Cowboy Bebop

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Aramis

    #76
    "Cowboy Bebop - New genre by itself" (Shinichirō Watanabe)

    Autorius Ozis
    P.S. Nepamenu jau kur, bet teko uztikti, kad neva Bebopas yra kazkokio naujo zanro pradininkas. Taip ir nesupratau - kurio?
    Autorius Killerbee
    Velnias žino, bet nevykėlių nuotykių kosmose buvo ir prieš jį.
    Nors šeip tu čia truputi per žiauriai.
    [picborder="right"]http://img5.imageshack.us/img5/7653/cowboybebopcover.jpg[/picborder]Kaip gražiai čia Jūs pasikalbėjote, net linksma darosi. Kadangi tai nuomonės, nieko prieš neturiu (Ozio net papunkčiui išdėstyta, nice). Tokie dalykai neginčytini, nors nepasakyčiau, kad visiems teiginiams pritariu, bet nesigilinkime.

    Naujas žanras tai ne pati kaubojų kosminė epopėja, ne veikėjai ir net ne siužetas. Šis anime atnešė į anime muziką, kuri ne tik, kad reiškia veikėjus kaip asmenybes, tačiau kartu tampa neatsiejama dalimi anime, jį papildydama.

    Epizodai pavadinti sesijomis (jei neklystu šis terminas džiaze taikomas), pavadinimai dažniausiai atspindi žinomą dainą arba muzikos žanrą ("Bohemian Rhapsody", "My funny Valentine", "Sympathy for the devil", "Honky Tonk Women", "Mushroom samba" ir pan.), kartu tas muzikines temas padarant siužeto dalimi. Tai ir daro jį išskirtiniu, įvedant kaip ir naują žanrą. Kiek žinau tokio tipo anime iki šiol niekas nepakartojo, išskyrus to paties kūrėjo "Samurai Champloo".

    Muzika taip pat sukuria ir kovų choreografiją, veikėjai ne šiaip daužosi, o daugiau mažiau juda pagal muziką.

    Aišku, vieniems tai pliusai, kitiems nusispjaut, treti meta to net nesupratę. Tai kiekvieno asmeninis reikalas.

    Nežinau, kiek pagrįstas naujo žanro rėmimas šiuo anime, tačiau cinkelio jis turi - nors Ozio paminėjimai berods rodo priešingai.

    Matyt todėl, kad jam nepatiko OST, kuri yra bene svarbiausia ir išskirtiniausia anime dalis:

    Autorius Wikipedia
    One of the most notable elements of Cowboy Bebop is its music. Episodes are called "sessions", each of which follows a different musical theme, and episode titles are borrowed from notable album or song names (i.e. "Sympathy for the Devil", "Bohemian Rhapsody", "Honky Tonk Women", "My Funny Valentine") or make use of a genre name ("Mushroom Samba", "Heavy Metal Queen").

    Performed by Yoko Kanno and The Seatbelts, a band Kanno assembled to perform music for the series, the jazz and blues themed soundtrack helps to define the show as much as the characters, writing, and animation. Cowboy Bebop was voted by IGN in 2006 as having the greatest soundtrack for an anime.
    Tą patį randame čia.


    Labai atsiprašau klausėjo, tačiau kad ir kiek ieškojau, žanro pavadinimo neradau, vadinkime jį kaip siūlo kūrėjas - Cowboy Bebop žanru.

    Pasinaudojęs ta proga po spoileriu paslėpsiu savo CB personal favourites, kurie yra net du:

    Spoileris:

    Iš dalies paremta Wikipedia, iš dalies paties pamąstymais. Neskirta kelti karštas diskusijas.





    Autorius Killerbee
    Čia aišku viskas tvarkoj, bet kas trukdė sukurti normalia istoriją, o ne beprasmius paskraidymus kosmose? Ypač jei pas Samurai Champloo, kiek pamenu, su tuo daug maž tvarkoj.
    Ir du anime per skambu vadinti "žanru".
    Tam trukdė sprendimas kurti atskiras sesijas. Šitai gal geriau paaiškina Jam Sessions:

    Autorius Wikipedia
    A jam session is a musical act where musicians gather and play (or simply "jam") without extensive preparation or predefined arrangements; improvisation.
    (plačiau čia)

    CB, kaip ir muzikos kūrinys - pamėgink kad ir vieno atlikėjo dainose rasti "siužetą". Jei padainavai dainą apie runkelius, nereiškia, kad visą albumą apie juos dainuosi. Tuo Bebopas ir ypatingas - savo išskirtiniu statusu, kurį kaip kūrinį muzikinį gali klausyti nežinodamas kas įvyko prieš tai. Jį jungia tik veikėjai (alia atlikėjai) ir vyksmo vieta - beribis kosmosas (alia scena). Visa kita - tikra improvizacija.

