Anime - Menas?

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Killerbee
    Iškrypęs dėdulė





    • 2006 12 11
    • 2910

    #16
    Autorius Ozis
    Ziurint kokie reikalavimai. As dabar pradedu dvejoti ar sugebeciau argumentuoti (dar labiau abejoju del sugebejimo irodyti), kodel bent vienas mano ziuretas anime yra meniskai vertingas.
    Beto zmoniu skoniai labai skirtingi. Kaip sake Izzo, kas vienam ekskrementas, tas kitam menas (ir atvirksciai).

    Siaip gal ir butu smagu pasidaryti (savanoriai?) kazkoki projektuka tu "tikrai menisku" animu sarasiuko sudarymui (ne defaultinio balsavimo keliu, o pvz. balsavimu pagrindziant balsa). Bent toks butu logiskas Lax apklausos tesinys.
    Meną aš suprantu kaip kažką gražaus plačiąja, nebūtinai vizualia prasme. Privalo būti kažkas sunkiai apčiuopiamo.....siela gal. Ir tai būtinai turi turėti išliekamąją vertę. Jei kūrinys jau po poros metų praranda savo vertę tai nifiga nėra meniškas. Suprantu, kad mano supratimas kažkiek dubliuojasi su klasika, bet tik iš dalies. Tarkim kokį nors Dragon Balls tarkim galima pavadinti klasika, bet menu.....nu niekaip. Be to, išbandymas laike yra ne būtinybė, o tik įrodymas. Tarkim Casshern Sins drąsiai galiu pavadinti meno kūriniu jau dabar, nelaukdamas 5,10,15,20...metų. Kas dėl sąrašo tai sunku..... Tikrai ne kiekvieną iš mano gerai įvertintų anime galiu pavadinti menu. Ypač kokį DMC. Čia greičiau anti.... Matyt turi būti ir kažkokia gilesnė mintis, todėl komedijos iškart atkrenta. Na bet ir senovės graikai labiau vertino dramas.

    Comment

    • Ozis

      #17
      Autorius Killerbee
      Meną aš suprantu kaip kažką gražaus plačiąja, nebūtinai vizualia prasme. Privalo būti kažkas sunkiai apčiuopiamo.....siela gal. Ir tai būtinai turi turėti išliekamąją vertę. <...> Tarkim Casshern Sins drąsiai galiu pavadinti meno kūriniu jau dabar <...> Matyt turi būti ir kažkokia gilesnė mintis, todėl komedijos iškart atkrenta. Na bet ir senovės graikai labiau vertino dramas.
      Mena as laikyciau kaip bet kokia zmogaus minties, vaizduotes ar jausmu israiska. O rikiduomas pagal meniskuma vadovauciausis panasia schema kaip tamsta suvokia mena. Taciau as greiciausiai grazuma keisciau vidiniu pasitenkinimu (nors velgi nesu tikras, mat kriterijus labai subjektyvus). Del isliekamosios vertes sutinku 100% - geras produktas visada tures savo auditorija kokia ji maza bebutu.

      Del komediju galiu ir sutikti ir ne. Yra labai ivairaus lygio komediju - pvz. "School Rumble" (pirmus du sezonus), juk negalima statyti i tas pacias gretas kaip ir "Today in Class 5-2" ar "Lucky Star" ir "Azumanga Daioh".

      Dramos man enjoymento nekelia, tad is savo puses ju nevertinciau kaip labai menisko produkto - tragiskiausia, kai dramos pasidaro dramomis vien del to, kad buti drama (asaros del asaru). Kodel taip yra nezinau, gal amzius/patirtis kaltas? Mat per ta laika kiek ziuriu anime mano skonis po truputi keitesi - is pradziu zavejo ecchiai (love hina ftw! nors ir dabar nepraleidziu geresniu zanro egzemplioriu (pvz. Umisho)), dabar jauciu malonuma ziuredamas slice of life (Honey and Clover!), gal ateis laikas, kai pamegsiu dramas. Amzinu (nuo pat anime (ir ne tik anime) ziurejimo pradziu) liko tik mano pomegis fantasy (kartu ir steampunk) zanrui, tad butent si zanra laikyciau tikrai menisku.
      Paskutinis pakeitimas nuo Svečias; 2009-04-13, 09:42.

