Aoi Bungaku Series / Japonų literatūros klasika - 2009

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Ozis

    #16
    Na ne tame problema. Tiesiog problematika jungianti sias istorijas man visiskai nera aktuali (tad nera skirtumo kuria istorija ziureciau) ir veikiausiai iprastu atveju nebuciau lindes, jei ne klaidinancios rekomendacijos ("melynumu" sirgo ir tebeserga visas pasaulis, tad nieko japoniskai savito cia kaip ir ner) ir klaidinantis vertimas (ne tik AZ tas pats darosi). As nepamenu kada paskutini syki (ir ar isvis kadanors) jauciausis "melynai" (yra tokia angliska idioma, jei kas nesupranta ka as noriu pasakyti), beto (o gal tad?) man nera suprantamas verksnojimas "besiparinant" (kitaip tariant veikiausiai begalinis silpnumas/vaikystes trauma) lygioje vietoje. Siaip su malonumu i ideja, kurios nesuprantu, buciau linkes pasigilinti, jei ji man leistu kaip nors kulturiskai pasitobulint, bet siuo atveju man kyla klausimas - o kas is to "melynumo"? Na, ok, kazkas taip jauciasi, bet velgi kas is to? Jei noresiu ka nors uzjausti, tai eisiu i 15min.lt paskaitysiu augintiniu skilti, mat ten buna reali drama.

    Comment

    • mariux9998
      Labas.

      • 2008 06 20
      • 434

      #17
      Nu jo, suprantu tą išsireiškimą - "Feeling blue", o tas vertimas tai nė velnio neklaidinantis, nes juk neversi - "Mėlynoji literatūra", nes skambėtų nei šiaip, nei taip.

      Comment

      • Ozis

        #18
        Na, taip, "Melynoji literatura" gal ir neskamba, mat lietuviu kalboje (tai pat ir rusu kalboje sutinku toki vertima) nera tokios kaip angliskoji idiomos. Visgi pretenzijos i klasika yra dar labiau nepagristos, mat klasikine literatura yra visiskai kitokia. Traukiant analogijas su kitomis sritimis panasiai galima butu "pateisinti" ivairius supainiojimus (kurie realiai yra absurdiski): kvantines ir klasikines mechanikos, siuolaikine ir klasikine muzika (nusiperki cd su pavadinimu "Geriausia klasikine muzika", taciau paklauses randi Yva, Rammstein, David Guetta, Prodigy, Elton John, Elvi ir t.t.), novatoriska ir klasikini automobili (60-70uju masinos yra kitokios nei 90uju, kurios velgi skirias nuo naujausiu modeliu (pvz. vystomos skraidancios, ar mazai degalu vartojancios, masinos)).
        As megstu klasikini mena ir man visiskai nepriimtinas siuolaikinis menas (as jo net menu nebuciau linkes vadinti, bet tai jau kitas klausimas), tad toks vertimas mane daugiau nei tiesiog klaidina. As su malonumu perskaiciau senuosius klasikinius japonu veikalus - Shonagon, Soho, Musashi ir ka ten dar "Obuolys" buvo isleides, bei ieskau "Sakmes apie Gendzi" - bet man visiskai nesuvirskinama siuolaikine vakarietiskai subanalejusi (banalus ne tik popsas, banalus ir antipopsas) ir pametusi savituma japonu literatura (kurios (savitos liter.) pagrindinis grozis, mano supratimu, yra balansas ir susivokimas - radikalizmu, kokie jie bebutu, nebuvimas).

        Comment

        • slicKrox
          Catching some Zzzzs...




          • 2012 08 01
          • 2161

          #19
          Ši arka – nuostabus psichologinis trileris. Kiekvienas autorius savitai aprašo skirtingą Japonijos epochą , jos realybę, gyvenimą, žmones, atmosferą, dvasią ir tą labai trapią vaizduojamų personažų istoriją. Vis skirtingu rakursu pateikiamas džiaugsmas ir ašaros. Kiekviena istorija jūs lydi su skirtingais jausmais ir palieka vis kitokias, visai nepažįstamas, emocijas. Kas mus džiugina, stumia gyventi toliau ir kas varo į neviltį. Vaizduojama riba tarp džiaugsmo ir liūdesio turbūt plonesnė nei siūlas. Niekur dar neteko matyti tokio vizualaus istorijų apipavidalinimo, o ir daugelis šių istorijų nustebino savo pateikimu ir niekur prieš tai negirdėtais išgyvenimais.

