Anime/manga plėtra ir ribos pasaulyje, Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Eisas Kuperis
    Simintis Sun


    • 2006 01 25
    • 355

    Anime/manga plėtra ir ribos pasaulyje, Lietuvoje

    Mėgstama pakalbėti apie lietuvių supažindinimą su anime, rengti įvairius projektus, planuoti ateitį. Pagalvokime ir apie tai kas iš to gali išaugti. Anime kaip kultūra, kiek liaudies gali patraukti prie savęs pasaulyje ir Lietuvoje? Ar gali manga peraugti komiksų populiarumą viso pasaulio mastu?
    Kaip žinia, kartu su anime pasaulyje atsiranda ir kūrinėliai panašūs į anime. Vienu, keliais bruožais. Kokia tai įtaka daro ir kaip veikia anime apibrėžimą? Anime/manga populiaru azijos rytuose, o kaip čia? Ar gali tapti populiariu dalyku, ar viso labo tik žinomu? Kaip azijos rytuose (likusi pasaulio dalis aiški) kinta anime/manga populiarumas. Man įdomu, kokia ateitį prognozuotumėt anime/mangai?
  • Aivaras
    ką tu?

    • 2008 09 10
    • 358

    #2
    Manau gali tikrai isitvirtint Lietuvoj Vien dabar jau paciu zmoniu noru vyksta renginiai, nesenai vyko "Otaka" Vilniuje.Ziurek, dar metai ir jau bus ispopuliareje dvigubai, o gal net daugiau

    Comment

    • PaperAngel
      (V)(;,,,;)(V)

      • 2008 12 01
      • 249

      #3
      Lietuvai reikia dar daug stengtis iki to, kad butu galima laisvai isigyti mangu ar paziureti kino teatre koki nors idomu anime filma. Daugelis mano pazystamu net nezino "su kuo valgoma" ta anime, bet vis del to manau, kad anime ateitis Lietuvoje sviesi juk gera pradzia puse darbo, o ir musu kraste jau vyko nemazai cosplay Kadangi labai nuobodziai rasau tai jau ir baigsiu
      Spoileris:

      Comment

      • vrblitz
        ningen..

        • 2008 10 01
        • 223

        #4
        bet kai tokie dalykai kaip free sample dalinimai, tai nezinau.. kaip sio reiskinio fanui biski geda

        Comment

        • Firo
          Obvious troll is obvious

          • 2008 06 24
          • 313

          #5
          Pasaulyje ir Lietuvoje? Rods, tas skaičius vis auga, bet tai gali būti apgaulingas bumas. Umm, apie komiksų pop. nežinau, bet Japonija prieš visą pasaulį? Na dunno, bet galimybė maybe yra...
          Hmmm, kitas klausimas kėblus. Veikia tuo, jog gal verčia ieškoti kažko dar naujesnio or smthng. Konkurencija visad gerai, ji skatina kokybės gerėjimą, bet copy-paste-like stuff man nepatinka, nes tobulėjimo iš kitų 0. Apibrėžimas? Manau, teks apsiriboti kilmės vieta, kadangi copy-paste tuos border'ius naikina (WTF? XD). Vėl dėl populiarumo, dunno... Galbūt tarp tam tikrų sluoksnių ir pop. gali tapti, nors nematau nieko blogo būti tik žinomam. Man tai skamba pernelyg sureikšmintai, maybe... or smthng netaip atro su tuo Q.
          Ateitis? Labai neaiški, I guess. Viskas priklauso nuo Japonijos, o žinome, jog ten imamasi įvairiausių veiskmų uždrausti vieniems ar kitiems dalykams + kartais tas pats fan-ization kenkia.

