1st Squad: The Moment Of Truth ( Первый Отряд: Момент Истины)

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • arna
    emptiness

    • 2006 06 20
    • 1064

    #46
    animacija: 7.5/10 (japonų indėlis-8.5balai; rusų indėlis-6.5balai)
    siužetas/scenarijus: 3/10

    Pirmiausia ačiū Airiz už šio filmo aprašymą. Kritiškas, bet teisingas požiūris. Galiu prisidėti prie kritikos, šiaip ne taip peržiūrėjęs šį animacinį filmuką (http://animeforge.ru/anime/first-squ...ment-of-truth/)

    Kas krito į akis:
    1) taip, pirmiausia animacija. Čia gan stipriai jaučiama miksuota animavimo technika: japoniškas ir rusiškas stilius. Nemažai dėmesio skiriama 3D efektams, įvairiems antraplaniams, trečiaplaniams "antūražams".
    2) siužetas - iki vidurio dar dar.. bet su tuo pomirtiniu pasauliu ir tom kovomis kai riteriai pasirodė realiame gyvenime tai - juokas pro ašaras. O ką veikė tas amerikietškas džipukas "willis" iš viso nesuvokiu - anekdotas kažkoks. Man pasirodė kad ruseliai scenaristai rašė gerai tol, kol buvo kažkokia tai dokumentinė medžiaga (iš doc.filmų, nuotraukų, memuarų ir šiaip istorinių filmų rodomų per "history" tv kanalą), nes visa tai atsispindėjo filme. Po to ruseliai akivaizdžiai pritrūko idėjų, kaip visada prisigėrė ir ...gavosi tai, kas gavosi. Matosi ruseliai scenaristai buvo peržiūrėję krūvą geros japoniškos anime, nes šitame filme stipriai jaučiame kokių 3-5 japoniškų anime įtaka (na, bent tiek greitai suskaičiavau; gal yra ir daugiau, bet II-ą kartą to nesinorisi žiūrėti).

    Iš esmės šis filmas yra nesąmonė; kaip ir tie "istorikų" ir "veteranų" komentarai. tokio briedo senokai nemačiau, kai VR technologijos naudojamos tokios nesąmonės populiarumui padidinti.

    Kai tai peržiūrėjau kilo keli natūralūs klausimai:
    1) kam rusams reikėjo tokios stilistikos animacinio filmo?
    2) kodėl pasirinktas toks siužetas?

    Turiu tokią vieną hipotezę:
    - ruseliams reikėjo perimti, išmokti japoniškos anime kurimo technikos, išmokti įvaldyti naujausias anime kūrimo technologijas. Spėju, kad rusai kurdami kartu su japonais, - iš jų visko ir mokėsi. Tai iš tiesų protingas ir toliaregiškas jų žingsnis; nes spėju taip rusai bandys ieškoti ar kurti savo, rusišką, naujos kartos animacijos mokyklą. O tai daryti galima, kai esi susipažinęs su kaip galima daugiau animacijos technologijų. jei taip, tai artimiausiame dešimtmetyje tarptautinei rinkai rusai turėtų pateikti ne vieną įdomų eksperimentinį animacijos 'šedevriuką'.

    - galimas ir kitas variantas, kai keli prigėrę scenaristai per pažintis su keliais rusų turčiais užpirko japonų animatorius, kad jie sukurtų rusiškai/japonišką keistai kvailą multiką. Bet kur šioje vietoje racionalumo grūdas?
    Paskutinis pakeitimas nuo arna; 2010-01-04, 21:21.

    Comment

    • Defiguss
      Naujokas

      • 2009 11 18
      • 27

      #47
      Esmė ta kad tik rūsai moka rodyti savo šalį, tik japonai piešti anime.
      Oh, but that's the point!
      Todėl ir teigiu, jog, tinkamai pasiskirsčius vaidmenimis, kooperacija ne tik įmanoma, bet ir girtina. Galų gale anime - žanras platus, ir naujovėms atviras. Diskutuojamu atveju vyrukai iš 4С techninį indėlį išpildė puikiai: piešimui bei animacijai priekabių neturėjau. O rusai, užuot inkorporavę, kaip tamsta minėjot, savo tradicijas ir savitumą, pasiknaisiojo klišių sąvartyne ir ką surado, tą įbruko. Juk, pastebėkime, ne dėl piešimo "Dalinys" peikiamas; ogi dėl siužetinių piktšašių, pasigailėjimo vertų šablonų ir kakafoniškai barškančio idėjų kratinio. Ir jei šis anime staiga taptų filmu, kritika nepakistų nė per nago juodymą, tik, spėju, dar prisidėtų nepasitenkinimas dėl vaidybos liapsusų.

