Ar skaitote Japoniškas knygas

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Sable
    The Hitchhiker





    • 2005 03 11
    • 1530

    #31
    Taigi perskaityti dar: mineta Matsubara Hisako - Samurai ir Ryu Murakami - In the miso soup.

    Samurai.
    Veiksmas vyksta ansktyvajame 20 amziuje. Pasakojama yra apie garbingos Hayato seimos likima. Seimos galva kaip uzsispyres laikosi samurajaus kodekso, nors jis ir nera tinkamas norint isgyvent amziuje kai vakaru kultura pradeda verztis i Japonija. Seima greit praranda didziaja dali savo turtu, nes neitin prisitaikius prie materialistines vakarietiskos mastysenos. Del Hayato seimos galvos daugiausia nukencia jaunesnioji jos karta, kai yoshi (isunytas vaikas su tikslu kad pratest gimine tuo atveju jei nera vyriskos lyties paveldetojo) yra issiunciamas i JAV "skleist garbinga seimos varda ir shaunia Japonijos kultura" (su ne taip placiai paskleidziamu tikslu uzsikalt pinigu ir grizt atgal i JP, kad pagerint seimos materialine padeti), kas zinoma nelabai pavyksta ir tas yoshi (Nagayuki) praleidzia JAV 60 metu, grizta skurdzias, o pacios seimos jau seniausiai ir nebera.

    Kas gerai sitoj istorijoj, tai kad papasakojama kaip stipriai kertasi samurajiskas poziuris i gyvenima su jo sunkumais ir vakarietiska materialistine kultura.

    In The Miso Soup.
    Pasakojama apie dabartine Japonija. Jei tiksliau apie naktini Tokyo gyvenima. Is tikruju knyga galima butu priskirt prie psichologinio trilerio. Kas pamalonina, tai kad is tikruju daug yra pasakoma apie dabartines Japonijos ir jo jaunimo kultura, bei apie tai kodel jinai buten tokia, o ne kitokia.

    Siuzetas sukasi aplink naktinio Tokyo guide'a Kenji ir jo klienta Frank'a, kuri Kenji turi apsviesti japonu sekso industrijoje (tarp kitko paminima kruva jp sekso terminu su paaiskinimais :rolleyes: ). Po kurio laiko Kenji pradeda itarinet kad Frank'as yra zudikas, neseniai pradejes zudyt prostitutes ir benamius. Kai jo speliones pasitvirtina, siuzetas gan greitai igauna ziauriu ir slyksciu zudyniu pobudi. Bet ka tikrai gero galima pasakyt apie kurini, tai tai, kad pabaiga privercia gerai pagalvot, nors pati knyga nera is sudetinguju.

    Taigi, tokios stai naujienos is jp knygu pasaulio

    Comment

    • Sable
      The Hitchhiker





      • 2005 03 11
      • 1530

      #32
      paskutines skaitytos:

      The sudden disappearance of Japan : journeys through a hidden land (J.D. Brown)
      Japan Encyclopedia (Boye La Fayette De Mente - chiuvas labai daug ko prirases apie JP ir isleides kazkiek jp kalbos mokomosios medziagos knygu)
      The Lone Samurai: The life of Miyamoto Musashi (William Scott Wilson - vertejas. Yra isvertes to paties Miyamoto Musashio 'penkiu ziedu knyga', kuria sekancia ir skaitysiu)

      Comment

      • Sasumi
        AquariusKiss

        • 2006 08 06
        • 190

        #33
        as turiu knyga "Tekancios saules salis".visaj nebloga,kiek atsimenu taj knyga apie japonu kultura truputi ir apie gyvenima

        Comment

        • Shizuka

          #34
          Neseniai perskaiciau "Giedanciu grindu" trilogija. Galiu pasakyti, kad pritruko grieztumo ir rimtumo. Juk kalbama vis delto apie Japonija .... Autore ne Japone, bet kiek atsimenu lygtai lankesi ten Viskas suformuluota pernelyg vaikiskai.
          Uzvakar baigiau skaityti "Javos roze". Sukrecianti istorija. Nors autorius - prancuzas ir ne itin daug ten japonu kulturos, bet visgi parasiau... Taip sakant sakiniai rislus, intymus dalykai perteikti labai kazdieniskai. Kaip an virselio rase: kalbos grozis ir kritika tik parodo lelele (neatsimenu kaip ten toliau )ka cia bepridursi. Respect.
          Dabar svajoju apie Haruki Murakami "prisukamo paukscio kronikas" ir kitas jo knygas