    Champloo tik vienas muzikinis žanras ten buvo (Hip - Hop kultūra):

    Autorius Wikipedia
    The series' most frequent anachronism is its use of elements of hip hop culture, particularly rap and the music it has influenced, break dancing, turntablism, hip hop slang, and graffiti.

    Jis jau turi siužetą, kas mano akimis žiūrint minusas po Cowboy Bebop, bet čia tam ne laikas ir ne vieta aptarinėti. Vietoj Jamming turime vientisą kūrinį.

    O dėl žanro - berods minėjau, kad nežinau ar tai ne per daug pasipūtėliška, tačiau dėl to kūrėjui neprieštarauju, net jam pritariu. Kartais savimeilės reikia.



    P.S.

    Autorius Killerbee
    Ir du anime per skambu vadinti "žanru".
    Žanru gal ir taip, tačiau žanro pradininkais - ne. Gal jų bus daugiau, kas čia žino.
    Paskutinis pakeitimas nuo Svečias; 2010-03-03, 00:41.

    Comment

    • Killerbee
      Iškrypęs dėdulė





      • 2006 12 11
      • 2910

      #77
      Čia aišku viskas tvarkoj, bet kas trukdė sukurti normalia istoriją, o ne beprasmius paskraidymus kosmose? Ypač jei pas Samurai Champloo, kiek pamenu, su tuo daug maž tvarkoj.
      Ir du anime per skambu vadinti "žanru".

      Comment

      • Ozis

        #78
        Arami, aciu uz issamu atsakyma, bet tegul tai improvazacijos - niekas juk nedraudzia veliau surinkti visko i viena bendra kurini turinti nuoseklia minti ir prasme. Suderinti aisku butu sunku, bet juk sedevrai nera lengvai padaromi.
        Tuo labiau yra gi kitu anime (pvz. Baccano), kurie istorija meto nesusijusiais ir is paziuros beprasmiais gabaliukais (nors personazai daznai kiekviename gabaliuku issivysto bent kazkiek), bet paskui surenka viska i viena, kas suteikia prasme kiekvienam matytam gabaliukui.

        Killerbee, per ziauriai del to, kad tikejausis sedevro, o gavau eilini vidutinioka (nors veikiausiai prastesni uz daugeli mano matytu SciFi).

        Comment

        • Aramis

          #79
          Autorius Ozis
          Arami, aciu uz issamu atsakyma, bet tegul tai improvazacijos - niekas juk nedraudzia veliau surinkti visko i viena bendra kurini turinti nuoseklia minti ir prasme. Suderinti aisku butu sunku, bet juk sedevrai nera lengvai padaromi.
          Man labai gaila, tačiau šiuo klausimu diskutuoti esu nekompetetingas, galiu pasakyti tik tai, kad be visos šios "kratalynės" arba "mišrainės", Cowboy Bebop man nebebūtų toks pat patrauklus.

          Kadangi tai tik nuomonės, kurios pasirodo yra priešingos, tai nemanau, kad verta toliau plėtoti šią temą, kadangi nei Jūs mane įtikinsit, kad yra kitaip, nei aš Jus.

          O jeigu diskusija neturi tikslo, ji pati praranda savo vertę

          Comment

          • Killerbee
            Iškrypęs dėdulė





            • 2006 12 11
            • 2910

            #80
            Autorius Ozis
            Killerbee, per ziauriai del to, kad tikejausis sedevro, o gavau eilini vidutinioka (nors veikiausiai prastesni uz daugeli mano matytu SciFi).
            Jei nematęs tai siūlau pažiūrėt filmą. Man jis labiau patiko, nes turi normalią vientisą istoriją.
            Autorius Aramis
            Kadangi tai tik nuomonės, kurios pasirodo yra priešingos, tai nemanau, kad verta toliau plėtoti šią temą, kadangi nei Jūs mane įtikinsit, kad yra kitaip, nei aš Jus.

            O jeigu diskusija neturi tikslo, ji pati praranda savo vertę
            Na tu čia pirmas pradėjai.....