          Nustebino nuo pat pradžių, nes dažniausiai visų anime openingus parsuku (Išskyrus Ergo Proxy, Eden of East, vieną iš Gintama ir One Piece), tačiau gidas (Misato) įtraukdavo savo pasakojimais apie autorius ir jų kūrinius (nors ir nesu kažkoks didelis literatūros skaitytojas).


          Pirmosios istorijos pradžia mane ir nelabai sužavėjo. Tamsi, niūri ir depresyvi atmosfera, kuri ne visiems gali patikti, tačiau vėliau labai pakeri gilus vidinis personažo pasaulis ir kaip jo akimis atrodė ir pasibaigė tas peizažas.

          Nuostabus istorijos Širdis skirtingas pateikimas dviejų personažų akimis. Visiškai nenutuokiau kaip viskas pasisuks.

          Labiausiai turbūt pakerėjo paskutinės dvi istorijos Voratinklis ir Pragaro širma. Akugava manė, nors jausmai tai kūrinio siela, bet ne jausmų pasakojimais turi užsiimti literatūra, o jų analize. Tas nepastovumas ir suteikta vietos žiūrovams patiems pamastyti ir pafantazuoti labiausiai patiko.

          Kiekvienos serijos personažai turi savitą vidinį pasaulį ir vaizduojamos epochos atmosferą, ir kiekviena vaizduojama istorija manau kiekvienam patiks skirtingai, suteikdama jums dar nepažįstamų emocijų.

          Beje, AMV klipe vaizduoajama istorija - Bėk, Melos!
          Paskutinis pakeitimas nuo slicKrox; 2010-04-12, 16:57.

          Comment

          • midime
            Naujokas
            • 2009 11 29
            • 3

            #20
            Atsiprasau Ozi, bet jeigu tu laikai klasika, kurinius kurie buvo isleisti obuolio leidyklos, tai drisciau pripazinti esi tikrai per mazai kulturingas (ne, ne del to, kad tie kuriniai istiesu nera klasikiniai, tiesiog del to, kad juos isleido Obuolys). Antra, jeigu N. Soseki ir R. Akutagavos nelaikai klasika, tai galbut ir Sartro su Dostojevskiu klasikiniais nedristum pavadinti? Ka tau duotu sis anime? Dideli suvokima, kad kurini reikia vertint ne pagal pavadinima ir amziu, o pagal ideja ir estini pasigerijima. Tarkim perskaites "Kokoro" suprastum, kad tavo kaimynas irgi jaucia... Beje jeigu neizvelgi japonisko savitumo new-age (kad ir XX ir XXI a.) literaturoje, drisciau daryti isvada, jog paprasciausiai mazai skaitai.

            Comment

            • Ozis

              #21
              Autorius midime
              Atsiprasau Ozi, bet jeigu tu laikai klasika, kurinius kurie buvo isleisti obuolio leidyklos, tai drisciau pripazinti esi tikrai per mazai kulturingas (ne, ne del to, kad tie kuriniai istiesu nera klasikiniai, tiesiog del to, kad juos isleido Obuolys). Antra, jeigu N. Soseki ir R. Akutagavos nelaikai klasika, tai galbut ir Sartro su Dostojevskiu klasikiniais nedristum pavadinti? Ka tau duotu sis anime? Dideli suvokima, kad kurini reikia vertint ne pagal pavadinima ir amziu, o pagal ideja ir estini pasigerijima. Tarkim perskaites "Kokoro" suprastum, kad tavo kaimynas irgi jaucia... Beje jeigu neizvelgi japonisko savitumo new-age (kad ir XX ir XXI a.) literaturoje, drisciau daryti isvada, jog paprasciausiai mazai skaitai.
              Paradoksalu, kad toki vertinima ipyliau butent uz toli grazu ne klasikines idejas, bei sukelta estitini pasislykstejima, o ne uz leidimo metus kaip, kad teigia sis apsiskaites intelektualas. O beto ir klasika apibreziau per idejas, o ne per leidykla.
              Kas del skaitymo, tai new-age banalybes (milziniskas atradimas yra suzinoti, kad kaimynas irgi jaucia! kas zino gal kada nors koks geras rasytojas padarys dideli atradima ir nustatys, kad visi zmones ir gal net gyvunai jaucia!) nepriklausomai nuo to kaip jas aktyviai spausdina leidyklos paskutiniu metu tesudaro labai maza dali visos nors kiek nors demesio vertos literaturos. Skaitau kas man atrodo aktualu ir idomu, atsiprasau.