          Kažką suvėliau XD

          Comment

          • DzyxAsZ
            Žmogus - tai aš
            • 2008 08 04
            • 15

            #6
            Visų pirmą anime yra Japonijos kultūros dalis. Visi renginiai, projektai, vykdomi Lietuvoje yra visiškai svetimos kultūros platinimas. Nemanau, kad kas užsiima vokiečių, danų, turkų ar kitos šalies kultūros platinimu, todėl persistenkti nebūtina. Tai tik nereikalinga reklama. Kas nori, tas susiranda anime savomis jėgomis, be kitų kišimosi.
            Kitas dalykas, visais amžiais labiau naudingesni, geresni išradimai, kūriniai išstumdavo prastesnius. Anime pasižymi savo išskirtinumu, galima sakyti maksimaliai išnaudoja animacijos galimybes, perteikiant vaizdą, jausmus, emocijas. Manga galbūt išsiskiria tik savo piešimo stiliumi, tačiau komiksai nenusileidžia. Rinkoje apstu gerai žinomų veikėjų, todėl sakyti, kad manga žymiai geriau už vakarietiškus komiksus, negalima, kuriuos išstumti būtų labai sunku.
            Anime įgauna vis didesnį populiarumą, todėl nenuostabu, kad kartais pradedama "kopijuoti" piešimo stilių, tačiau šiuo metu, be japonų grafikos dizaineriųneapseinama. Galbūt todėl vienintelis veiksnys trukdantis anime stiliui paplisti po viso pasaulio animacijos studijas - profesonalūs, savo darbą puikiai išmanantys, dizaineriai. Vien dėl to anime išlieka išskirtiniu, nes neatsiranda norinčių kurti atmainas.
            Anime rytų azijoje klesti, nuo senų laikų klėstėjo (nors ne taip jau ir seniai). Dabar anime pasiekė savo viršūnę, kas mėnesį leidžiami vis keli nauji anime, po truputį jie užima vis didesnę Japonijos video rinkos dalį. Plinta po visą pasaulį. Lietuva kaip žinome neišimtis, nors kolkas joje juntamas tik menkas vėjelis.
            Laikai keičiasi, seną kartą išstumia nauja, su savu požiūriu, pomegiais, todėl kaip bus ateityje žinoti negalime. Nemanau, kad anime bus kuriamas visame pasaulyje, greičiau atsiras kitokių piešimo būdų, siužetas bus pakesitas rimtesniu, labiau gyvenimišku ir tuomet animacija bus skirta ne tik vaikams, bet ir vyresniai auditorijai.
            Paskutinis pakeitimas nuo DzyxAsZ; 2008-12-09, 20:46.
            How to Succeed at AnimeZona
            1. Don't visit or post at AnimeZona.
            2. That's it. You win. Congratulations.
            3. ????
            4. Profit!

            Comment

            • Lax..
              reLaxed




              • 2005 12 24
              • 516

              #7
              Iš pradžių, Lietuvoj situacija nėra prasta. Viskas ko reikia anime fanui čia yra, ar pradeda rastis: kasmetiniai renginiai, fanų bendruomenės, manga, anime ir t.t. Visa kita galima kuo puikiausiai gauti / užsisakyti internetu - tad anokia čia bėda. Tad bėdos visai čia nematau. Beto, anime čia Lietuvoj linksniuojamas ar jau išlinksniuotas kiekvieno faking dienraščio, tad surast negirdėjusį būtų sunku - na nebent koks visiškas laukinis nei laikrašių nežinantis, nei kito informacijos sklaidos priemonių.

              Comment

              • Eisas Kuperis
                Simintis Sun


                • 2006 01 25
                • 355

                #8
                O jūs kartais padaryt apklausą gatvėj, kiek žino, kas tai yra anime. Nustebsit kiek daug žmonių neskaito laikraščių ir nežiūri televizijos . Nors pripažinsiu, linksniuota pakankamai, renginių ir bendruomenių irgi netrūksta. Todėl man ir kyla tokia mintis jog Lietuvoje dar didesnio būrio anime fanų nelabai ir tikėtis, man tiems kam reikia, jau surado ir žino. Bet ar taip ir yra iš tiesų, šito nežinau.

                Comment

                • Bardakas
                  Žmogus Ne





                  • 2005 09 22
                  • 1462

                  #9
                  Kiekvienais metais atsiranda vis daugiau nežinančių apie Lietuvos anime bendruomenes, nes atsiranda vis naujų fanų kurie vėliasniam amžiuj supranta kas tas anime ir užsikabina labiau. Šiaip ar taip visad bus tų nežinančių, nes senoji karta nelabai domisi tokiais dalykais, čia kaip pvz. OTAKA organizatoriai (apart Raziel) nieko nežinojo apie anime ar susijusia veikla.
                  Na, bet manau iš anime bendruomenių niekas nesiskundžia anime plėtros trūkumu, kiekvienais metais į klubus ateina naujokų, o forumuose užsiregistruoja po kelis šimtų vartotojų (žinoma aktyvių lieka mažiau nei pusė). Bet ką norėjau pasakyt - gerai taip kaip yra.
                  Maybe on Earth, Maybe in the Future
                  sigpic
                  Kurokawa idėjinis lyderis
                  Lėtai keičiu slaptažodžius