      Comment

      • Aramis

        #18
        Aš manau, kad anime yra be išimčių menas.
        Galime palyginti:
        Modern art pavyzdys:
        ;
        Dabar pažvelkime į anime:

        H. Miazaky darbas "Spirited away"
        Manau dauguma pritars, kad anime labiau menas nei vien spalvų maišymas...

        Comment

        • Dark-Tarou
          I'm a woman on a mission


          • 2008 07 14
          • 486

          #19
          [Lax ]Kadangi buvo suabstraktinta "meno" savoka, tai galima tiesiog žodį "menas" pakeisti gal labiau ribas nustatančiais žodžiais "meninė vertė". Anime = animacija, bet animacija toli gražu nelygu menui. Ar lygu? Manau, kad ne, nes tai, kaip technika naudojama visai žemiškiems dalykams kurti, kurie toli gražu nepretenduoja į aukštą meninę vertę turinčius kūrinius.]

          Nenuvertink animacijos. Kalbant apie kūrinius turinčius aukštą meninę vertę. Animacijoje gali vyrauti visi piešimo stiliai ir atlikimo būdai, KOKIE TIK ĮMANOMI, tik, kad piešinukai judės, kas animacijai duoda DAR didesnę meninę vertę.

          Kalbant apie šiuolaikinę animaciją, sakau tą patį. Menas ir jo sąvoka kinta žmonių akyse. Atsirado daug naujų meno rūšių, kurios vavyzdžiui man, atrodo nesuprantamos ir išvis nevertos jokios meno kategorijos. Bet tie darbai skaitosi kaip menas!

          Grįžtant prie animu, jeigu animu stiliaus piešinys skaitosi menu, tai animacija piešta tuo stiliumi taipogi, jeigu ne, tai abu nėra menas, kas yra visiškai nelogiška. Tą aukštąją meninę vertę nustato pats žmogus, todėl jeigu jis nusiteikęs, kad animu nėra menas, bus sunku pakeisti jo jausmus šiam dalykui, tai tas pats kas pratinti kokį viduramžių menininką, kad XXI amžiaus menas - yra menas.
          /// http://dark-tarou.mybrute.com

          Comment

          • piccosan
            Daft Punk

            • 2005 11 28
            • 250

            #20
            Anime yra grynai komercinis 'menas'. kuriama tik tam kad parduoti, prastumt, pareklamuot. jei graziai nupiesta tai nereiskia kad menas. gaminimo procesa skatina ne noras sudeti jausmus o noras uzsidirbti. taip yra/buvo beveik visada ir beveik visais atvejais menininkas kuria preke, bet kartais zmogus sukuria kazka tik tam kad perkeltu savo jausmus, be intencijos is to pasipelnyti. ir jei netycia man toks kurinys pasirodytu meniskas tada man jis prilygtu menui.
            gal ghibli(ar bet kas kitas) ir 'meniskai' paiso bet tikrai nelaikau ju darbus menu, nes tai tik istorijos, detektyvai ir intrigos. smegenu plovimas x]
            gamtos kuriniai - vat cia tai menas ir tikras grozis.

            Comment

            • Killerbee
              Iškrypęs dėdulė





              • 2006 12 11
              • 2910

              #21
              Autorius Ozis
              Del komediju galiu ir sutikti ir ne. Yra labai ivairaus lygio komediju - pvz. "School Rumble" (pirmus du sezonus), juk negalima statyti i tas pacias gretas kaip ir "Today in Class 5-2" ar "Lucky Star" ir "Azumanga Daioh".
              SR yra netoli nuo LS. Irgi apie nieką. Va koks nors Abenobashi Mahou Shoutengai nebent....
              Dramos man enjoymento nekelia, tad is savo puses ju nevertinciau kaip labai menisko produkto - tragiskiausia, kai dramos pasidaro dramomis vien del to, kad buti drama (asaros del asaru). Kodel taip yra nezinau, gal amzius/patirtis kaltas? Mat per ta laika kiek ziuriu anime mano skonis po truputi keitesi - is pradziu zavejo ecchiai (love hina ftw! nors ir dabar nepraleidziu geresniu zanro egzemplioriu (pvz. Umisho)), dabar jauciu malonuma ziuredamas slice of life (Honey and Clover!), gal ateis laikas, kai pamegsiu dramas.
              Dramomis aš nelaikau vien tik muilo operas, kurios ir yra ašaros dėl ašarų. Pvz tavo paminėtas Honey and Clover visai galima laikyti drama. Ypač antrą sezoną.
              Amzinu (nuo pat anime (ir ne tik anime) ziurejimo pradziu) liko tik mano pomegis fantasy (kartu ir steampunk) zanrui, tad butent si zanra laikyciau tikrai menisku.
              Aš irgi dievinu fantasy. Deja, japoniškas fantasy manęs visiškai netenkina.

