Gosick

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Hellsing_lover
    Purinsesu no Darukuneso




    • 2007 02 15
    • 1318

    Gosick

    GOSICK


    Autorius: Kazuki Sakuraba
    Režisierius: Hitoshi Nanba
    Studija: BONES
    Žanrai: detektyvas, mistinis, komedija, siaubo, nuotykių
    Transliacija: 2011 m.
    Trukmė: TV 24 serijos x 25 min.





    Aprašymas: 1924 metais į prancūziška dvasia persismelkusio Sauville miestelio šv.Margaritos akademiją atsikrausto vaikinas iš Japonijos Kujo Kazuya. Greit jis susipažįsta su neįprasta aplinka, kurioje visi tiesiog persisotinę įvairiomis legendomis, prietarais bei šiurpiomis istorijomis. Galiausiai, nė pats nepastebi, kaip tampa vieną jų aplinkinių moksleivių akyse, ir yra įtraukiamas į kraupių bylų sūkurį kartu su paslaptingąja naująja drauge Victorica. O jų kelionė drauge prasideda kartu su "Queen Berry" laivo paslaptimi.


    Loli, loli, loli... moe tsundere? Taip turbūt skambėtų trumpiausias šio anime nusakymas. Kapstom giliau? Saldainiukas su geroku šaukštu smegenų - yra. Niekam nereikalingas ir vietą ekrane užimantis berniukas - yra. Anime (ne)logika paremtas siužetas - yra. Gyvybingumo suteikiantys antraplaniai veikėjai - yra. Išciuckinta Viktorijos laikų pridvelkusi aplinka su prancūziškais prieskoniais - yra. Štai ir gavome anime "žiūrimumo formulę", kurios dėka liks patenkintos masės. Aišku, negaliu labai ir blogai atsiliepti - juk anime be klišių - jau šedevras :}
    Gerai, pradėsiu nuo "stipriausios" anime ašies. Veikėjaia. Victorica - paslaptinga lolė, pasižyminti fenomenaliu protu ir sunkiu charakteriu. Užsispyrusi, egocentriška, įnoringa. Pirmas žvilgsnis ją apšviečia nepasiekiamosios kietaširdės šviesa. Mhm, bet gražioms lolėms tsunderės charakteris prie veido nelabai tinka. Na, tai vietomis galime išvysti ir jos vaikiškąją pusę, kompensuojančią tos nepasiekiamybės paveikslą. Žavi lėliška mergina neabejotinai ir tapo anime žiūrimumo priežastimi. Visa kita atėjo kaip priedas. Kita vertus, turime čia ir kaip atsvarą Victorica'ai pilkąjį Kuji, kurio nuobodumas net neleidžia man plačiai apie jį kalbėti. Eilinį kartą parinktas standartinis gerietis berniukas, apie kurį stebuklingai vystosi visi įvykiai ir prie kurio stebuklingai limpa visos geriausios mergaitės. Atseit, naivus nuoširdumas traukia.
    Istorija čia iš kažkokių pigių romanų išžvejota. Mėginta padaryti detektyvą, bet kad logikos truputį trūksta ir rimtumo. Komedijos elementai irgi sausi. Nuotykiai... Na, jie visur išlieka nuotykiais. Siaubas... Sakykime, žanras uždėtas tik dėl vaizdo ^.^ O štai mistika, nors pradžioje ji tiesiog kažkokia mistikos parodija, bet į galą kiek jau susinormalizuoja ir padeda sukurti pagrindinei istorijai reikiamą atmosferą. Visi pirma iš pažiūros padriki ir atsitiktiniai įvykiai iš lėto atskleidžia mažas mozaikos detales, vedančias link Victoric'ą gaubiančios mįslingos praeities ir įvairių gyvenimo užkulisių.
    Visgi pažvelkime ir į šviesiąją anime pusę. Animacija. Matyti, BONES gana gražiai čia padirbo ir, nors neturime kažko labai originalaus ar pribloškiančio, bet peikti negaliu. Animacija detali ir akiai patraukli. Veikėjai ir aplinka užtektinai džiugina detalėmis ir pasirinktas laikmetis tam prideda tik pliusų.

    Reziumė: Mėginant trumpai nusakyti, anime rekomenduotinas dėdėms su mielų, bet kietų lolių kompleksu, mergaitėms, užtektinai leipstančioms dėl Viktorijos laikų atmosferos, ar šiaip žiūrovams, kurie mėgsta ale paslaptingus ir intriguojančius anime su ne per daug įmantriu ir protingu siužetu. Žinoma, džiugu tai, kad į galą serijų situacija tikrai pasitaisė ir gavome jau tikrai pakenčiamą intrigą, nors deja, mėgstantiems kokius tai rimtesnius detektyvus, tai paskutinė "kulminacinė" byla iš kelių serijų ir atidesnio pažiūrėjimo tapo labai jau nuspėjama (o tai, bent jau man, atėmė geroką dalį intrigos).
    Savo nuožiūra vertinčiau 6.5 balo, o taip jau nuolaidžiau, tai tebūnie 7/10.

    Reziumė po reziumės: Arba ką mes gavome po...
    Visos aukščiau rašytos mano impresijos apima, sakykime, 3/4 visų anime epizodų. Taip viskas ir klostos iki autoriai nusprendžia visus galus surišti. Sakykime, per kelis paskutiniuosius epizodus buvo sumanyta mūsų jausmus apversti - prasidėjo visai kitokių mastų problemos, tragedijos, drama, ašarų ir nuoskaudų pakalnės, išbandymai. Buvo mėginta žiūrovą sugniuždyti emocijų ir staigių ir žaibiškų netikėtumų banga. Taip. Visus epizodus labai gražiai ir sėkmingai buvo tampoma ta pati "kramtoškė" ir vuolia, per kelis epizodus į mus tėškė tikrą dramą. Net nežinau, kaip tai apibūdinti. Turbūt negerai. Asmeniškai nemėgstu, kai mane iš visai saldžių Viktorijos laikų popietėlių su detektyvų žaidimais permeta į dramos, širdį veriančių išgyvenimų viesulą. Papirkinėjimas. Neskanu. Lėtai sukta juosta gale susukama kaip vijurkas. Paprastai taip būna tik su finansų suvaržytais anime, bet šis neturėjo turėti tokių problemų. Deja, ilgesnio įspūdžio ir vertės nepaliko, ir nuomonės nepakeitė. Anime žiūrės dėdės su kietų dramatiškų lolių fetišu. Ir mergaitės, gale mėgstančios širdį griebiančius sukrėtimus.
    Fėjos pasaka su gražiu ir cukruotu epilogu. Ar man pikta? Taip, pikta.



    31
    5
    48.39%
    15
    4
    38.71%
    12
    3
    9.68%
    3
    2
    0%
    0
    1
    3.23%
    1

    Prieina Alucard'as su savo plačiakrašte skrybele prie Raudonkepuraitės ir sako: So, who's the the Little Red Riding Hood now?
Working...