            Comment

            • Mefisto
              Šventas velnias ^.^
              • 2010 02 18
              • 30

              #81
              Manau, vienas iš anime šedevrų, dar ir klasikinio stiliaus. Ypatingas siužetas, nors ir neatrodantis linijiniu, siulyčiau vis tiek žiūrėti serijas paeiliui. Veikėjai nerealūs, kiekvienas su savo skirtinga biografija, charakterio būdu, visi įdomiausi, jaučiamas nuobodumo stygius. Apie OST nėra kalbų, idealus, kokybiškas džazas su bliuzu tiesiog verčia atsisiųsti į savo grojaraštį. Ką kalbėti aplamai, anime - nuostabus, pilnas veiksmo beigi netgi su mintimi, kadangi epizodai ne kvaili pykšt - pokšt, o norintys visad kažką pasakyti. Asmeniškai, be abejonės, vertinčiau 5/5

              Comment

              • arna
                emptiness

                • 2006 06 20
                • 1064

                #82
                komentaras

                parašyti čia komentarą kilo mintis po to, kaip pamačiau Robert'o Altman'o 1973m. meninį filmą detektyvą "The Long Goodbye" (jį rodė per TV2 2010_10_10). Mane labai nustebino šio filmo pagrindinio herojaus-detektyvo Philip Marlowe stulbinantis panašumas į Spike Spiegel: šukuosene, išvaizda, stotas, rengimosi stilius, eisena, amžina cigaretė dantyse, charakteris..

                Panašumas šių dviejų herojų (Philip Marlowe ir Spike Spiegel) buvo 1:1 (čia mano nuomone). Tada pagalvojau, gal "Cowboy Bebop" anime kūrėjai kurdami vieną iš savo pagrindinių herojų įkvėpimo sėmėsi iš kitų šaltinių, pvz. šio amerikiečių meninio filmo.

                Parašyti šį komentarą dar norėjosi ir todėl, kad mes niekada nesusimąstome apie anime herojų prototipus. Nežinau kiek daug anime pagrindinių herojų yra originalūs, pačių japonų sugalvoti, o kiek "pasiskolinti", nukopijuoti nuo kitų šalių filmų ar pan. Jei anime geras, juk įdomu ne tik jį žiūrėti, bet ir gylintis į jį, į jo kūrybines ištakas. Argi neįdomu viską ar kiek įmanoma daugiau sužinoti kaip, kodėl, kuo parentas buvo sukurtas tas ar kitas anime, manga; juk įdomu sužinoti kaip, kokiu būdu gimsta tokie charizmatiški ir įsimintini anime/manga personažai.

                .................................................. .................................................. ....

                Ir dar kiek pavėluotai norėčiau įterpti į buvusią diskusiją savo keletą minčių.

                "Cowboy Bebop" yra vientisas ir išbaigtas anime. Struktūra man daugiau mažiau aiški: kelių serijų istorija + veiksmo viena serija + kelių serijų istorija + veiksmo viena serija ..= finalas. T.y. viskas nuo pradžių yra sistemingai ir tvarkingai judama link neišvengiamo finalo. anime taip sukurtas, kad gali žiūrėti jį nuo bet kurios vietos (serijos) ir dėl to nė kiek nenukentės žiūrėjimo malonumas, nes kiekviena serija (ar serijų komplektas) yra kaip atskira įdomios knygos (romano-detektyvo) grafa ar skyrius.

                Comment

                • Sloth
                  [SrX]

                  • 2007 09 14
                  • 277

                  #83
                  To Arns,

                  Na, sutinku su Jūsų nuomone dėl to, kad jei anime yra geras, tai tikrai malonu į jį pasigilinti, aš asmeniškai dažniausiai tik pabaigęs tikrai įspūdingą anime kitą dieną ieškau visko kas su juo būtų susiję - informacijos, soundtrack'o, wallpaperių, pasiskaitau apie režisierius, žmones kurie piešė, pagrindines mintis etc. BET, dauguma dabartinių anime mano nuomone tokios gilesnės analizės tikrai neverti, todėl galbūt mes ir atprantame gilintis kažkiek daugiau, o ne tik sužiūrėti kaip produktą.

                  O į temą, Cowboy Bebop yra tikrai vienas iš tų anime, kuriais plačiau pasidomėti verta

                  Comment

                  • Maimi
                    =^.^=

                    • 2010 07 19
                    • 109

                    #84
                    legendinis anime XD Labai patiko. Pradėjau žiūrėti jį, pamačiusi Cowboy Bebop filmą per tv3. Nuo to laiko, vienas mėgstamiausių mano anime
                    Click Below:
                    DEVIANTART ACCOUNT

                    Comment

                    • Kastetas
                      regular everyday guy

                      • 2009 12 04
                      • 341

                      #85
                      Joooo, isties puikus anime 5/5. Tiesiog nuostabus. Hmmm dbr galvoju kodel as j otaip ir nebaigiau ziureti. As net kaskaip nesitikejau kad jis '98 metu... Kas nematet butinai paziurekit.

                      Comment

                      • SataNa
                        Mind Zone



                        • 2008 02 15
                        • 600

                        #86
                        Pagaliau buvau prisiruošęs pažiūrėti visą cowboy bebop tv serialą. Nusidėčiau jei vertinčiau pagal šiuos metus.
                        Taigi pradėsiu nuo to, kad atmosfera ir veiksmas neturi jokių priekaištų. Net iš tikro "kaifavau" vėpsodamas seriją po serijos, matydamas gerą old-school'ą. Bet kita vertus.. Siužetas..