              Comment

              • midime
                Naujokas
                • 2009 11 29
                • 3

                #22
                Verciau pasidometum tu tais rasytojais maziau cia sapaliodamas apie neoriginalias ju idejas. Taip nevisos idejos originalios, bet Soseki ir Akutagwa.... cia jau tikrai zema taip slyksciai ant ju drebti. Turbut net neesi girdejas apie ju isteigtas itin reiksmingas rasytoju premijas Japonijoje. Vat butent, kad tavo hagakures ir priegalvio knygos siuo metu yra kur kas populiaresnes industrijoje, vien del to, kad paemus i rankas tikru filosofu knygas zmones tingi mastyti, o visi obuolio leidyklos sukramtyti ir perkonservuoti "samuraju kodeksai" tera tik baisus pasisaipymas is to, ko tikrai vertos yr tavo skaitomos knygos. Be to sis anime buvo skirtas japonu moksleiviams, kuriu vadoveliuose sie kuriniai yra ideti, kaip butini perskaityti, bet jie vistiek nesupranta, o ir anime daugelio mokiniu visia nesuzavejo, nes ji gretino tik su dar vienu "mokyklai skirtu veikalu, kuriame reikia ijungti smegenine".

                P.S. nebuciau pradejes pykti iki siu zodziu - "Kas del skaitymo, tai new-age banalybes...". Sakau, geriau pasidometum, maziau cia skelbias savo, atsiprasant, apgailetina kulturinguma. Uzdrebti ant tokiu rasytoju, tai tas pats kas pasakyti, jog Akira Kurosawa, kuris net filmu pagal siu geniju kurinius yra pastates, yra nieko vertas rezisierius.
                Paskutinis pakeitimas nuo midime; 2010-04-12, 22:36.

                Comment

                • Ozis

                  #23
                  Autorius midime
                  Sakau, geriau pasidometum, maziau cia skelbias savo, atsiprasant, apgailetina kulturinguma.
                  Tie patys linkejimai tamstai. Nematau naudos ir prasmes testi. Pateiksi normalius argumentus, tai pasnekesim, bet i fleimus ir fantazijas (kurioje vietoje as pasakiau, kad mintys nera originalios? zodis "banalu" siaip turi kazkiek kitoki prasimini atspalvi. ir kurioje vietoje as konkreciai snekejau apie tuos autorius?) veltis nebenoriu.

                  Comment

                  • Killerbee
                    Iškrypęs dėdulė





                    • 2006 12 11
                    • 2910

                    #24
                    Maždaug to ir tikėjausi. Iš šito rinkinuko susidaro įspūdis, kad japonų literatūra yra dar labiau depresova už lietuviška. Tiesiog "Brisiaus galas". Tikrai patiko nebent paskutinė istorija, tikrai stipri, o va antra apskritai ne į temą. Tokiomis siaubo pasakaitėmis nebent vaikus gąsdinti. Tiesa, šernas buvo prikolnas, jo... Kaip ten bebūtų 8 balus duodu už ne standartą ir kokybę.

                    Comment

                    • RayYuka
                      Paraamnestical

                      • 2009 11 02
                      • 206

                      #25
                      Šiaip geriausios matytos anime serijos... pastaruoju metu. Patinka depresuoti anime, įtraukiančios ir gražiai pateiktos istorijos. Be to atmosfera įdomi. 5/5 >^^<
                      Ai, taip. Siūūlau pažiūrėt.
                      Geriau siaubinga pabaiga, nei siaubas be pabaigos.

                      Comment

                      Working...