Jeigu tai yra jūsų pirmas apsilankymas, būtu gerai apsilankyti mūsų FAQ. Norėdami rašyti forume, turite užsiregistruoti. Jei norit tiesiog peržiūrėti, tai eikite į forumą.
Režisierius: Araki Tetsurou Studija: Production I.G Žanrai: veiksmas, drama, fantazija, super galios Transliacija: 2013 pavasaris - vasara Trukmė: 25 x 24 min. AniDB reitingas: 8.51 (1206) MAL reitingas: 8.97 (76729)
Po 2000 metų žmonija bus praktiškai išnaikinta, netikėtai atsiradusios, stipresnė rasės - titanų. Šie padarai nepasižymi dideliu intelektu ar puikia koordinacija, tačiau yra didžiuliai: nuo 2 - 3 iki 50 metrų aukščio, ir yra fiziškai labai stiprūs bei žiaurūs. Jie tiesiogine prasme mėgaujasi rydami žmones, tai galima įvardinti kaip jų savotišku hobiu. Taip, hobiu. Kol mes, tuo tarpu, kolekcionuojame pašto ženklus ar mangas, jie valgo žmones. Nieko sau hobis, ane? Kaip bebūtų, išlikusi žmonijos dalis, nematydama kitos išeities, atsitvėrė nuo likusio pasaulio didžiulėmis sienomis, pro kurias nesugebėdavo prasibrauti nei vienas titanas. Po sienos pastatymo žmonija 100 metų gyveno taikiai. Tačiau vieną dieną siena netikėtai buvo pralaužta ir pro ją į žmonijos susikurtą pasaulį paplūdo titanai. Tą akimirką prasidėjo lemiama ir pati svarbiausia žmonijos kova dėl išlikimo.
Taigi, kaip visada pasauliui iškilo didžiulė grėsmė ir kaip visada jo ginti stoja stipriausi, labiausiai išsilavinę, turintys didžiausią patirtį žmonės visame pasaulyje - paaugliai. Turime vaikystės draugų būrelį, kurie išgyvenę pirmąjį titanų puolimą nusprendžia stoti į armiją, norėdami apgintini žmoniją nuo būsimų titanų puolimų. Pagrindinis veikėjas Erenas - tipinis, skardžiabalsis, galvą į sieną trankantis, kol pastaroji galiausiai pasiduoda ir suskyla, shoneniškas protagonistas, kurio pagrindinis tikslas - išskersti visus titanus, esančius pasaulyje. Jo draugas Arminas - analitinio stiliaus personažas, lengvai numatantis porą žingsnių į priekį, galintis priimti teisingus sprendimus sunkiose situacijose. Anime pradžioje jis gali pasirodyti, kaip labai įkyrus, tačiau serialui įsibėgant įvyksta persilaužimas ir jis tampa bent jau pakenčiamu. Galiausiai paskutinioji trio dalis - Mikasa, visų iš eilės subines spardanti, viena stipriausia rekrūtų narė, tiesa, turinti keistą brolio kompleksą. Aplamai, šis anime, atsisako tipinio shoneniško moters paveikslo: vaikščiojančių papų, o paverčia vienomis stipriausių ir didžiulį vaidmenį tiek mūšyje, tiek po jo, lėmusiais faktoriais. Serialui bėgant, susipažįstama dar su keleta įdomių personažų, kurie praturtina anime puikiais momentais, galbūt jie nėra patys originaliausi, tačiau jų skirtingi gebėjai ir požiūriai į tam tikru dalykus, padeda išlaikyti pačio kūrinio iškeltą aukštą kartelę.
Istorijos idėja tikrai nėra pati originaliausia: žmoniją vėl puola gigantiški monstrai, kurių žmogus pats vienas įveikti negali, todėl formuojami įvairūs daliniai, kurie apjungia žmones kovai su titanais. Taip pat, nepasiūloma kažkokių simbolinių reikšmių ar griaunančių pasaulio tvarką idėjų. Tai kodėl visas anime pasaulis eina iš proto dėl šio darbo? Tai istorijos perteikimas. Kiekvieną kartą kai titanai užpuolą žmoniją, viskas aplinkui būna persmelkta baimės, žiaurumo: ant žemės pilna besimėtančių lavonų ir kraujo balų, kažkur prie medžio guli sutraiškyti žmogaus palaikai, ir čia neblogiausias likimas,dar pasiseka, jei jūsų nesuvalgė gyvo. Serialas niekada neleidžia būti tikram dėl savo mėgiamo veikėjo likimo, todėl ši baimė ir nerimas persiduoda ir žiūrovui. Attack on titan tik ir taikosi kol žiūrovas praras koncentraciją, kad pagautų nepasiruošusį ir priverstų susigrėbti už galvos. Anime puikiai pavaizduoja žmonijos beviltišką situaciją bei realistiškai pateikia žmonių reakcijas į įvykius, priversdamas susimąstyti: ką aš daryčiau tokioje situacijoje?
Attack on Titan buvo animuotas studijos Production I.G, kuri ir taip pasižymi aukštos kokybės animaciją, bet šįkart jie patys pranoko save. Animacija labai detali, pradedant nuo veikėjų iki fonų ir veiksmo scenų. Veido mimikos atrodo puikiai: kaip nenušypsosi, išvydęs kvailą titano grimasą ar išsigąsi, pamatęs žmogaus, valgomo gyvo, skausmo išvargintą veidą.Na ir pati saldžiausia dalis - kovų scenos, tai puikus pavyzdys, kaip reikia naudoti CG efektus. Nėra nieko smagiau matyti žmones, skrajojančius po miestą, kaip kokius „spidermenus“, besinaudojančius „3d maneuver gear“ ( Tai vienas iš žmonijos išradimų, padedančių kovoti su titanais). Animacijai turėčiau tik vieną nežymų priekaištą - nejudantys kadrai, kurie kankino žiūrovus serialo pradžioje, dėl animatorių stygiaus, bet tai vėliau buvo išspręsta ir atlyginta su kaupu! Na ir žinoma garso takelis. Jis buvo tiesiog nuostabus, kartais tiesiog net per geras, nes permušdavo net pačią, to netikėtai pasirodusio garso takelio, priežastį. Puikiai suderinti klasikinės orkestrinės muzikos ost‘ai su šiuolaikiniu „popsiuku“. Sumoje vienas stipriausių, jei ne stipriausias apipavidalinimas šiais metais. Mano nuomonė: Attack on Titan, ko gero, pateikė vieną stipriausių, jei ne stipriausią pirmą epizodą per visą anime gyvavimo istoriją. Dar pridėkime nuostabią vizualinę dalį bei garso takelį ir gausime darbą, kurio neturėtų praleist nei vienas, kuris įsimins visam gyvenimui, blogiausiu atveju, tikrai ilgam. Taip, jame neišvysime naujų, dar nematytų idėjų, bet gausime kvapą gniaužiančio veiksmo, pamatysi žmoniją kovojančią dėl savo ateities, ir rūsčią bei negailestingą pasaulio tvarką.