      Bet gali būti, jog mes čia kalbame apie tą patį tik skirtingai apibrėžiame.

      Comment

      • Killerbee
        Iškrypęs dėdulė





        • 2006 12 11
        • 2910

        #48
        Autorius Augis24
        Kaip suprantu ginčas yra bereikšmis- nes kiekvienas turim savo nuomonę. Dėl siuntimo, nemanau, kad tau kažkas mokės, bet jei per stebuklą, o jis turėtu būti LABAI didelis, paimtu tavo istorija ir pastatytu kažką jėgiško ir tu žinotum, kad čia tavo, nereiktu girtis, tačiau kaip tu galvoji, tai būtu superinis darbas ir jis būtu tobulas ir tikrai visi jį vadintu klasika. Kodėl išvis negalima papraščiausiai pasidžiaugt šiuom darbu? Jei taip ir toliau bus, tai man atrodo, kad greitai visi anime bus *šūdu krūva*, sprendžiant pagal dabartinę nuomonę ir kritikavimą. Na bet ir nesakau, kad kritika yra blogai, bet galėtu jos būti mažiau. Labiau pliusus išsakykit, o ne pulkit vardint blogiausia, galbūt net tą, ko kitas žiūrovas neįžvelgs.
        Išduosiu tau baisia paslaptį - mažiausiai 90% anime ir yra ta pati *šūdu krūva*. Tik niekam nesakyk. Kitas dalykas, kad yra žmonių kurie tai suvalgo "na ura". Aš ir pats toks esu ir man net ne gėda, seniai išaugau iš kompleksų amžiaus. Tiesiog tavo argumentas alia Top Gear vedėjai neturi teisės kritikuoti ferario nes patys geriau padaryti nesugeba yra tiesiog juokingas ir nedera, sprendžiant iš tavo niko, tokio amžiaus žmogui. Savo nuomonę reikšti galima ir net reikia, bet tavo tonas "kaip jus drįstat keikti šį anime!!!" bent jau mane žiauriai erzina.
        Autorius arna
        - galimas ir kitas variantas, kai keli prigėrę scenaristai per pažintis su keliais rusų turčiais užpirko japonų animatorius, kad jie sukurtų rusiškai/japonišką keistai kvailą multiką. Bet kur šioje vietoje racionalumo grūdas?
        Čia Rusija, jo gali ir nebūt.

        Comment

        • Augis24
          AZ rėmėjas




          • 2009 03 29
          • 767

          #49
          Top Gear vedėjai neturi teisės kritikuoti ferario nes patys geriau padaryti nesugeba
          mano pasakymas turėjo skambėti taip: Išvardink gerus dalykus, po to blogus ir tik po to žiaurųjį kritikavimą, bent jau taip daro tavo minėtoje laidoje juokas juokais, bet paprasčiausiai man nepatiko visų žiaurus atsiliepimas apie šį anime. Tiesiog išreiškiau savo nuomonę apie visų komentavimą ir apie patį anime. Bet daugelis anime, kuriuos žiūriu, man patinka ir negaliu nieko blogo pasakyt, o kai kažkas per daug kritikuoja- patylėt irgi negaliu. Gal čia dėl savo tokio charakterio, bet nereikia imt taip į širdį