          Comment

          • hanaretsu
            Beealzebub
            • 2006 08 19
            • 135

            #35
            Sable priminė kad galiu ir angliškai skaiyt buvau pamiršus. LT nelabai yra knygų apie japoniją arba japonų auorių knygų, ar bent man taip pasirodė:rolleyes:

            Comment

            • Shizuka

              #36
              Lietuvoje knygu apie japonija yra ir tikrai nemazai. Tik reikia gerai paieskoti. Dazniausiai galima rasti kokiuose antikvariatuose (nu kur turguose buna, zmones senas knygas pardavineja) ar galu gale gali rusy pasiknisus ar giminaicius uz ausu patampius gauti nuostabiu knygu. Mano kriksto mama dave paskaiyti "Pasaulis puodelyje arbatos". Autorius lietuvis, zurnalistas, bet knyga tikrai nebloga. Ten jis apraso savo ispudzius patirtus japonijoje... Pvz is sitos knygos suzinojau, kad Japonai turi M. K. Ciurlionio kluba ir i japonu kalba isverstas "Anyksciu silelis" ir dar nemazai lietuviu knygu

              Comment

              • Sable
                The Hitchhiker





                • 2005 03 11
                • 1530

                #37
                Na Lietuvoj butent antikvariata tik ir rasi uzsigulejusi ir koki populiaresnio rasytojo romana. Cia tai net ieskot nereik, nes yra visai nemaza tu japonu bendruomene cionais. Tai ir pasiulymas yra nemazas ir ne tik jp rasytoju romanu ar poezijos ar dar kokio velnio. Kruvos enciklopediju ir socialinius fenomenus japonijoj nagrinejanciu knygu. Problema tik ta kad spet visa tai perskaityt nelabai imanoma :dizzy:

                Anyway, reiks pirktis greit Takashio Matsuokos 'Autumn Bridge' - turetu but side story mano jau minetam 'Cloud of Sparrows'
                Veiksmas turetu vykt kazkur Tokugawos shogunu dinastijos valdymo laikais: 1603 - 1868, jei neklystu. Siaip tai vienas isimintiniausiu laikotarpiu - cia ekonominio issivystymo, o taip pat didesniu miestu ir keliu sistemos atsiradimo prasme, bet taip pat ir stagnacijos ir atsirisimo nuo viso kito pasaulio, o kartu su juo ir visu naujoviu ir atradimu - kas salygojo ta Japonijos ne itin stipru karini pajeguma, kai 1860'ais metais amerikieciai, prancuzai, rusai ir anglai pradejo reikalaut Japonijos atsivert taip sakant pasauliui, jei oficialiai snekant, o siaip, siekiant galimos naujos kolonijos

                Minetu dveju kuriniu ivykiai vyksta sitos istorines aplinkos fone, tik nera parodomi kaip grynai istoriniai ivykiai, pasakojimas vyksta noveline forma, todel dauguma ivykiu ir heroju yra vis del to isgalvoti

                Anyway, skaitalas is tikruju yra idomus. Reik cia pirmai progai pasitaikiu lekt i koki Barnes & Nobles bookstore'a >.>

                p.s.: perskaiciau gi ta Miyamoto Musashio - Book of five rings (neblogai pavaro ciuvelis apie kovos psichologija ^^7 ; ir dar Akira Yoshimura - On Parole - siaip romanas )
                Paskutinis pakeitimas nuo Sable; 2006-09-07, 09:56.

                Comment

                • Youka
                  bishoujo

                  • 2006 01 30
                  • 335

                  #38
                  nusipirkau pagaliau Haruki Murakami "Kafka on the Shore".
                  mano nuomone apie H.M. yra saliska ir radikaliai teigiama, tad ir knyga galiu tik apspoilinti.
                  dvi paralelines istorijos,15'metis, pabeges is namu, kaip visada pagal HM, inteligentiskas, tylus, vienisas ir megstantis klasikines knygas ir klasikinio muzikinio issilavinimo vaikinas, pakeliui sutinkantis grazias ir keistokas merginas, ir "tikroviska-mistika" apipintas vyras, gyvenantis neapibreztam vidiniam pasauly.
                  kaip visada, viskas graziu, bene deklamuojamu, lengvu stiliumi. tiesiog addictive.