                  Comment

                  • Sagenas
                    Narys

                    • 2007 08 14
                    • 92

                    #10
                    Žus anime, žus manga, įvyks karas, žus žmonija...scenarijus suplanuotas jau senai, tik čia dabar eina tokia siužeto linija, kai viskas sprendžiasi artimiausiais metais Gerai...tarkim...Lietuva...mes joje gyvename...ar matome joje situacija kokia dabar??? Didžioji dalis jaunimo(kad ir mano bendraamžių) yra degradavę arba degraduoja yra forsai, šiaip eiliniai durniai ar išvis dar kokios "aukos" >_> Jie nežiūri tokių dalykų ir nežiūrės...Jūs pažiūrėkit į tuos kurie sugeba tik tusintis ištisas paras, o daugiau jokio užsiėmimo neturi jie nežiūri anime ir nemanau, kad žiūrės...Na galėčiau labai išsiplėsta apie tai, bet nemanau, kad Jums tai labai įdomu xD Jei kas nors nesuprato apie ką aš ir ką nors sudomino tuomet rašykit, parašysiu išsamiau
                    Sek mane twitter'yje

                    Comment

                    • mila
                      Yuu

                      • 2008 12 12
                      • 53

                      #11
                      Sakyčiau anime lietuvoje kol kas nėra labai populiarus dalykas. Bet laikui bėgant tikrai gali įsitvirtinti
                      Bardakai manau tikra tiesa nes senesnė karta jau tikrai nesidomi o naujų vis atsiranda.[pati juk tik ka prisijungiauXD nors domiuosi jau seniau]
                      Anime Lietuvoje išnykti tikrai neturėtų tik neaišku kiek žmonių jis pritrauks ypač kai dabar aiškiai galima matyti nubukėjima Lietuvoje

                      Comment

                      • Lax..
                        reLaxed




                        • 2005 12 24
                        • 516

                        #12
                        O jau prieš šimtą metų nubukėjimo nebūtą? Nemanau, kad anime žiūrėjimas daro tave kažkuo pranašesniu, negu tas, kuris nežiūri. Tad nėra jokio nubukėjimo - tai naturalus proccesas. Yra žmonių, kuriems užtenka to ką turi ir minimaliomis paslaugomis patenkina savo poreikius ir yra tie, kuriems reikia daugiau. Be pirmųjų, deja, neįmanomas antrųjų egzistavimas, tad nėra čia ko išsiskirinėti iš žmonių, ar juos žeminti. Juk ant jų pastatytas jūsų gyvenimas. Vat. Utopija deja neegzistuoja.

                        Comment

                        • mila
                          Yuu

                          • 2008 12 12
                          • 53

                          #13
                          Man tai yra labai aiškiai suvokiama. Taip tas vadinamasis nubukėjimas buvo ir gerokai seniau. jis niekur nedingsta ir iš niekur neatsiranda. Pagal mane anime žiūrėjimas yra labai skirtingai suvokiamas, nes jei kas žiūri tik kad žiūrėti tai jam gal tikrai jokio skirtumo ir nesiskirs ar jis žiūrės anime ar ne, kitaip jį veiks tas nuolatinis bukėjimas [į bukėjima gal reikėtų pasakyti kad aš įtraukiu šiais laikias didelę komerčiuja ir kitus mums atrodo normalius reiškinius, nes vien iš švenčių tarkim kalėdų jau labai didelė komercija]
                          Anime iš esmės nieko nepakeis priklauso nuo žmogaus. Anime gali jam arba padėti vystytis arba net trukdyti, bet kitų jis visiškai neveikia. čia viskas priklauso nuo žmogaus.
                          Nesakau kad bukėja dalis žmonių ir aš ant jų ,,varau" mane pačią tai irgi liečia ir aš jaučiu, jei paprasčiausiai nustoju galvoti tai po poros dienu imu suvokti, kad jau nebegerai. tada vėl mėginu įjungti savo mastyma.

                          Comment

                          • Sagenas
                            Narys

                            • 2007 08 14
                            • 92

                            #14
                            Niekas ir nežemina nieko ir aš nesakau nieko apie normalius žmones kurie nežiūri anime, bet va pvz yra labai daug tarkim tų forsų ur šiaip gangų belekiek gatvėse ir kas yra liūdniausia, tai jų kuo toliau tuo daugiau >_>
                            Sek mane twitter'yje

                            Comment

                            • Bardakas
                              Žmogus Ne





                              • 2005 09 22
                              • 1462

                              #15
                              Autorius Sagenas
                              Niekas ir nežemina nieko ir aš nesakau nieko apie normalius žmones kurie nežiūri anime, bet va pvz yra labai daug tarkim tų forsų ur šiaip gangų belekiek gatvėse ir kas yra liūdniausia, tai jų kuo toliau tuo daugiau >_>
                              Maniau čia visai toks pasakymas neatitinka gijos temos... Apie tuos forsus čia kai pradeda visi, tai toks jausmas, kad dauguma jų jei žiūrėtų anime tai tipo pasikeistų... Nereik nukrypt į lankas mano manymu.
                              Maybe on Earth, Maybe in the Future
                              sigpic
                              Kurokawa idėjinis lyderis
                              Lėtai keičiu slaptažodžius

                              Comment

                              Working...