          Comment

          • Killerbee
            Iškrypęs dėdulė





            • 2006 12 11
            • 2910

            #50
            Autorius Augis24
            mano pasakymas turėjo skambėti taip: Išvardink gerus dalykus, po to blogus ir tik po to žiaurųjį kritikavimą, bent jau taip daro tavo minėtoje laidoje juokas juokais, bet paprasčiausiai man nepatiko visų žiaurus atsiliepimas apie šį anime. Tiesiog išreiškiau savo nuomonę apie visų komentavimą ir apie patį anime. Bet daugelis anime, kuriuos žiūriu, man patinka ir negaliu nieko blogo pasakyt, o kai kažkas per daug kritikuoja- patylėt irgi negaliu. Gal čia dėl savo tokio charakterio, bet nereikia imt taip į širdį
            Spoileris:
            Jei yra yra kažkas gero tai kodėl ir nepagirt? Matei seriją apie buvusios tarybų sąjungos automobilius? Susilaukė jie bent truputi pagyrų?
            Tai va, galiu prisiekti, kad šiame anime nėra nei vieno aspekto kurį galėčiau pavadinti bent jau "neblogu". Net ir piešimas man nepatiko. Tai ką, man save dabar apgaudinėt?

            Comment

            • Augis24
              AZ rėmėjas




              • 2009 03 29
              • 767

              #51
              Na ok. Nebesinginčysiu. Vis dėl to vienas kitam nuomonės neįpiršim, bet aš vis tiek nepagaunu kodėl taip nepatiko visiems šis dalykas? Suprantu, kad nebuvo to veiksmo tiek kiek tikėtasi, nebuvo jausmų, kurie būtų pasireiškę po žiūrėjimo ir kaip ir viskas, suprantu, kad čia buvo perteikta 2 pasaulinio karo istorija, tačiau vis įdomiau žiūrėt, nei kokį dokumentinį filmą.

              Comment

              • slicKrox
                Catching some Zzzzs...




                • 2012 08 01
                • 2161

                #52
                Autorius Augis24
                Na ok. Nebesinginčysiu. Vis dėl to vienas kitam nuomonės neįpiršim, bet aš vis tiek nepagaunu kodėl taip nepatiko visiems šis dalykas? Suprantu, kad nebuvo to veiksmo tiek kiek tikėtasi, nebuvo jausmų, kurie būtų pasireiškę po žiūrėjimo ir kaip ir viskas, suprantu, kad čia buvo perteikta 2 pasaulinio karo istorija, tačiau vis įdomiau žiūrėt, nei kokį dokumentinį filmą.
                Kuom jau taip nepatiko jau dauk kartų paminėjo tiek Killerbee, Arna, tiek Airiz, tiek kiti vartotojai. Jei taip patiko istorinė tematik su WW2, rekomentuoju pažiūrėt kur kas geresnį ir rimtesnį darbą: The Cockpit: Kamikaze Stories , o taipogi ir Flag, nors ten ir ne WW2 vaizduoajams.
                Paskutinis pakeitimas nuo slicKrox; 2010-01-06, 14:07.

                Comment

                • Augis24
                  AZ rėmėjas




                  • 2009 03 29
                  • 767

                  #53
                  Kuom jau taip nepatiko jau dauk kartų paminėjo tiek Killerbee, tiek Airiz, tiek kiti vartotojai. Jei taip patiko istorinė tematik su WW2, rekomentuoju pažiūrėt kur kas geresnį ir rimtesnį darbą: The Cockpit: Kamikaze Stories , o taipogi ir Flag, nors ten ir ne WW2 vaizduoajams.
                  Tu man parodyk, kad butu su geru piesimu, o ne su 90-tuju. Del istorijos nesiginciju, bet del piesimo, tai man ganetinai kliudo, nors ir paziuresiu su tokiu.

                  Stabdau chat'ą/ginčą. Ne vieta čia jam. O dėl knygos -> nemalonu skaityti knygą su išblukusiu šriftu. Tai tas pats, kas žiūrėti anime, kurio piešimo stilius man nepatinka. Pažiūrėsiu vien dėl istorijos, kuri, kaip tu sakai, yra geresnė...

                  Comment

                  • slicKrox
                    Catching some Zzzzs...




                    • 2012 08 01
                    • 2161

                    #54
                    Autorius Augis24
                    Tu man parodyk, kad butu su geru piesimu, o ne su 90-tuju.
                    Tu knygą pagal viršelį vertini?

