kolkas todel butinai ismeginsiu

      Comment

      • arna
        emptiness

        • 2006 06 20
        • 1064

        #4
        Būtent tie orgazmavimai ir atmušė norą žiūrėti šį anime. Bet jei Killerbee patiko, reiks prie progos peržiūrėti.

        Comment

        • Dai-Katana
          Podcast or Death




          • 2004 10 04
          • 686

          #5
          Man ta scena kaip tik vienintelė ir patiko iš visų tų orgazmavimų

          SKYPE: ANACHRONIX.NOEIN

          Comment

          • Miglaja
            Cute potato ~


            • 2007 12 16
            • 551

            #6
            Iki šiol nebuvau žiūrėjus jokio anime apie kulinariją(shame on me). Geriausiu atveju susidūriau tik su Sanji iš One Piece

            Anyway, esu sužavėta. Nepaprastai gera komedija visiems, kas mėgsta pavalgyt. Turiu omeny, kad aš irgi nesugebėdavau išsėdėt bent vienos serijos be kažkokio užkandžio. Žiūri anime ir seilės kaupiasi...Pykstu, nes pora kg priaugau matyt...
            Tie orgazmavimai iš pradžių smagiai žiūrėjosi, bet kuo toliau tuo labiau pradėjo erzinti
            Spoileris:
            paskutinėse serijose tie orgazmavimai ir begalės kalbų pasidarė nebepakeliamos , tad pradėjau prasukinėt tik sužinoti kas kiek taškų gavo už patiekalą. Teisėjai tai iš vis, sviestas sviestuotas, kad tik šnekėt.

            Stebiuosi, kaip tokią gausybę veikėjų sugebėta taip gerai atskleisti. Kiekvienas su savu charakteriu ir stiprybėm/silpnybėm. Žiauriai simpatizuoju tam nuogaliui be kompleksų. Ir žinoma tam egzotiškam prieskonių princui. Tas pats Souma čia yra labai vietoj, kaip pagrindinis herojus. Ištikimas savom vertybėm, pasitikintis savimi (bet nepasikėlęs), draugiškas.
            Vienintelė Erina mane erzino, dėl savo neišsemiamo pasipūtimo. Taip ir laukiu, kada jai nušluostys nosį varžybose.

            P.S. Su nekantrumu laukiu antro sezono, jei toks bus.
            Anime & Manga// Knygos // Muzika // Filmai

            Comment

            • Miesto_Druidas
              the journeyman



              • 2010 08 17
              • 1515

              #7
              Autorius Miglaja
              Iki šiol nebuvau žiūrėjus jokio anime apie kulinariją(shame on me).
              O jų tipo yra daugiau be šito ir to minėto apie duonos kepimą?

              EDIT.: dar iš dalies Koufuku Graffiti, bet ten daugiau apie valgymą nei gaminimą, kiek pasirodė iš pirmų serijų
              Paskutinis pakeitimas nuo Miesto_Druidas; 2015-10-14, 09:33.

              Comment

              • Miglaja
                Cute potato ~


                • 2007 12 16
                • 551

                #8
                Autorius Miesto_Druidas
                O jų tipo yra daugiau be šito ir to minėto apie duonos kepimą?
                Yra ir gana nemažai ( į kulinariją įskaitau viską, kas susiję su maisto gaminimu, tas pats duonos kepimas irgi skaitosi) : Working!!, Ristorante_Paradiso ir dar daug kitų... Į metus bent pora anime išleidžiama susiję su cooking
                Anime & Manga// Knygos // Muzika // Filmai

                Comment

                • Froxas
                  Narys


                  • 2012 05 26
                  • 62

                  #9
                  Autorius Miglaja
                  Yra ir gana nemažai ( į kulinariją įskaitau viską, kas susiję su maisto gaminimu, tas pats duonos kepimas irgi skaitosi) : Working!!, Ristorante_Paradiso ir dar daug kitų... Į metus bent pora anime išleidžiama susiję su cooking
                  taip pat jei idomu manga gali ismegint Dungeon Meshi. neblogas seinen humoras, maisto gaminimas tarp dungeon is monstru gaila, kad dar tik 2 volume yra
                  Paskutinis pakeitimas nuo Froxas; 2015-10-14, 12:02.

                  Comment

                  • Killerbee
                    Iškrypęs dėdulė





                    • 2006 12 11
                    • 2910

                    #10
                    Sunkiai įsivažiavo antras sezonas. Visokie antraeiliai personažai kai norėjosi daugiau Soumos ir tas perdėtas šouneniškumas ir šiaip per daug sporto ir per mažai kulinarijos. Vis tik į galą įsivažiavo ir jau nebegalėjau atsitraukti. Ypač patiko praktikos arka. Tokių serijų reikėtų daugiau, nes tos dvikovos su orgazmavimais jau praėjo atsibosti.

                    Comment

                    • Killerbee
                      Iškrypęs dėdulė





                      • 2006 12 11
                      • 2910

                      #11
                      Po trečio gal jau reikėtų pabaigti? Nors kažkokia intriga pabaigoje ir užsimezgė. Kažkaip nuobodokai jau žiūrisi ir stovi vietoje.

                      Comment

                      • Red_Elf
                        pandų karai :D


                        • 2009 05 07
                        • 1112

                        #12
                        Autorius Killerbee
                        Po trečio gal jau reikėtų pabaigti? Nors kažkokia intriga pabaigoje ir užsimezgė. Kažkaip nuobodokai jau žiūrisi ir stovi vietoje.
                        Kažkaip ir man tokia mintis buvo dėl pabaigimo... S1 buvo LABAI LABAI geras, S2 buvo LABAI LAAAAAAAAAABAI geras, S3 buvo tik labai geras, ryškiai sumažėjo apsukos. Jau nebelieka nustebimo faktoriaus kažkaip, o ir Erinos-SAMA nepernešu >.<

                        Geriau pasitraukti jėgų žydėjime nei kad nuspirtų nuo pjedestalo.

                        Comment

                        • Killerbee
                          Iškrypęs dėdulė





                          • 2006 12 11
                          • 2910

                          #13
                          Dėl to ir man praėjusio sezono stažuotės, kai dominavo ne tos nusibodusios dvikovos, o profesinis tobulėjimas ir iššūkiai.

                          Comment

                          Working...