              Comment

              • Aramis

                #22
                Autorius piccosan
                Anime yra grynai komercinis 'menas'. kuriama tik tam kad parduoti, prastumt, pareklamuot. jei graziai nupiesta tai nereiskia kad menas. gaminimo procesa skatina ne noras sudeti jausmus o noras uzsidirbti. taip yra/buvo beveik visada ir beveik visais atvejais menininkas kuria preke, bet kartais zmogus sukuria kazka tik tam kad perkeltu savo jausmus, be intencijos is to pasipelnyti. ir jei netycia man toks kurinys pasirodytu meniskas tada man jis prilygtu menui.
                gal ghibli(ar bet kas kitas) ir 'meniskai' paiso bet tikrai nelaikau ju darbus menu, nes tai tik istorijos, detektyvai ir intrigos. smegenu plovimas x]
                gamtos kuriniai - vat cia tai menas ir tikras grozis.
                O kaip Tau atrodo, menininkai taip jau ir nesiekdami naudos piešia? Vienas žmogus pasakė, kad menas turi būti menu ir neturėti jokios kitos funkcijos. Dabar tai Lietuvoje puikiai matoma - Žymus "dailininkas" išpila kibirą dažų ant grindų, jam valstybė porą tūkstantukų atseikėja ir tai jau menas, darytas iš idėjos.
                Nors aš gal ir naiviai tikiu, kad būtent ghibli kuria turėdama idėją, nesiekia pelno, bent jau pirmaisiais darbais tai tikrai (Mano kaimynas Totoro, Princesė Mononokė). Pritariu, kai kurie anime jau yra pasidarę tik reklamos ir biznio šaltiniu (Naruto), bet iki nėra Princesė Mononokė sugrįžimas arba Mano kaimynas Totoro vs. Svetimas Ghibli mano nuomone bus laikoma tikrais menininkais
                Sorry, jei nuskambės labai neargumentuotai, aš nesistengiu keisti kitų nuomonės, tiesiog manau kad prilyginti GHIBLI Disney studijų lygiui yra neteisinga:rolleyes:

                Comment

                • Deima-
                  Ką čia gero nuveikus?

                  • 2008 07 04
                  • 90

                  #23
                  Man menas yra tai kas turi gilesnę mintį arba tai kas pažvelgia į įprastus dalykus kitaip (meniškai) ir menas turi būti gražiai, įdomiai pateiktas/nupieštas. Dar mene neturi būti fanserviso. Vadovaudamasis tokiais kriterijais iš savo peržiūrėtų 103 animų tik 12 animų. Tokį meno apibūdinimą gerai atitinka bartender, kuris pažvelgia į alkoholį ne į kaip skystį skirta prisigerti , bet kaip skystį ,kuris atgaivina sielą(meniškas požiūris). Meniškais galima vadint dauguma cyberpunk, post-apocalyptic animų , nes juose dažniausiai nagrinėjamos egzistencinės problemos. Ir, pavyzdžiui, toks anime kaip ef man nėra meniškas , nes vis dėl to jame yra moe'iškumo, kuris įdomus tik japonams ir anime gerbėjams. Dauguma short'ų galima vadinti meniškais , nes iš jų nesiekiama pelnytis ir juose nėra fanserviso. Anime, kurie ramina, atpalaiduoja irgi yra meniški.

                  Sigą sukūrė pasalūnė.Didelis ačiū jai.

                  Comment

                  • Yuuki-Goda
                    Goda~*
                    • 2009 04 08
                    • 50

                    #24
                    Man anime yra menas.
                    Bet viskas priklauso nuo zmogaus, kaip jis ziuri i tai.
                    Pvz: man anime yra menas, nes visos serijos yra sugalvotos zmogaus, is jo sirdies, jo fantazijos ir pan.
                    o kai kurie draugai sako, kad as nesveika, esu durne ir panasiai, nes ziuriu anime.

                    Comment

                    • usakou
                      Rimtas forumo narys
                      • 2009 04 19
                      • 188

                      #25
                      menas menas menas ajsku~~!! hm..nu nevisi animai meniski... anime=menas,kai tokio zanro tas anime... bet manau,kad kiekviename anime rastume MENo nemanau ,kad yra tokiu,kur visai.... zodziu as tai ka norejau pasakyt supratau

                      Comment

                      Working...