                        Siužetas. Na, tikrai plačiau papasakot dar galima būtų.
                        Nu gerai, suprantu, kad idėja gera, išties geras scenarijus ir t.t., bet visa pagrindinė mintis anime trūko gal kokias 8 serijas jei neklystų, nes tos papildomos serijos, kurios visiškai neturėjo nieko bendro su istorijos plėtojimosi eiga vietomis erzindavo. Tikriausiai gal ir gerai, kad parodė kasdienišką gyvenimą dar plius, o ne visas veiksmas iškarto buvo iškaltas. Dedu tokį tvirtą 9/10, nes vis dėl to gavau malonumą žiūrint jį
                        Kartoškė

                        Comment

                        • Siroiokami
                          Narys

                          • 2010 09 22
                          • 67

                          #87
                          Spoileris:
                          "Did you know...that the director of Cowboy Bebop, Shinichiro Watanabe, was greatly influenced by the popular series Lupin III? Much of the inspiration for the character design of Spike Spiegel is thought to have come from the character of Arsene Lupin III. (http://cowboybebop.wikia.com/wiki/Template_talkYK)

                          Si anime ziurejau pries 2 metus, bet gera nuostata apie ji isliko iki dabar. Ziurint dauguma dabartiniu anime, kyla klausimas kodel nebekuria tokiu anime, kaip Cowboy Bebop? Jis pralenkia dauguma dabar kuriamu nesamoningu anime Ai turiu geru, bet nepatvirtintu naujienu:
                          Spoileris:
                          20th Century Fox has officially announced plans to adapt Cowboy Bebop into a live action feature film. This project is still in its very early stages with a tentative release of 2011.

                          Many of the series original creators are being brought in as Associate Producers or Consultants. Peter Craig is writing a screenplay and Keanu Reeves is billed to star as Spike Spiegel. http://cowboybebop.wikia.com/wiki/Co...ve_Action_Film
                          Skeptiko rezimas

                          Comment

                          • ForestTiger
                            Me cool!

                            • 2009 01 06
                            • 101

                            #88
                            Galvojau komentuot ar nekomentuot.. Na bet, kad ir kaip ten bebūtų pasireikšiu.
                            Cowboy Bebop patiko labai, net nesuprantu, kodėl aš jo nepažiūrėjau anksčiau, matyt gąsdino tas serijų nesurišimas (apie kurį buvau tik girdėjęs ir kaip visad mane tie gandai pasiekė sugedusio telefono principu). Visiškai pritariu Arnai dėl struktūros ir tai mane labai tenkino, neišbėrė visos istorijos kaip žirnių.
                            Su Satana gal bučiau linkęs pasiginčyt, bet manau čia skonio reikalas dėl siužeto. Asmeniškai, aš kažkaip net nesitikėjau kažkokių tai siužeto vingių ar suktybių, tiesiog mėgavausi vaizdais, istorijos tėkme, atsipūtusiu Spike, ir nuostabiu, nuostabiu garso takeliu.
                            Visumoj duodu 5 iš 5, visas serialas susižiūrėjo tikrai, puikiai sukaltas, jokių priekaištų.
                            Žiūrim į avatarą!

                            Comment

                            • alucard
                              Narys
                              • 2011 05 10
                              • 70

                              #89
                              GERAS ANIME,idomus vekejai,o ta serija su ed kur grybus gaude pati linksmiause
                              First it control your mind
                              Then it destroy your body

                              Comment

                              • NanaChan_
                                Love & Peace

                                • 2009 06 01
                                • 54

                                #90
                                pastaruoju metu retai žiūriu anime. laiko stygius, gal ir noro. bet va Cowboy bepop su malonumu peržiūrėjau. tikrai labai įsimenantis anime, ypač atmosfera ir veikėjais. Kartu linksmas,bet ir prasmingai liūdnas. Veikėjai labai išskirtiniai, kiekvienas yra asmenybė, turi savo istoriją. OST'as labai patiko, parsiunčiau.
                                Gal biški offtopic, bet dabar žiūriu kitą Watanabe darbą Samurai Champloo. Pradėjau įžvelgti abiejose animuose šiokių tokių bendrų bruožų. Pavyždžiui labai charakteringa muzika,pasirinktas konkretus stilius ir pritaikytas, jis ypač papildo anime atmosferą. Bepope - džiazas, Samurai Champloo - hip hopas. Tada dar veikėjų komanda - abiejuose animuose kiekvienas veikėjas tooookia asmenybė ir visi kartu dar yra labai skirtingi. Matyt toliau žiūrėdama Champloo rasiu daugiau bendrų bruožų.

                                Comment

                                Working...