                    Visai nenuostabu, kad tu be First Squad daugiau nieko nematęs ir ižvelgi kažką jame gero, ko iš tiesų nėra.

                    Comment

                    • Red_Elf
                      pandų karai :D


                      • 2009 05 07
                      • 1112

                      #55
                      labai nuvylė... sužetas nei šioks nei toks, veikėjai ir nelabai atskleisti, neišbaigta viskas, per daug tos fantastikos, bandyta padaryti kažką ohoho, bet nieko nesigavo kai prisimenu kiek metų laukiau be reikalo, o dar kaip lėtai siuntė...

                      Comment

                      • NeXuS
                        in-control
                        • 2009 12 25
                        • 40

                        #56
                        Patiko , tikriausiai labiausiai nustebino pateikimo budas ... , anyway , visgi neduociau 5 siam , kazkaip tas cliff-hangeris kazkoks nei sioks nei toks , daugiau klausimu nei atsakymu paziurejas turejau.
                        Nesupraskit neteisingai , patiko vienaip ar kitaip ...
                        Power. Style. Control.

                        Comment

                        • ciombiukas
                          Forumo maniakas




                          • 2009 09 18
                          • 463

                          #57
                          Kazkaip nepatiko jis man. Piesimas geras, istorija irgi, bet pateikimas veikeju man kazkoks neisbaigtas ir kazkodel man pasirode labai didelis sokinejimas per siuzeta.

                          Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

                          Comment

                          • Katsu
                            Hajimemashite



                            • 2007 01 18
                            • 192

                            #58
                            Nezinau, kazkaip nesuzavejo sis filmas nors tu ka, nei istorija, nei veiksmu, nei piesimu. Galbut ne ta nuotaika suziurejau, pernelyg nesigylindamas. Visgi pagrindas, del ko ziurejau, jog prie kurybos prisidejo Studio 4C, ir neisvydau nieko isskirtinaus. Slightly disappointed.

                            Comment

                            • SataNa
                              Mind Zone



                              • 2008 02 15
                              • 600

                              #59
                              hmm.. Vis dėl to tai buvo kažkas naujo, kai vien tik išgirdau, kad tai bus Rusijos, Japonijos, Kanados darbas, eksperimentinis dar be to. Na ir su nekantrumu jo laukiau, norėdamas išvyst pagaliau kažką naujo animacijoje, kur vyko bendradarbiavimas. Ir gavau kažką neįprasto, kiek žavinčio ir galų gale nieko įspūdingo..
                              Nesakau, kad įspūdžio nepaliko, tai nieko gero. Tiesiog tikėjausi daugiau iš šio anime kaip ir buvo pateikiama reklamose. Istorija gera, sakyčiau. Istorikų, liudininkų ir t.t. įsiterpimas patiko, bet ir tai animacijos pačios ir teliko pusvalandis ar kiek dėl to. Ir tai, kad nesugebėjo įtikint vertinsiu 9/10 overall.
                              Paskutinis pakeitimas nuo Airiz; 2010-10-27, 17:08. Priežastis: na na .... per daug jau sau leisti pradėjote
                              Kartoškė

                              Comment

                              • OpHiEll
                                Rimtas forumo narys

                                • 2009 11 29
                                • 123

                                #60
                                Na atsimenu žiūrėjau ji vingije visai toks nieko ,nežinau ar jame ten yra dalis tiesos ar ne, bet kad Gitleris buvo apsėstas visokiais tokiais dalykais tai faktas.O pačiam anime tai man kažkaip irgi veiksmo pritruko nors čia irgi nesuprasi, yuo tube mačiau lygtais amv ar ten traileris buvo dabar gerai neatsimenu ,bet ten buvo parodyta veiksmo daugiau kurio nebuvo pačiam anime ar čia iškarpytas buvo ar čia jo dvi versijos yra, panšiai kaip final fantasy advent children VII kurio irgi dvi versijos yra ir tik neseniai apie tai sužinojau ir psižiūrėjau nors ta antra versija jau 2005 buvo


                                Big things have small beginnings


                                There is no such thing as a perfect, but that doesn't mean we can not try to achieve perfection ...

                                Comment

                                Working...