                  Comment

                  • Sable
                    The Hitchhiker





                    • 2005 03 11
                    • 1530

                    #39
                    Sakyciau kaip ir dagelyje kitu esminiu Murakamio kuriniu 'kafka on the shore' yra taipogi atskleidziama ta optimalaus laisves/nelaisves santykio paieskos tema. Nors herojus ir turi tiksla tapt 'kietu', nepriklausomu/laisvu zmogumi, kad pabegtu nuo tevo edipinio prakeiksmo; bet kaip tik jo paties pasamone ji iklampina ir ispildo ta prakeiksma nuo a iki z. I gala jau galima suprast, jog nesuvarzytai gyvent imanoma nebent kitam pasauly, o sitam reik kazko kas pristabdytu, neduotu taip sakant vaziuojant gyvenimo keliu nulekt nuo skardzio.

                    Na, cia tik mano ismastymai. Patys, visai imanomas dalykas, galit ir ka kita ten izvelgt. Ir is tiesu yra atskleidziama kruvele ir kitu temikiu, bet rasau apie tai, kas dbr yra like istrigus.

                    Anyway, kurinelis tikrai vertas demesio ir populiarus toks yr tikrai ne veltui ^^

                    p.s.:struktura tai jo: paraleline - apskritai sakyciau ziauriai primena anksciau mineta to paties Murakamio 'Stebuklu salis be stabdziu ir pasaulio pabaiga'
                    Paskutinis pakeitimas nuo Sable; 2006-09-14, 11:29.

                    Comment

                    • Sable
                      The Hitchhiker





                      • 2005 03 11
                      • 1530

                      #40
                      Nu va, dar viena Murakamio knyga perskaityta - "After Dark"

                      Pasakojami vienos nakties ivykiai (pradedant vidurnakciu baigiant 7 valanda ryto). Veiksmas sukasi aplink dvi seses. Viena - Mari, prastumianti laika restoranelyje ir Eri, jos vyresne sese, kuri jau pora menesiu miega ir negali atsibust (nors tai ir nera jokia koma). Ir viena chiuveli (abieju pazistama) repetuojanti su savo grupe ta nakti. Parodoma siek tiek ziauraus naktinio gyvenimo. Siek tiek romantikos. Siek tiek mistikos.

                      Pabaigoj paliekamas visai malonus ir pazistamas jausmas kai baigiasi savotiskai turininga naktis ir ateina rytas ir nauja diena. Sakyciau - saldainiukas megstantiems pasisvaistyt velai nakti po tustokas miesto gatves ir barus, nors ir nera ypatingai tirsta to veiksmo - reikalas nuotaikoj (et, iskart prisimenu savo pasisvaistymus visa nakti tusciame Los Angele, o dar ryto sutikimas Venice papludimy :rolleyes: - kazkas arti sito, todel tikriausiai ir uzkabino taip knyga, nors rysio ne daug).
                      Paskutinis pakeitimas nuo Sable; 2006-09-21, 19:37.

                      Comment

                      • Sable
                        The Hitchhiker





                        • 2005 03 11
                        • 1530

                        #41
                        Ir vel as cia rasau. Jau 3 is eiles posts :dizzy:

                        Anyway, naujausias mano perskaitytas kurinys: Haruki Murakami - Norwegian Wood
                        Bene pats niuriausias mano skaitytas sio rasytojo kurinys is tikruju. Netgi depresijon kazkiek ivarantis. Studentiskas gyvenimas 70'ais metais. Neramumai studentu gretuose ir pan. - toks yra istorinis fonas. O pasakojama yra apie 'eilini' (visi personazai pas ji kazkodel eiliniai ) studencioka Watanabe, bendraujanti su nelabai eiliniais bendraamziais. Kazkurie is ju baigia gyvenima savizudybe, kiti tiesiog pradingsta, padarydami Watanabe's byvenima dar labiau komplikuota, nei jis yra. Beje, kurinyje yra nuolat pabreziama, kad mirtis nera kazkoks gyvenimo antipodas, bet tiesiog jo dalis. Na, zinoma kaip visad yra kazkiek keliavimo, bendravimo su nemazu buriu merginu - na tipinis Murakamio kurinys. Tiesiog biski 'sunkesnis' nei kiti.

                        Comment

                        • Youka
                          bishoujo

                          • 2006 01 30
                          • 335

                          #42
                          Na matyt viena geriausiu meiles istoriju. ko jis paprastai neraso. grazus kurinys.
                          man nepasirode jis depresovas, o toks tik liudnas..

                          Comment

                          • Sable
                            The Hitchhiker





                            • 2005 03 11
                            • 1530

                            #43
                            Na nesakiau, kad jis ten toksai jau depresovas. Siaip tiesiog vietom, kai apie studentiska gyvenima buvo pasakojama kazkodel negeros mintys vis ateidavo i galva ir tiek. Ne taip jau skiriasi studentu nuomone nuo to meto ir dabar - retas tepripazista studiju univere verte, o ten dar toks biski neramesnis laikotarpis, studentu maistai, kuriuos herojus pabrezia kaip beprasmiskus ir kvailus na tiesiog prisversdavo lygint su dabartimi >.> siaip, daug nusivylimo

                            Dabar jau apsiemiau kita dalyka skaityt: Kobo Abe - Inter Ice Age 4
                            Na is tikruju, jau baigiu ji skaityt. :rolleyes: Cia tai salyginai lengvas kurinys. Sci-Fi mano megstamasis. Pasakojama apie ateities prognozavimo masinos sukurima ir jos kureja programuotoja. Prideda kazkiek filosofijos. JP varzosi su kitom salim pasigaminusiom tokias pacias masinas ir bando rast tokia srity, kuri neitrauktu politikos. Ir sugalvoja sau atskleist nusikaltelius tokiu budu. T.y. naudot masina prognozuojant atskiro zmogaus ateiti. Va ten jau prasideda keistumai susije su tuo prognazavimu. Galu gale kurejas tampa masinos auka ir turi mirt JP labui.

                            Comment

                            • Youka
                              bishoujo

                              • 2006 01 30
                              • 335

                              #44
                              Autorius Sable
                              maistai, kuriuos herojus pabrezia kaip beprasmiskus ir kvailus

                              Pasakojama apie ateities prognozavimo masinos sukurima ir jos kureja programuotoja.
                              bliam, nemoku multiquotinti..

                              anyway, tas apie maistus mano galvoj susimale su kafka on the shore. nes ten mylimaji uzmuse studentai per maista, palaike ji kitu..

                              o apie ateities prognozavimo masina gera serija yra Futuramos XD

                              Comment

                              • Sable
                                The Hitchhiker





                                • 2005 03 11
                                • 1530

                                #45
                                Aha, atsimenu ten buvo jisai nuzudytas, nes prasmuko perduot kazka kazkam i univera, kuri buvo uzeme maistaujantys, buvo palaikytas valdzios spionu 'r smthn' ir primustas iki mirties. Bet ir Norwegian Wood taipogi yra nebloga meiles istorija (jei neskaityt, kad ir tenais pasimirsta mylimieji, t.y. nusizudo).

                                Bet, va ir uzbaigiau visai ta Inter Ice Age 4. Siaip kurinys yra Detective+Sci-Fi zanro. Programuotojas turejo mirt, kad neispasakotu visuomenei apie tokia mazdaug ateiti: ateina 4 ledynmetis (na tai aisq is pavadinimo), suaktyveja povandeniniu ugnikalniu grandines, kas kartu su pirmu veiksniu kelia spartu juros lygio kylima. Kad to isvengt kai kurie pasauio galingieji susijungia ir pradeda finansuot zmogaus modifikavimo eksperimentus (rezultatas - gaunamas zmogus, galintis gyvent po vandeniu). Zmonijos ateitis zodziu - juros gelmese. Masinos buvo isprognozuota, kad jei apie tai kurejas paskelbtu visuomenei, tai kelias tokiam zmonijos issigelbejimui butu uzkirstas, nes paprasti zmones tiesiog isskerstu galincius gyvent po vandeniu. Taigi, kurejas zusta ir tokia vat gaunam pabaiga.
                                Paskutinis pakeitimas nuo Sable; 2006-10-18, 23:13.

                                Comment

                                Working...